صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دادستان تهران گفت: امروز شاهیدم که مرغ از سایر استانها به تهران آورده می‌شود و گران بفروش می‌رسد و اینها حتما مصداق اخلال است.

جعفری دولت آبادی درباره افزایش قیمت کالاها گفت: دیروز جلسه مرغ در دادستانی بود و در آنجا یکی از مشکلات این است که به همه دستگاه های دولتی گفتیم که مبنای دادستانی قیمت های مصوب است و نمی شود اجازه دهیم که وزارت صمت قیمت مرغ را 11500 اعلام کند و در میادین اصلی بازار 14 الی 17 هزار تومان فروش رود، لذا در جلسه دیروز تاکید کردیم که مبنای فروش برای مصرف کننده مرغ گرم 11500 است و تمام دستگاه های تعزیراتی و دادستانی به این قضیه عمل کنند و پای این کار بایستیم.
دادستان تهران تصریح کرد: از امروز در برخی میادین بزرگ نیروهای‌مان با همکاری تعزیرات و سایر دستگاه ها را بسیج کردیم و فروش اقلام کالای اساسی مانند گوشت و مرغ و لبنیات مازاد بر قیمت های مصوب اگر به نحو کلان باشد اخلال در نظام تلقی می شود، لذا این بی سامانی و بهم ریختگی و آشفتگی در قیمت اقلام جز با تشدید نظارت ها و برخورد با متخلفین اصلی عمل نمی شود. البته دولت در بخش نظارت کار خودش را انجام می دهد اما تاکید کردیم که دستگاه های دولتی پای این تصمیم بایستند و متخلفین بدانند که اعصاب مردم را نمی توانند به هم بریزند.
وی افزود: امروز هیاتی از دادستانی و تعزیرات در برخی از میادین مهم حضور دارند و کمیته هدفش توسعه همکاری ها بوده است. ما در تامین کالا و توزیع دخالت نداریم و فقط بر امر نظارت و اجرای مصوبات تاکید می‌کنیم. نماینده ما در بازار اصلی مرتب شرکت می‌کند. متخلفین وقتی ببینند سراغشان می رویم خودشان کنار می روند. هم وزیر جهاد و هم سازمان صمت اعلام کرده و امیدوارم در این قضیه موفق شویم و تجربه ارز و گوشت تکرار نشود.
جعفری دولت آبادی تاکید کرد: باید در کنار تامین کالا و نظارت ها در برابر اجرای تصمیمات محکم ایستاد. اگر این کار نشود دوباره متخلفین قیمت ها را بالا می برند.
دادستان تهران گفت: ما در نوروز شعبه ویژه کشیک داریم، البته گران فروشی را بیشتر تعزیرات دنبال می کند.
وی یادآور شد: شعب ویژه شعبی بود که از تیرماه سال جاری در دادستانی تشکیل شد و کارش رسیدگی به پرونده های بزرگ اقتصادی بود. کار شعب ویژه دقت و سرعت و شفاف بودن و قاطعیت در رسیدگی بود.
وی درباره آخرین وضعیت پرونده مربوط به حادثه دانشگاه آزاد در علوم تحقیقات گفت: این پرونده منجر به کیفرخواست شده و پرونده به دادگاه ارسال شده است و باید منتظر باشیم که دادگاه چه حکمی صادر می کند. اسامی متهمان را فعلا نمی توان اعلام کرد. مدیرعامل شرکتی که مسولیت داشته و خود مدیرعامل و هم شرکت مسوول شناخته شده است و مدیر دانشگاه و خود دانشگاه که شخصیت حقوقی داشت مسوول شناخته شده اند و پرونده شان به دادگاه رفته و کیفرخواست مفصلی صادر شده است. تعدادی از شکات دیه گرفتند و از باب اختیاری بوده است و مانع در رسیدگی در دادگاه نخواهد بود.
وی درباره برابری دیه زن و مرد گفت: در این زمینه فعلا طبق مقررات سابق عمل می کنیم.

مرتبط با این خبر

  • درخشش رادیو تهران در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو

  • رتبه نخست و تندیس بخش ویژه جشنواره رادیو به رادیو تهران رسید

  • گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران در رادیو تهران

  • انتظار شیرین در فرج امام زمان(عج)

  • انتظار، به امید دیدار...

  • بیانیه گام دوم انقلاب باید مستندسازی شود / مسئولین باید به منتقدانشان میدان دهند

  • دعوت رادیو تهران از مخاطبان برای حضور در جشن «حال خوب»

  • داستان زندگی سعدی و فتح قلّه سخن

  • چطور راه های درآمدزایی را پیدا کنیم؟

  • آینده بورس در سال 98