خانه ما شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 35 دقیقه

كودكانی كه عزیز خود را به‌دلیل كرونا از دست می‌دهند

چگونه اثرات روحی كودكانی كه عزیزشان را به دلیل كرونا از دست داده‌اند را كاهش دهیم؟ با ما از شبكه رادیویی تهران برنامه «خانه ما» همراه شوید.

1399/02/02
|
09:39
|

چند ماهی كه پای ویروس كرونا در كشورمان باز شده است و سلامت و جان هموطنانمان را نشانه گرفته است، و از شواهد امر پیداست، قصد رخت بستن هم ندارد و شنیده ها حاكی است این ویروس قرار است بخشی از زندگی ما باشد. اما همین ویروسی كه به این راحتی درباره آمدنش و نرفتنش صحبت می كنیم فقط در كشور خودمان در حدود 84000 نفر از مردم كشورمان را مبتلا كرده و بیش از 5000 نفر از هموطنانمان را از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد به گام مرگ كشانده است.

اما داستان و حكایت هر یك از این مرگ و میرها كه تعدادشان هم كم نیست، روایت های تلخی به‌همراه دارد؛ حكایت های تلخ از طرد شدنشان توسط اطرافیان، خانواده هایی كه بدون برگزاری مراسم سوگواری و در آغوش كشیدن اطرافیان خود برای التیام این زخم دردناك، این روزهای سخت را به‌تنهایی و با سختی دوچندان سپری می كنند و...
در این بین كودكان شرایط سخت‌تری دارند و آثار و لطمه‌های مرگ عزیزی كه از دست داده‌اند برایشان دشوارتر است؛ از این رو وظیفه‌ و مسئولیت بزرگسالان بیشتر می‌شود و لازم است با به‌كارگیری توصیه‌های افراد متخصص از درد، رنج، لطمه‌ها و آلام كودكان در این روزها و شرایط بكاهند.
به‌طور قطع اگر رفتارها و نحوه برخورد با كودكان در این شرایط، به‌درستی صورت گیرد اثرات و لطمه‌های روحی این ضایعه در شرایط فعلی كشور كمتر خواهد شد.

شبكه رادیویی تهران امروز(دوم اردیبهشت) در برنامه نمایشی "خانه ما" درصدد است تا از طریق مشاركت مخاطبان با برنامه، روایت های نمایشی و ارائه توصیه های كارشناسی و.... راهكارهای برخورد با كودكانی كه در این بحران عزیز از دست داده اند، را اطلاع رسانی كند. از ساعت 15 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز به این موضوع اختصاص یافته است.

انسیه سمیع پور تهیه كننده، كارشناس دكتر دهنوی، نویسنده فاطیما سرلك، بازیگران متین محمدی و ستاره نقدی از عواملی هستند كه با این برنامه همكاری می كنند.

علاقه مندانی كه به هر دلیل موفق به شنیدن این برنامه در تاریخ (دوم اردیبهشت ساعت 15) نشده اند؛ می توانند در هر ساعت از شبانه روز نه تنها این برنامه، بلكه سایر برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
خانه ما