خانه ما شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 35 دقیقه

در لایو اینستاگرام رادیو تهران ببینید: روش تشخیص روانشناسان واقعی از روانشناسان زرد در فضای مجازی

برنامه "خانه ما" در روز یكشنبه 18 خرداد ماه به موضوع تشخیص روانشناسان واقعی از روانشناسان زرد در فضای مجازی می پردازد.

1399/03/18
|
09:28
|

طی سال‌های اخیر تعداد روانشناس نماها و روانشناسان زرد افزایش چشم‌گیری داشته‌اند، اما امروزه به نظر می آید به دلیل بحران كرونا و اضطراب موجود در جامعه ، تعداد این افراد در فضای مجازی بیشتر شده و جایگاه محكم‌تری نسبت به قبل پیدا كرده اند و تقریبا در بیشتر صفحه‌های اینستاگرام می‌بینیم افرادی كه تخصصی در این زمینه ندارند اما اقدام به ارائه خدمات روانشناسی به كاربران فضای مجازی میكنند.
اما مشاوره‌های روانشناسی زرد با افراد غیر‌متخصص صرفا به خاطر تبلیغات روانشناسی گمراه‌كننده‌، مخاطبان بسیاری را جذب كرده است كه در ابتدا شاید بسیار هم تاثیر‌گذار و مطلوب به نظر برسند؛ اما به مرور زمان افرادی كه تحت‌تاثیر چنین مشاوره‌های غیر‌علمی قرار گرفته‌اند، پیامد‌های جبران ناپذیری را تحمل كرده‌اند.

در همین راستا و به جهت آموزش شنوندگان رادیو و كاربران شبكه های اجتماعی برنامه "خانه ما" 18 خرداد ماه با موضوع روش های تشخیص روانشناسان واقعی از روانشناسان زرد به كارشناسی دكتر سمیرا اسماعیلی از رادیو تهران پخش می شود و علاقمندان به فضای مجازی می توانند این برنامه را در لایو اینستاگرام رادیو تهران مشاهده كنند.

شنوندگان رادیو تهران برای ارتباط با "خانه ما" و طرح سوالات خود دراین زمینه می توانند با شماره تلفن های22652466 و 22652465تماس بگیرند، به سامانه پیامكی 3000094 پیامك بزنند وكاربران فضای مجازی هم می توانند به طور زنده از صفحه اینستاگرام رادیو تهران به شناسه كاربری tehraan360 این برنامه را تماشا كنند.
همچنین مخاطبان این برنامه از طریق موج اف ام ردیف 94 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 1332 كیلوهرتز، پخش زنده سایت رادیو تهران و اپلیكیشن ایرانصدا شنونده این برنامه خواهند بود.

شایان ذكر است، "خانه ما" به همت گروه اخلاق و زندگی شهروندی، تهیه كنندگی مینا نیكانیك، گویندگی و بازیگری سعید بارانی ، فاطیما سرلك و ستاره نقدی، نویسندگی نگار نیكنامی، هماهنگی حسین فهیمی پور و ارتباطات یاسر كطائیان و سپیده آقاجانی، شنبه تا چهارشنبه هرهفته ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه به طور زنده از رادیو تهران پخش می شود.

بیشتر بدانیم:
روان شناسی زرد چیست؟
علم روان شناسی سعی می‌كند از طریق روش‌های علمی، رفتار و فرایندهای ذهنی انسان‌ها را مطالعه كند. این دانش معتبر، برای مردم جذاب است چون كمك می‌كند آن‌ها جواب سوال‌های ذهنی‌شان را پیدا كنند اما آیا باید هر جوابی را بپذیریم؟
روان شناسی زرد، سعی می‌كند شما را خیلی زود به جواب برساند، به شما راهكار بدهد و بگوید رمز زندگی موفق را می‌شناسد. نویسنده‌های كتاب‌های زرد روان شناسی، برخلاف نویسندگان كتاب‌های علمی، معمولاً روان شناس نیستند، منبع علمی ندارند و شواهد تجربی از آن‌ها حمایت نمی‌كند.
بیشتر اوقات، محتواهای فریبنده‌ای دارند و با ترویج تفكر اشتباهی مثل «كسب موفقیت از راه فكر»، تلاش می‌كنند مخاطب را مجاب كنند كه می‌توانند صرفاً با تفكر مثبت به موفقیت، ثروت، شادی و … برسند!
در صورتی‌كه بسیاری از این كلمات، مبهم هستند و تعریف روشنی هم از آن‌ها ارائه نمی‌شود. اگر دقت كنید، متوجه می‌شوید كه در چنین كتاب‌هایی پدیده‌های بی‌ربط به شكلی حیرت‌آور به هم ربط داده می‌شوند!

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
خانه ما