صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت تامین دارو در کشور گفت: در حال حاضر نگرانی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نداریم.

دکتر نمکی وزیر بهداشت گفت: با دستور رییس جمهور برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده به استان ایلام سفر کردیم و خوشبختانه با همت و درایت استاندار، نیروهای مسلح، سازمان های مردم نهاد و همکاران ما در حوزه سلامت، کمترین آسیب جسمی و جانی به مردم وارد شده بود.
وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل ستادی در وزارت بهداشت از 25 اسفند سال گذشته برای ارائه خدمات بهتر به مردم مناطق سیل زده کشور، گفت: در این ستاد، همه همکاران ما آماده باش بودند و هیچ رییس دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور، اجازه مرخصی نداشت و همه مشغول کار و خدمت رسانی به مردم بودند و بنده نیز 9 سفر به استانهای مختلف سیل زده داشتم و خوشبختانه تا امروز، علیرغم گستردگی آبگرفتگی ها و خسارات آن، نقصانی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نداشتیم.
دکتر نمکی تاکید کرد: ایران از نادر کشورهایی است که حتی یک مورد اپیدمی و بیماری های واگیردار گسترده به ویژه بیماری های روده ای که از نتایج سیلاب ها و آلودگی با فاضلاب است، نداشته که نتیجه تلاش همکاران ما، کمک سازمانهای مختلف و هشیاری مردم است.
وی افزود: در استان ایلام چندین مرکز بهداشتی، درمانی و آموزشی در حوزه سلامت افتتاح شد و خوشبختانه استان ایلام از نظر توسعه زیرساخت ها به سمت وضعیت مطلوبی در حال حرکت است و در صدد هستیم که عملیات ساخت بیمارستان بزرگ در حال ساخت ایلام را تسریع کنیم و بخش سوختگی را تا اوایل تابستان راه اندازی کنیم و پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه در اعزام تیم پزشکی، ارسال دارو و مسائل بهداشتی و درمانی تا این لحظه مشکل عمده ای در مناطق سیل زده کشور نداشته ایم و مواردی که از برخی استانها ممکن است گزارش شود توسط همکاران ما بلافاصله با امداد هوایی، قایق و شیوه های مختلف برطرف می شود.
وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت تامین دارو در کشور گفت: در حال حاضر نگرانی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نداریم و سال 98 با وجود تحریم‌های ظالمانه نیز تمهیدات کافی در زمینه تهیه دارو و تجهیزات اساسی اندیشیده شده است.
نمکی ادامه داد: در زمینه قیمت دارو هم با توجه به اینکه ارز 4200 تومانی باید برای دارو محاسبه شود، افزایش قیمتی را در حوزه قیمت دارو به جز همان افزایش سنواتی 10 تا 15 درصدی نخواهیم داشت. با این افزایش قیمت با توجه به شرایط کشور فشاری به مردم وارد نمی‌شود.
برنامه «تهران کلینیک» از رادیو تهران امروز با دکتر نمکی، وزیر بهداشت کشور در خصوص طرح تحول سلامت، افزایش تعرفه های پزشکی، کمک به سیل زدگان و... گفت وگو کرد.

مرتبط با این خبر

  • درخشش رادیو تهران در چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو

  • رتبه نخست و تندیس بخش ویژه جشنواره رادیو به رادیو تهران رسید

  • گرامیداشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران در رادیو تهران

  • انتظار شیرین در فرج امام زمان(عج)

  • انتظار، به امید دیدار...

  • بیانیه گام دوم انقلاب باید مستندسازی شود / مسئولین باید به منتقدانشان میدان دهند

  • دعوت رادیو تهران از مخاطبان برای حضور در جشن «حال خوب»

  • داستان زندگی سعدی و فتح قلّه سخن

  • چطور راه های درآمدزایی را پیدا کنیم؟

  • آینده بورس در سال 98