صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رادیو تهران در روز مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، دو ویژه برنامه "نگار دلها"، "شکوفه وحی" و "مبعث عشق" را تقدیم مخاطبان می کند.

به گزارش سایت رادیو تهران؛ ویژه برنامه "نگار دلها"، به بررسی سیره اخلاقی و رفتاری پیامبر(ص) و انگیزه بعثت و نقش آن در تبیین و تحکیم سیره نبوی و بهره جویی از فرصت ها، می پردازد.
تبیین فلسفه بعثت، الگو سازی در زندگی خانوادگی و اجتماعی، بهره جویی از فرصت ها و سیره پیامبر اکرم(ص)، و آشنایی با کتابهای منتشرشده در همین باب، از دیگر اهداف این ویژه برنامه است.
حجت الاسلام الهی و حجت الاسلام رفیعی و حجت الاسلام محدثی، کارشناسان این ویژه برنامه اند.
تهیه و تولید این برنامه بر عهده "گروه اخلاق و شهروندی" رادیو تهران است؛ مخاطبان می‎توانند شنبه 25 فروردین ساعت 9:00 شنونده این برنامه باشند.
مظفر کاوه تهیه کننده و فاطمه نصر آبادی گوینده، مهناز افشارنژاد گزارشگر، و الهام حاجی نژاد آیتم ساز، در این برنامه با شنوندگان همراهند.
*
جنگ شاد "شکوفه وحی" با رویکرد اخلاقی و اجتماعی و محوریت موضوعی اخلاق نیکو و برخوردهای اجتماعی و خانوادگی متناسب، مبعث را جشن می گیرد.
گزارش های مردمی موضوعی درباره روابط خوب و آیتم هایی از جشن های عروسی و ازدواج ، شیرینی فروشی ها و گل فروشی ها و توجه به آیین صله رحم و سرکشی فامیلی، چهل سالگی انسان و دوران پختگی و کسب تجارب خوب از سیره پیامبر(ص)، صحبت درباره کوه و آرامش و ارتباط آن با فلسفه مبعث پیامبر(ص) در غار حرا، معرفی چند کتاب، شعرخوانی آیینی، و پخش ترانهای شاد و مناقب خوانی و نعت خوانی آوازی بخش های مختلف این ویژه برنامه را تشکیل می دهد.
بررسی و تبیین بعثت و اهداف رسالت پیامبر اسلام، تلاش برای ایجاد نشاط اجتماعی با بهره گیری از شادیانه های مذهبی، توجه به مناسک دینی و اعیاد مذهبی، سبک زندکی بر پایه اخلاق نیک و مکارم اخلاق، از اهداف این برنامه است.
تهیه و تولید این برنامه بر عهده "گروه اخلاق و شهروندی" رادیو تهران است؛ مخاطبان می‎توانند امروز شنبه 25 فروردین ساعت 10:00 شنونده این برنامه باشند.
سید میثم کطائیان تهیه کننده، سعیده هاشمی گوینده محمدحسین امیدی گوینده، محمدرضا پاکزادیان هماهنگی، حاجی نژاد آیتم ساز، مهدی اسماعیای گزارشگر، یاسر کطائیان ارتباطات و مریم چوپانی نویسنده در این برنامه همراه مخاطبان هستند.
*
ویژه برنامه "مبعث عشق" نیز شامل آیتم های نمایشی طنز با موضوع اعتدال، مباحث کارشناسی درباره شرایط اجتماعی فرهنگی مکه قبل از بعثب پیامبر(ص)، اهداف بعثت، ه کارشناس موسیقی مقامی و چاووش خونی است.
تهیه و تولید این برنامه بر عهده "گروه تفریحات و سرگرمی" رادیو تهران است؛ مخاطبان می‎توانند امروز شنبه 25 فروردین ساعت 18:00 شنونده این برنامه باشند.
امیرحسین ثقفی تهیه کننده و وحید رونقی گوینده، در این برنامه با شنوندگان همراهند.

مرتبط با این خبر

  • نماهای شهری در«چراغ» رادیو تهران

  • عصر پایتخت‌ نشین‌ها در «تهران من»

  • «عطر خدا» ویژه برنامه شهادت امام محمدباقر (ع)

  • پیدا و پنهان کودتای 28 مرداد در رادیو تهران

  • «بیدار باش تهران» لحظه به لحظه همراه مخاطبان

  • همراهی«مرورگر 1332» با نوشت افزارهای ایرانی

  • باز خوانی کتاب"من عزتم، بچه سنگلج"در"کتاب شب"رادیو تهران

  • مهدی چمران در تمام قد رادیو تهران

  • همراه با رادیو تهران در محضر استاد

  • رادیو تهران؛ صالح علاء همراه با دنیای موسیقی