صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

ویژه برنامه «تا سپیده تهران» سحرگاه ماه رمضان با یادآوری وظایف مومنان نسبت به یکدیگر و شرح دعاهای روزانه در این ماه پرفضیلت از رادیو تهران پخش می شود.

علیرضا مبینی مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران ضمن بیان این خبر گفت: آنچه در این برنامه محور و اصل قرار گرفته، توجه به صفات کمالی انسان و یادآوری وظایفی است که مومنان نسبت به یکدیگر دارند؛ مانند: قدرشناسی، مهرورزی، وفای به عهد، محبت و خدمت به والدین، صبر و بردباری، بخشندگی، عفت و...
وی افزود: این برنامه با آیتم های متنوعی تدارک دیده شده که می توان به آیتم "دعای پیامبران" در قرآن اشاره کرد، از آنجایی که آموزه های قرآنی بسیار ارزشمند است، ما در سحرهای این ماه پرفیض الهی تلاش می کنیم تا مخاطبان بیشتر با این دعاها آشنا شوند و انس بگیرند.
علاوه بر این؛ نیایش های سحرگاهی با صدای نام آشنای گویندگان مختلف تهیه شده است که تقدیم حضور مخاطبان می شود. همچنین به منظور بهره مندی مخاطبان از لحظه های سرشار از نور و معرفت در ایام الله ماه مبارک رمضان، شرح دعاهای روزانه در این ماه پرفضیلت که توسط مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی(ره) بیان شده، تقدیم می شود.
مبینی یادآور شد: "با خدا حرف بزن" از دیگر بخش هایی است که درباره دل نوشته ها و صحبت های مردم با خداست. مهدی رستمی، صفات کمالی انسان از منظر ادبیات را با عطف بر گلستان سعدی، اشعار فارسی و کتب بزرگان ادب و هنر بازخوانی می کند.
آیتم "سحر"، مرور خاطرات ماه رمضان دختری به نام سحر است،. با توجه به این که هر برنامه با انتخاب یک موضوع روزانه به وظایف مومنان نسبت به یکدیگر می پردازد، گزارشگران با رفتن به مساجد و مکان های متبرکه تهران نظرات مردم را هم جویا می شنوند.
«تا سپیده تهران» کاری از گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران است که ویژه سحرهای ماه رمضان تدارک دیده شده است.
امیر بنی هاشمی و امیرحسین ثقفی تهیه کننده، مینا نیکانیک سردبیر، رضا خضرائی گوینده، مهدی رسولی و محبوبه نجف علی نویسنده، آرمین تقی نژاد و سینا محمدحسن هماهنگی سایر عواملی هستند که با این برنامه همکاری دارند.
این برنامه هر سحرگاه از ساعت 3:30 تا 6 به همت گروه تهران و رویدادها تهیه و تقدیم فرهیختگان رادیو تهران می شود.

مرتبط با این خبر

  • علی لاریجانی رئیس مجلس ماند، علی مطهری از نایب رئیسی مجلس کنار رفت

  • اولیایی: استقلال هیولای درون دارد / بلای آقازادگی و تقلب به باشگاه لطمه زده است

  • رادیو تهران شب قدر از زندان اوین روی آنتن می رود

  • «پله پله تا ملاقات خدا» با توسل بر امام زمان(عج)

  • رادیو تهران مردم را به کتابخانه مجلس دعوت می‌کند

  • بازدید مدیران رادیو تهران از کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی

  • اولین قدم در رعایت حقوق شهروندی، افزایش آگاهی مردم است

  • روایت "بهروز رضوی" از آزادسازی خرمشهر

  • کاهش دو هزار تومانی دلار تنها در چند روز؛ مردم در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند

  • احتمال تغییر ساعت کاری ادارات