شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

انباشت تاكسی‌های فرسوده و تعداد نوسازی آنها با یكدیگر همخوانی ندارد+فایل صوتی

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی‌های شهری گفت:ظرفیت واردات خودرو فراهم شده است و امیدواریم دولت همكاری كند تا بتوانیم بخشی از ناوگان تاكسیرانی را با استفاده از این ظرفیت موجود نوسازی كنیم.

1401/10/26
|
11:15
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی‌های شهری كشور در گفت و گو با «شهر آفتاب» رادیو تهران اظهار داشت: فرآیند نوسازی تاكسی‌های فرسوده در حال اجرا است. مشكل این حوزه انباشت خودروهای تاكسی فرسوده است؛ بیش از 190 هزار دستگاه از تاكسی‌های فعال در سطح كشور به سن بالای 10 سال رسیده‌اند.

وی افزود: با توجه به مشكلاتی كه در حوزه تولید خودرو داریم، در طول یك سال حداكثر 10 هزار دستگاه خودور تاكسی نوسازی می‌شود. انباشت خودروهای فرسوده و تعداد نوسازی آنها با یكدیگر همخوانی ندارد. ظرفیت واردات خودرو فراهم شده است و امیدواریم دولت همكاری كند تا بتوانیم بخشی از ناوگان تاكسیرانی را با استفاده از این ظرفیت موجود نوسازی كنیم.

ضامنی درخصوص میزان تسهیلات نوسازی تاكسی های فرسوده اظهار داشت: با توجه به ماده 2 آیین‌نامه قانون هوای پاك، دولت موظف است برای نوسازی تاكسی‌های فرسوده تسهیلات ارزان قیمت به تاكسیرانان پرداخت كند ولی متاسفانه این قانون هنوز اجرا نشده است.
شهرداری‌ها به این حوزه ورود كرده‌اند و مبلغ 150 تا 200 میلیون تومان تسهیلات به تاكسیرانان پرداخت می‌كند. دولت در راستای شعارهایی كه در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر دارد؛ باید تسهیلات ارزان‌ قیمت به تاكسیرانان پرداخت كند.

مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی‌های شهری كشور در ادامه درباره مشكل نبود پول خُورد برای رانندگان تاكسی اینگونه اظهار داشت: شورای اسلامی شهر باید كرایه هایی را مصوب كند كه رانندگان تاكسی نیازی به پول خُرد نداشته باشند. همچنین فرهنگ استفاده از نرم افزار «تومن» برای پرداخت آنلاین كرایه تاكسی باید بین مردم نهادینه شود در اینصورت می‌توان استفاده از این نرم افزار را در سایر شهرهای كشور نیز اجرا كرد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب