باغ فیض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

باغ فيض

آرمان علی‌وردی چه دغدغه‌ای به جز كمك به هم‌نوع داشت كه اینگونه شهیدش كردند؟+ فایل صوتی

پدر آرمان علی وردی طلبه شهید مدافع امنیت می‌گوید: به خاطر داشتن كتاب‌های فقهی و قرآن؛ آرمان را مورد ضرب و شتم قرار داده و او را به شهادت رساندند. من و مادر آرمان طاقت دیدن و شنیدن فیلم های ضرب و شتم او را نداریم. جگر ما سوخته است...

1401/09/02
|
16:02
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ سید جواد تشكری مجری برنامه «باغ فیض» رادیو تهران در اولین روز از آذرماه با پدر طلبه بسیجی، شهید مدافع امنیت «آرمان علی وردی» گفت و گو كرد.

او گفت: آرمان واقعا فردی دوست داشتنی بود. او 21 بهار را دید. او جهادگر و فرهنگی بود. هر جایی كه فردی صدمه ای می‌دید دوست داشت به او كمك كند. زمان سیل پل‌دختر علیرغم سن كمی كه داشت به كمك سیل‌زدگان شتافت تا به هم نوعان خود كمك كند. در زمان كرونا كه ترس وجود مردم را فراگرفته بود، آرمان با سن كمی كه داشت شبها برای سم پاشی و ضدعفونی به كمك مدافعان سلامت رفت . او كم سن بود اما فراتر از سن خودش كار می‌كرد.

پدر آرمان علی وردی در پاسخ به اینكه آرمان در شبی كه مورد تهاجم قرار گرفت؛ چرا به اكباتان رفته بود؟ گفت: او یك طلبه بود. برای كسب علم بیرون رفته بود. در آن روز خودم او را برای اینكه به حوزه(حوزه علمیه آیت الله مجتهدی(ره)) برود به مترو رساندم. آنطور كه دوستانش گفتند در برگشت از حوزه به خاطر محاسنی كه داشت و به خاطر داشتن كتاب های فقهی كه قرآن هم در بین آنها بود ؛ او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و او كه 21 سال بیشتر نداشت را به شهادت رساندند. من و مادر آرمان طاقت دیدن و شنیدن فیلم های ضرب و شتم او را نداریم. جگر ما سوخته است...

شایان ذكر است: شهید علی‌وردی در اغتشاشات روز چهارشنبه 4 آبان 1401 در شهرك اكباتان، از سوی عده‌ای ربوده شد و بعد از بستن وی و ضرب‌وشتم شدید با ضربات متعدد چاقو، وی را كنار خیابان رها كردند و بعد از چند ساعت توسط بسیجیان پیدا شد؛ وی سپس به بیمارستان بقیةالله(عج) منتقل شد اما به‌دلیل شدت خون‌ریزی، روز جمعه (6 آبان) جان خود را از دست داده به شهادت رسید.
مراسم تشییع پیكر وی روز یكشنبه 8 آبان ماه همزمان با نماز ظهر در شهران برگزار و سپس در قطعه 50 بهشت زهرا(ع) به خاك سپرده شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
باغ فیض