شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

مراسم افتتاحیه طرح فرهنگی شهر گلستان شهرستان بهارستان دوشنبه 15 اسفند برگزار می‌شود+فایل صوتی

فرماندار شهرستان بهارستان از آغاز به كار طرح هفته فرهنگی بهارستان در محدوده خیابان الهیه گلستان از امروز 14 اسفند خبر داد و گفت: این طرح با ایجاد بیش از 100 غرفه متنوع آغاز شده و البته مراسم افتتاحیه آن روز دوشنبه 15 اسفند برگزار خواهد شد.

1401/12/14
|
10:58
|

پیگیری مطالبات مردم از مسئولان كشور یكی از اهداف برنامه «شهر آفتاب» رادیو تهران است.
در برنامه روز 14 اسفند یكی از شنوندگان برنامه از نسیم شهر بهارستان منطقه احمدآباد- انتهای گلها عنوان كرد علیرغم اینكه دارای انشعاب قانونی با قطعی آب مكرر مواجه هستند. در همین راستا برنامه «شهر آفتاب» در گفت و گو با فرماندار بهارستان این مشكل را جویا شد.

مشكل قطعی آب منطقه احمدآباد- انتهای گلهای نسیم شهر با سرعت رسیدگی می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ عبدالله نوحی فرماندار بهارستان در پاسخ به اظهارات این شنونده گفت: شاید تابستان تنش آبی داشته باشیم اما دراین فصل تا امروز گزارش قطعی مكرر آب در این محله واصل نشده است. احتمال دارد برخی افراد كه با روابط غیرقانونی در این محله ساخت و ساز غیر مجاز دارند و از انشعابات غیرمجاز استفاده كرده باشند آبفای نسیم شهر طی اقدام قانونی آب این محدوده را قطع كرده باشد. اما از این شهروند عزیز درخواست دارم همین امروز به فرمانداری یا بخشداری مراجعه كنند تا به مشكل ایشان به سرعت رسیدگی شود. اگرچه ما گزارشی در روزهای اخیر دریافت نكرده ایم اما قطعا مشكل این شهروند دقیق است.
نوحی با تاكید بر اینكه از فرمانداران بومی است و سابقه سكونت 35 ساله نسیم شهر را دارد قول داد همین امروز مشكل این شهروند را بررسی كند.

یكی از مشكلات شهرستان بهارستان؛ استیجاری بودن ادارات است
وی در پاسخ به این پرسش كه بیش از 10 سال است بهارستان تبدیل به شهرستان شده؛ آیاد ادارات مستقلی دارد یا همچنان با شهرستان‌های دیگر مشترك است؟ گفت: یكی از مشكلات ما استیجاری بودن ادارات بهارستان است.در سفر اخیر رئیس جمهور ایشان دستوراتی در خصوص احداث ساختمان‌های مستقل صادر كردند. بیشتر ادارات ما مستقل هستند اما برخی ادارات مثل بنیاد مسكن و راه و شهرسازی با دیگر شهرستان‌های شهریار ، رباط كریم ، اسلامشهر مشترك هستند.

امیدواریم با تلاش دولت سیزدهم؛عقب‌ماندگی‌های بهارستان در سالهای اخیر جبران شود
فرماندار بهارستان در پاسخ به اینكه بهارستان 750 هزار نفر جمعیت دارد و مشكلات حاشیه‌نشینی گریبانگیر این شهرستان است گفت: جمعیت بهارستان در 64 كیلومتر مربع زندگی می‌كنند. تراكم بالای جمعیت در شهرستان بهارستان طی 4 دهه اخیر شكل گرفته است.
وی با بیان اینكه شهرستان بهارستان در زیرساخت‌ها مشكلات زیادی دارد به سفر اخیر رئیس جمهور به این شهرستان اشاره كرد و گفت: شهرستان بهارستان فاصله معناداری كه در شاخص‌های بهداشتی و درمانی، آموزش ، ورزش، آب و فاضلاب و ... داریم. رئیس جمهور كه در 15 دی ماه سال جاری به همراه هیات دولت به بهارستان سفر كردند دستوراتی صادر كردند كه می‌توان به احداث 150 كلاس درس، تكمیل مركز تولد و كلینیك حضرت ابوالفضل(ع) نسیم‌شهر، تكمیل مجموعه‌های ورزشی نیمه‌كاره، تصفیه‌خانه و شبكه فاضلاب شهرستان و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره كرد.
امیدواریم با تلاشی كه دولت سیزدهم و مجموعه ملی، استانی و شهرستانی انجام می‌دهند بتوانیم عقب ماندگی كه محصول 10 سال گذشته است را به یك نقطه مطلوب برسانیم.

مراسم افتتاحیه طرح فرهنگی شهر گلستان شهرستان بهارستان دوشنبه 15 اسفند برگزار می‌شود
وی در خصوص اقدامات فرمانداری برای پاكسازی و زیباسازی شهرستان بهارستان در آستانه سال نو و عید باستانی نوروز گفت: در چندین حوزه ورود كرده ایم. در آستانه سال نو و اعیاد شعبانیه اجرای طرح هفته فرهنگی شهرستان بهارستان در محدوده خیابان الهیه شهر گلستان از امروز 14 اسفند با ایجاد بیش از 100 غرفه آغاز شده و مراسم افتتاحیه آن روز دوشنبه 15 اسفند برگزار خواهد شد. معرفی آواها و نواها و موسیقی اقوام و عشایر، آداب و رسوم شهرستان‌های مختلف گوشه‌ای از این طرح فرهنگی است ضمن اینكه صنایع دستی و سوغات شهرستان‌های مختلف و توانمندی های شهرستان هم در غرفه‌های مختلف این طرح ارائه می‌شود.
فرماندار بهارستان در پایان این گفت و گوی رادیویی از توزیع گسترده كالاهای اساسی در شهرستان بهارستان خبر داد و گفت: از این بابت هیچ مشكلی نداریم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب