به مناسبت گرامیداشت سیزده آبان؛ دانش آموزان با رهبر انقلاب دیدار می‌كنند+فایل صوتی


رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دانش آموزان روز 11 آبان با مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار خواهند داشت.

1401/08/10
|
11:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ نشست خبری برنامه های بزرگداشت سیزده آبان ؛ روز ملی مبارزه با استكبار جهانی روز دوشنبه 9 آبان ماه به ریاست وحید جلال زاده رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

سیزده آبان؛ تداعی كننده 3 رویداد بزرگ تاریخی در اذهان ایرانیان است
جلال زاده در گفت و گو با مهدی اسماعیلی گزارشگر رادیو تهران ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در پی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) درباره مهمترین برنامه های روز سیزدهم آبان گفـت: یوم الله سیزده آبان سه رویداد تاریخی تبعید امام خمینی(ره) در سال 43؛ به شهادت رساندن 60 دانش آموز تهرانی جلوی درب اصلی دانشگاه تهران توسط رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریكا توسط دانشجویان پیرو خط امام كه به تعبیر امام خمینی(ره) انقلاب دوم نامیده شد را برای مردم ایران تداعی می كند.

سیزده آبان؛ توسط مجلس روز ملی مبارزه با استكبار جهانی نامگذاری شد
وی افزود: این روز توسط مجلس شورای اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استكبار جهانی نامگذاری شده است.

مراسم گرامیداشت سیزده آبان در تهران از ساعت 9:30 صبح آغاز می‌شود
جلال زاده خاطرنشان كرد: هرسال در سیزده آبان تجمعات ضد آمریكایی برپا می‌شود. امسال هم این تجمعات در بیش از 900 شهر و بخش برگزار می‌شود. در تهران این مراسم از ساعت 9:30 صبح در خیابان طالقانی جنب لانه جاسوسی سابق آمریكا آغاز می‌شود و ساعت 11 كه مراسم پایان می‌یابد مردم به سمت نماز جمعه در دانشگاه تهران حركت می كنند.

كرسی‌های آزاداندیشی با موضوع 13 آبان در دانشگاه‌ها و مدارس برپا می‌شود
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان كرد: برای همه استان‌ها و بخش ها سخنرانانی از تهران اعزام شده اند. كرسی‌های آزاداندیشی با موضوع 13 آبان در تمامی دانشگاه‌ها و بسیاری از مدارس برپا می‌شود. و همچنین همایش بین المللی قرن 21؛ جهان عاری از سلطه آمریكا در روزهای 9 و 10 آبان توسط مجمع بین المللی اساتید مسلمان برگزا می‌شود.

پویش "روایت استقلال" توسط دانشجویان در فضای مجازی برگزار می‌شود
وی افزود: پویش "روایت استقلال" توسط دانشجویان در فضای مجازی ؛ برگزاری جشنواره هنری "روایت تسخیر" با مشاركت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح دانشگاه‌ها؛ تولید درسنامه و محتوای چندرسانه ای " چرا مرگ بر آمریكا؟" در كلاس‌های مدارس؛ برپایی غرفه‌هایی توسط دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی برای حضور دانش‌آموزان و دانشجویان انقلابی نخبه و موفق و المپیادی از برنامه‌های مختلف روز بزرگداشت سیزده آبان در تهران است.

در مراسم سیزده آبان؛ دانش آموزان قبل از سخنرانان اصلی اجرا خواهند داشت
جلال زاده با تاكید بر اینكه دانش آموزان قبل از سخنرانان اصلی اجرا خواهند داشت گفت: تعدادی از دانش آموزان دختر و پسر مواضع خود را درباره انقلاب، استكبار، آمریكا و حوادث اخیر مطرح خواهند كرد .

تجمع 5 هزار نفری دانش آموزان فاطمی در استان كرمان برگزار می‌شود
وی درباره برنامه های ویژه گرامیداشت سیزده آبان در استان‌ها اینگونه توضیح داد: همایش ویژه هفت هزار نفری دانش‌آموزان هم به مناسبت گرامیداشت سیزده آبان روز دوشنبه 10 آبان در سالن پورشریفی تبریز برگزار شد. همایش "طلایه‌داران حجاب" توسط دانش آموزان و تجمع بزرگ دانش‌آموزان دختر در سطح مدارس ایلام برگزار خواهد شد. تجمع 5 هزار نفری دانش آموزان فاطمی همراه با زنگ استكبارستیزی در استان كرمان را شاهد خواهیم بود و تلاش كردیم این تجمعات در همه عشیره ها و روستاها برگزار شود.

به مناسبت گرامیداشت سیزده آبان؛ دانش آموزان با رهبر انقلاب دیدار می‌كنند
جلال زاده با بیان اینكه امسال بعد از چندسال كه به دلیل شیوع كرونا، دیدار دانش‌آموزان با رهبر انقلاب برگزار نشد امسال 11 آبان دانش آموزان با مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی(ره) دیدار خواهند داشت.

پوشش مراسم سیزده آبان با حضور بیش از 3 هزار و 500 خبرنگار داخلی و خارجی
وی گفت: بیش از 3 هزار و 500 خبرنگار داخلی و خارجی مراسم گرامیداشت سیزده آبان را پوشش خواهند داد.

آمریكا در دولت آقای بایدن پیش قدم شد و به خروج از برجام اعتراف كرد
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینكه مدتی است كه شاهد ادامه مذاكرات برجام نیستیم گفت: آمریكا در دولت آقای بایدن پیش قدم شد و به خروج از برجام اعتراف كرد و جمهور اسلامی ایران هم ضمن پذیرش این اشتباه شروطی را مشخص كرد.

ایران در بحث تضمین، تحریم و پرونده پادمانی با آمریكا مشكل دارد
وی افزود: ما در سه مورد با آمریكایی ها به مشكل برخورده ایم. آنها در بحث تضمین‌ها دستشان خالی است و در رفع تحریم‌ها همچنان برخی بخش‌ها بدون پاسخ مانده و از همه مهمتر بحث پرونده پادمانی جمهوری اسلامی ایران است. آمریكایی‌ها با سیاست‌های یك طرفه خود بر طبل یكجانبه‌گرایی می‌كوبند و درخواست‌های منطقی و طبق عرف بین الملل ما را نمی‌پذیرند .

تا پیش شرط‌های ایران پذیرفته نشود از توافق برجام خبری نخواهد بود
جلال زاده تاكید كرد: قرار نیست جمهوری اسلامی ایران از یك سوراخ دوبار گزیده شود و خسارت روی خسارت بیاید. تا پیش شرط‌های ما پذیرفته نشود از این توافق خبری نخواهد بود.

شایان ذكر است: وحید جلال زاده رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز سیزده آبان در مقابل لانه جاسوسی سخنرانی می‌كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع