پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

بیمه سلامت به مراكز و موسسات درمانی بدهكار نیست+فایل صوتی

مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت كشور با اعلام این خبر كه بیمه سلامت به مراكز درمانی بدهی ندارد گفت: یكی از دلایل نبود خدمات مطلوب، بدهی سازمان بیمه گذار به مراكز و موسسات درمانی است.

1401/08/24
|
14:09
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، برنامه پل مدیریت 23 آبانماه با حضور محمداسماعیل كاملی مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت كشور از استودیو پخش زنده رادیو تهران بر روی آنتن رفت.

44 میلیون نفر از جمعیت كشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند
وی با بیان اینكه سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای قانون و دسترسی همه مردم به خدمات سلامت عدالت محور تاسیس شده گفت: این بیمه 44 میلیون نفر از جمعیت كشور را تحت پوشش دارد. روستاییان، افرادی كه رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند و كاركنان دولت از خدمات درمانی بیمه سلامت برخوردارند.

خدمات بیمه پایه همگانی برای خدمات بستری و سرپایی ارائه می‌شود
كاملی افزود: بسته خدمات بیمه پایه همگانی در حوزه‌های بستری و سرپایی برای همه جمعیت بیمه‌شدگان بیمه سلامت ارائه می‌شود.

90 درصد هزینه بیماران در بیمارستان‌های دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود
مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت كشور با اشاره به اینكه پوشش بیمه‌های پایه در شورای عالی بیمه مصوب می‌شود كه شامل خدماتی همچون ویزیت، دارو، خدمات پاراكلینیك و درمانی در مراكز درمانی به صورت سرپایی و بستری ارائه می شود گفت: مبنای پوشش بیمه پایه؛ خدمات مراكز دولتی است در همین راستا 70 درصد خدمات سرپایی در بخش دولتی توسط بیمه و مابقی توسط بیمار پرداخت می‌شود و در بخش بستری هم 90 درصد هزینه توسط بیمه و مابقی توسط بیمار پرداخت می‌شود.

بیمه سلامت با برخی مراكز خصوصی، قرارداد دارد
كاملی در تكمیل توضیحاتش گفت: بیمه سلامت با برخی مراكز خصوصی هم طرف قرارداد است و سهم سازمان برای هزینه‌های بیمار بر اساس تعرفه‌های دولتی پرداخت می‌شود. اما هزینه دارو در كشور با مكانیزم خاصی تعریف می‌شود و تفاوت چندانی بین بخش خصوصی و دولتی وجود ندارد.

بیمارستان‌ها ملزم هستند تمامی داروهای بیماران را در اختیار آنها قرار دهند
وی با تاكید بر اینكه مسئولیت تولید و توزیع دارو بر عهده سازمان غذا و دارو است اظهار داشت: بیمه‌ها بخشی از هزینه بیمه شدگان برای خرید دارو را پرداخت می كنند و بیمارستان‌ها ملزم هستند تمامی داروهای مورد نیاز بیماران را در اختیار آنها قرار دهند.

سال گذشته؛5 میلیون و 400 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
كاملی با بیان اینكه در سال 1401 حدود 5 میلیون و 400 هزار نفر از مردم كه تحت پوشش هیچ بیمه ای نبودند و تحت پوشش بیمه رایگان سلامت قرار گرفتند گفت: برای این افراد پیامك ارسال شده است. اگر باز هم فردی از بیمه خود مطلع نباشد در هنگام مراجعه به یك مركز خدماتی از بیمه خود مطلع می‌شود.

هموطنان می‌توانند به طور شخصی در بیمه سلامت ایرانیان ثبت نام كنند
وی در خصوص بیمه سلامت ایرانیان هم افزود: هموطنان می‌توانند با مراجعه به سامانه بیمه سلامت ایرانیان به طور شخصی در این سامانه ثبت اطلاعات كرده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

بخش زیادی از هزینه‌های بیمه سلامت توسط دولت پرداخت می‌شود
مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت كشور تاكید كرد: عمده منابع بیمه سلامت به جز بخشی كه كاركنان دولت آن را به عنوان بیمه پرداخت می‌كنند از طرف دولت تامین می‌شود كه به طور سالانه در قانون بودجه مشخص می‌شود.

بیمه سلامت به مراكز درمانی بدهی ندارد
وی در پاسخ به اینكه چقدر به هدف توسعه كیفی و كمی بیمه سلامت نزدیك شده اید ؟ گفت: بیمه سلامت به مراكز درمانی بدهی ندارد چون یكی از دلایل نبود خدمات مطلوب، بدهی سازمان بیمه گذار به مراكز و موسسات درمانی است. بیمه سلامت زمان و میزان پرداخت را به روز نگه داشته است.

سامانه شبانه روزی 1666 پاسخگوی پرسش‌های هموطنان درباره بیمه سلامت است
كاملی در خصوص عدم تمدید بیمه سلامت گفت: هموطنان با مراجعه به سامانه شهروندی بیمه سلامت ایرانیان می‌توانند بیمه خود را تمدید كنند چون اگر اعتبار نداشته باشند نمی‌توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند. بیمه شدگان می‌توانند در همین سامانه پیشنهاد و شكایات خود را مطرح نمایند. ضمن اینكه سامانه شبانه روزی 1666 پاسخگوی پرسش‌های هموطنان در خصوص بیمه پایه سلامت است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.دسترسی سریع
پل مدیریت