صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

برنامه تهران ورزشی از رادیو تهران امروز در گفت وگو با نمایندگان مجلس پیگر قانون منع به کارگیری بازنشسته ها شد.

مجلس شورای اسلامی دوم مردادماه با 194 رای موافق از 240 نماینده حاضر در جلسه، طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشسته ها را تصویب کرد. این قانون چهارشنبه هفته گذشته توسط شورای نگهبان هم تائید نهایی شد. برنامه تهران ورزشی از رادیو تهران امروز در گفت وگو با نمایندگان مجلس پیگر قانون منع به کارگیری بازنشسته ها شد.
یوناتن بت کلیا، نماینده مجلس شواری اسلامی و عضو فراکسیون ورزش درباره قانون منع به کارگیری بازنشسته ها گفت: قانون منع به کارگیری بازنشسته ها شامل حال فدراسیون ها، روسا و اعضای فدراسیون ها هم می شود، تمام آنهایی که دولتی و زیرمجموعه حاکمیتی هستند، شامل حال آنها نیز خواهد شد. باشگاه هایی که دولتی باشند شامل این جریان می شوند، ولی این قانون شامل حال بخش های خصوصی نمی شود. هیچ تغییری در افکار نمایندگان انجام نمی شود، مطمئن باشید بازنشستگان باید جایشان را به جوانان تحصیل کرده ورزشی بدهند.
وی همچنین با اشاره به این که دولت ارز را برای ورزش در اولویت قرار نداده است، خاطر نشان کرد: به اعتقاد من دولت باید بیشترین غمش را روی ورزش بگذارد، تنها ورزش که می تواند برای ما در جهان کسب افتخار کند و پاسخ تمام یاوه گویان را بدهد، اگر دولت بخواهد این ارز را قطع کند به ورزش کشورمان خیانت می شود.
یوسف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی و نائب رئیس فدراسیون ورزش در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: فلسفه قانون این که، فضا برای جوانان و افراد میان سال باز شود و فضای جدیدی در فضای سازمانی به وجود آید و از عناوین واسامی تکراری خودداری شود. هر اداره ای هر چند اندک که از بودجه عمومی استفاده کند شامل آن می شود؛ فدارسیون ها، تیم های ورزشی، معاونین وزارت ورزش در سطوح مختلف مشمول این قانون می شوند. همه دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند را مشمول می شود. حتی نهادهای عمومی غیر دولتی مثل شهرداری را هم مشمول می شود.
وی تاکید کرد: ما صددرصد جانبازی افراد را رصد می کنیم و تغییراتی که پس از ابلاغ صورت پذیرد، قابل قبول نیست و ملاک ما زمانی که مجلس این قانون را ابلاغ کند، از این تاریخ به بعد را شامل نمی شود.


برنامه «تهران ورزشی» هر روز بجز جمعه ها از ساعت 10 و 35 دقیقه رویدادها و حواشی مسابقات ورزشی را پوشش می دهد.

مرتبط با این خبر

  • انتظار شیرین در فرج امام زمان(عج)

  • انتظار، به امید دیدار...

  • بیانیه گام دوم انقلاب باید مستندسازی شود / مسئولین باید به منتقدانشان میدان دهند

  • دعوت رادیو تهران از مخاطبان برای حضور در جشن «حال خوب»

  • داستان زندگی سعدی و فتح قلّه سخن

  • چطور راه های درآمدزایی را پیدا کنیم؟

  • آینده بورس در سال 98

  • گفت و گوی محمد صالح علاء با هادی سیف

  • سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می شود

  • جزئیات طرح ترافیک سال 98 در تهران