خانه ما شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 35 دقیقه

فرزندپروری در عصر دیجیتال

رویكرد رادیو تهران در برنامه «خانه ما» آشنایی والدین با انواع چالش ها، خطرات و آسیب های پیش روی كودكان و نوجوانان در فضای مجازی است، تا والدین بتوانند با این شناخت همراهانی آگاه و با دانش برای فرزندان خود باشند.

1399/01/26
|
08:00
|

تربیت فرزندان در هزاره سوم علاوه بر نیاز به مهارت های تربیتی و روانشناسی رایج در دوره های گذشته به مهارت جدیدی تحت عنوان سواد فضای مجازی نیز نیاز دارد. كودكان و نوجوانان امروز بخش مهمی از زندگی خود را در شبكه های اجتماعی یا تعامل با بازی های ویدیویی می گذرانند پس والدین عصر دیجیتال نیاز دارند تا مهارت های متناسب فرزند پروری در عصر دیجیتال را نیز فرا گیرند.

دوری از فرزندپروری دیجیتالی بویژه در ایام تعطیلات و این روزها كه فرزندان بدون توجه و مراقبت والدین بیشتر وقت خود را در شبكه های اجتماعی می گذرانند، موضوع مورد بحث برنامه «خانه ما» است.
در این قسمت از برنامه مهمترین خطرات پیش روی كودكان و نوجوانان در فضای مجازی به والدین معرفی و متناسب با دیدگاه های مختلف مخاطبانی كه با برنامه تماس می گیرند و اظهار نظر كارشناس برنامه، راهكارهای دوری از فرزندپروری دیجیتالی به منظور پیشگیری و كنترل دامنه آسیب پذیری فرزندان مطرح خواهد شد.

گفتنی است؛ بیشتر محتوای برنامه خانه ما از رادیو تهران حول محور تربیت فرزندان، ازدواج جوانان، فرزندآوری و چالش های زوجین و فضای مجازی است و تمركز بر این موضوع ها براساس محورها و سیاست های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تدابیر شبكه رادیویی تهران كه بیشتر نیازها، مشكلات و دغدغه های امروزی مردم در این شرایط بحرانی دیده شود.

تهیه كننده مینا نیكانیك، بازیگران سعید بارانی و ستاره نقدی، نویسنده نگار نیكنامی و روان شناس امروز دكتر دهنوی همراه شما مخاطبان خواهند بود.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
خانه ما