صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

برنامه "خانه ما" در روز یکشنبه 18 خرداد ماه به موضوع تشخیص روانشناسان واقعی از روانشناسان زرد در فضای مجازی می پردازد.

طی سال‌های اخیر تعداد روانشناس نماها و روانشناسان زرد افزایش چشم‌گیری داشته‌اند، اما امروزه به نظر می آید به دلیل بحران کرونا و اضطراب موجود در جامعه ، تعداد این افراد در فضای مجازی بیشتر شده و جایگاه محکم‌تری نسبت به قبل پیدا کرده اند و تقریبا در بیشتر صفحه‌های اینستاگرام می‌بینیم افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند اما اقدام به ارائه خدمات روانشناسی به کاربران فضای مجازی میکنند.
اما مشاوره‌های روانشناسی زرد با افراد غیر‌متخصص صرفا به خاطر تبلیغات روانشناسی گمراه‌کننده‌، مخاطبان بسیاری را جذب کرده است که در ابتدا شاید بسیار هم تاثیر‌گذار و مطلوب به نظر برسند؛ اما به مرور زمان افرادی که تحت‌تاثیر چنین مشاوره‌های غیر‌علمی قرار گرفته‌اند، پیامد‌های جبران ناپذیری را تحمل کرده‌اند.

در همین راستا و به جهت آموزش شنوندگان رادیو و کاربران شبکه های اجتماعی برنامه "خانه ما" 18 خرداد ماه با موضوع روش های تشخیص روانشناسان واقعی از روانشناسان زرد به کارشناسی دکتر سمیرا اسماعیلی از رادیو تهران پخش می شود و علاقمندان به فضای مجازی می توانند این برنامه را در لایو اینستاگرام رادیو تهران مشاهده کنند.

شنوندگان رادیو تهران برای ارتباط با "خانه ما" و طرح سوالات خود دراین زمینه می توانند با شماره تلفن های22652466 و 22652465تماس بگیرند، به سامانه پیامکی 3000094 پیامک بزنند وکاربران فضای مجازی هم می توانند به طور زنده از صفحه اینستاگرام رادیو تهران به شناسه کاربری tehraan360 این برنامه را تماشا کنند.
همچنین مخاطبان این برنامه از طریق موج اف ام ردیف 94 مگاهرتز و موج ای ام ردیف 1332 کیلوهرتز، پخش زنده سایت رادیو تهران و اپلیکیشن ایرانصدا شنونده این برنامه خواهند بود.

شایان ذکر است، "خانه ما" به همت گروه اخلاق و زندگی شهروندی، تهیه کنندگی مینا نیکانیک، گویندگی و بازیگری سعید بارانی ، فاطیما سرلک و ستاره نقدی، نویسندگی نگار نیکنامی، هماهنگی حسین فهیمی پور و ارتباطات یاسر کطائیان و سپیده آقاجانی، شنبه تا چهارشنبه هرهفته ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه به طور زنده از رادیو تهران پخش می شود.

بیشتر بدانیم:
روان شناسی زرد چیست؟
علم روان شناسی سعی می‌کند از طریق روش‌های علمی، رفتار و فرایندهای ذهنی انسان‌ها را مطالعه کند. این دانش معتبر، برای مردم جذاب است چون کمک می‌کند آن‌ها جواب سوال‌های ذهنی‌شان را پیدا کنند اما آیا باید هر جوابی را بپذیریم؟
روان شناسی زرد، سعی می‌کند شما را خیلی زود به جواب برساند، به شما راهکار بدهد و بگوید رمز زندگی موفق را می‌شناسد. نویسنده‌های کتاب‌های زرد روان شناسی، برخلاف نویسندگان کتاب‌های علمی، معمولاً روان شناس نیستند، منبع علمی ندارند و شواهد تجربی از آن‌ها حمایت نمی‌کند.
بیشتر اوقات، محتواهای فریبنده‌ای دارند و با ترویج تفکر اشتباهی مثل «کسب موفقیت از راه فکر»، تلاش می‌کنند مخاطب را مجاب کنند که می‌توانند صرفاً با تفکر مثبت به موفقیت، ثروت، شادی و … برسند!
در صورتی‌که بسیاری از این کلمات، مبهم هستند و تعریف روشنی هم از آن‌ها ارائه نمی‌شود. اگر دقت کنید، متوجه می‌شوید که در چنین کتاب‌هایی پدیده‌های بی‌ربط به شکلی حیرت‌آور به هم ربط داده می‌شوند!

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • تعامل خانواده ها برای ازدواج آسان جوانان در شرایط کرونا/ پخش زنده اینستاگرام

  • بررسی دلایل علاقه زیاد دختران به آرایش کردن در "خانه ما"/ پخش زنده اینستاگرام

  • علل گرایش نوجوانان به سلبریتی‌های مجازی

  • تغییر سبک زندگی در عصر کرونا

  • کودکانی که عزیز خود را به‌دلیل کرونا از دست می‌دهند

  • مداخله والدین در آموزش مجازی فرزندان

  • فرزندپروری در عصر دیجیتال

  • بررسی نگرانی و استرس ناشی از کرونا در "خانه ما"

  • صبر را از حضرت زینب (س) بیاموزیم

  • چگونه استرس کودکان‌ را در مواجهه با بیماری کرونا کاهش دهیم؟