صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سردار کیوان ظهیری در گفت وگو با رادیو تهران گفته است که تئاتر شهر برای پلیس مهم است و برنامه‌ای برای پاکسازی این منطقه طراحی خواهد کرد.

در حالی که روز یکشنبه 19 خرداد تیراندازی در محوطه تئاتر شهر با واکنش تند رسانه‌ها همراه بوده است، پلیس تهران نیز در وانفسای بی‌سروسامانی اطراف این بنای تاریخی همکاری‌های متعددی داشته است. سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در گفت وگو با رادیو درباره اتفاق رخ داده و واکنش‌های پلیس نسبت به تیراندازی تئاتر شهر به تفضیل سخن گفته است.
تئاتر شهر، تیراندازی و داستان‌های قدیمی
وی درباره رویداد تیراندازی توضیح داد: در نوزدهم خرداد، حوالی ساعت 19 خبری به پلیس داده شد که شخصی در پارک دانشجو اقدام به تیراندازی کرده و پس تماس با مرکز و اعزام پلیس متوجه درگیری میان دو نفر با میانگین سنی 25 سال می‌شوند که رفیق بودند و به سبب خصومت شخصی یک نفر اقدام به تیراندازی می‌کند.
سردار ظهیری با اشاره به تماس با اورژانس برای معالجه و بررسی جوانب، گفته فرد مضروب دچار آسیب‌دیدگی سطحی شده است و ضارب نیز دستگیر می‌شود که از وی یک اسلحه و چند فشنگ ضبط می‌شود. وی تأکید کرد طبق ادعای ضارب وی مشکلات روانی داشته؛ اما این مسأله در دست بررسی است. ضارب مدعی شده است به واسطه مشکل عصبی اقدام به تیراندازی کرده است.
وی تأکید کرد: ضارب در اختیار مراجعه قضایی قرار گرفته است.
اما در این برنامه رادیویی گفتگویی با امین عظیمی، مدیر روابط عمومی تئاتر شهر پخش شد. در این گفت وگو امین عظیمی با اشاره به اینکه حضور دستفروشان در اطراف تئاتر شهر همواره با درگیری‌ها و نزاع همراه بوده است، تأکید کرد: روز یکشنبه 19 خرداد درگیری شدید بوده است و مسئولان مجموعه تئاتر شهر تلاش کردند فضا را آرام کنند و در نهایت مجبور به انتقال یکی از درگیران به تئاتر شهر شدند که این موضوع باعث حمله‌ور شدن نیروهای مقابل به تئاتر شهر شده است.
عظیمی گفت: با ورود این افراد به تئاتر شهر فضای این مجموعه فرهنگی با ارعاب و وحشت اهالی تئاتر شهر همراه بوده است.
طبق گفته امین عظیمی مسئولان حراست در نهایت افراد درگیر نزاع را از مجموعه خارج می‌کنند؛ اما شرایط اطراف تئاتر شهر کماکان تهدیدکننده است. او گفته افراد اطراف سازه تئاتر شهر بزهکار هستند و ابراز امیدواری کرد حریم تئاتر شهر - که در اختیار شهرداری است - تعین شود تا فضا آرام‌تر شود.
سردار ظهیری پس از استماع این گفته‌ها اظهار داشت:«مجموعه تئاتر شهر و پارک دانشجو، مجموعه شلوغی است. گشت ما با توجه به حساسیت تئاتر شهر در محل حضور دارند. علاوه بر این نیروهای ما با لباس در آنجا مشغول به کار هستند و در محوطه تئاتر شهر فعالیت دارند. در بررسی ما ورود اراذل و اوباش به مجموعه رخ نداده است. تئاتر شهر برای پلیس مهم است. از این به بعد گشت‌هایمان را در منطقه بیشتر می‌کنیم تا دیگر شاهد اتفاقات مشابه نباشیم».
وی در پاسخ به صحبت‌های مجری رادیو مبنی بر اینکه تئاتر شهر در سال‌های اخیر در غرق موادفروشان و مصرف‌کنندگان مخدر است و امنیت محوطه تئاتر شهر فاجعه‌بار است، گفت:«پلیس وظیفه‌ای دارد که در برابر آن عمل می‌کند. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که موارد مذکور برطرف شود و این را در برنامه خود قرار می‌دهیم. حتماً پوشش می‌دهیم. اولویت اول پلیس در سطح شهر تهران جمع‌آوری معتادین است. اگر ملاحظه کنید با توجه به اقدامات پلیس از ابتدای سال، جمع‌آوری معتادین در سطح تهران را داشتیم. با توجه به ظرفیت پلیس اقدام به این کار کردیم. این موضوع هم در برنامه ما قرار دارد. ما تعداد زیادی معتاد از منطقه تئاتر شهر جمع‌آوری کردیم. باز هم جز برنامه قرار می‌دهیم. حتماً پاکسازی خواهیم کرد.»
گفتنی است شب گذشته پلیس تهران نسبت به پاکسازی پارک دانشجو اقدام کرده است.

مرتبط با این خبر

  • حرف آخر را تو خونه کی میزنه؟

  • توصیه نیکبخت به فوتبالیست‌های جوان: زود ازدواج کنید

  • طرح معاینه فنی قدمتی 50 ساله دارد

  • ناصر محمدخانی: اگر می خواستم از این و آن شکایت کنم باید 7-8 وکیل می‌گرفتم

  • پردرآمدها در سال 99 یارانه نمی گیرند...

  • سید قاسم موسوی قهار، مناجات‌خوان، شاعر و مداح اهل بیت(ع) درگذشت

  • بازخوانی صریح و بی پرده اتفاقات سیاسی کشور

  • تاکسی‌ها با جی ال ایکس نوسازی می‌شوند

  • فراستی: سریال‌های شبکه نمایش خانگی زباله‌اند!

  • کارمندان برای گرفتن حقوق باید در سامانه «کارمند ایران» ثبت نام کنند