صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت شنبه تا پنجشنبه 10:35 به مدت 25 دقیقه


تهران ورزشی در برنامه‌ی سیزدهم خرداد با اشاره به تستهای کرونای بازیکنان فوتبال که برخی از آن‌ها در مرحله‌ی نخست مثبت و در مرحله‌ی دوم منفی اعلام شده بود با یکی از اعضای ستاد ملی کرونا گفتگو کرد.

دکتر رضا سعیدی عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در این خصوص گفت: یک سری نتایج از سوی برخی باشگاه‌ها اعلام شده بود که منبع اصلی ان نامشخص بود و دلیل دوم این بود که بعضا برخی از آزمایشات کرونا در تیم‌ها آزمایش‌های سرولوژی بود.
وی افزود: مشخص‌ترین تست برای ارزیابی کووید 19، تست پی‌سی‌ار است و طبق ابلاغیه و پروتکلی که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به تیم‌های ورزشی ابلاغ شده بود تمام تیم‌ها باید تست پی‌سی‌ار می‌دادند. نکته‌ی دوم این بود که از تمامی باشگاه‌ها و سازمان لیگ خواسته شد که یک نسخه از نتایج ازمایش‌ها مستقیم به ستاد ملی کرونا ارسال شود تا از لحاظ علمی مورد ارزیابی دقیق انجام بگیرد.

عضو ستاد ملی کرونا گفت: طبیعی است نتایج ارزیابی در این کمیته اعتبار بالایی دارد. تغییر نتایج هم به همین علت بود زیرا برخی از تست‌های انجام شده غیر پی‌سی‌ار بوده و ویروس را به درستی تشخیص نداده بود.
وی با اشاره به این موضوع که هم اکنون نتایج به سازمان لیگ ابلاغ شده افزود: در نتیجه به این باور می‌رسیم که در حال حاضر وضعیت واقعی نسبت به اعلام اولیه بسیار بهتر است و حدود پنج درصد تست پی‌سی‌ار مثبت داشتیم که این از لحاظ جامعه‌ی آماری کرونا برای ما معقول است.
سعیدی گفت: اتفاقا تک‌تک دستورالعمل‌ها، پروتکل‌ها و بازگشایی‌ها با هماهنگی معاونت وزارت بهداشت تدوین شده است. نکته‌ی قابل توجه این است که هر دستورالعملی اگر از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به صلاح نباشد هرگز قابلیت اجرایی نخواهد داشت.

وی در مورد نظارت برخی از نمایندگان ستاد مبارزه با کرونا یا افسران پزشکی هنگام اجرای تمرینات و ارزیابی فعالیتهای آنان هم گفت: پروتکلی که تدوین کردیم پروتکل جامعی است که طبق آن نکات بهداشتی بر اساس استانداردهای بهداشت جهانی در باشگاه‌ها اجرا می‌شود. برای همین حدود صد نفر افسر کنترل بهداشت آموزش دیدند که تک‌تک مفاد این دستورالعمل‌ها را در رابطه با اجرای درست تحت نظارت قرار دهند.

این مسئول در وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه افسران به تیم‌های لیگ برتری و تیم‌های دسته یک اعزام شدند گزارش داده‌اند که باشگاه‌ها به درستی نکات بهداشتی را مورد اجرا قرار داده و مفاد مدنظر ستادملی کرونا مو به مو اجرا می‌شود.
وی اظهار داشت: در جمیع جهات همه چیز به خوبی برای از سر‌گیری رقابت‌ها به صورت نسبی در حال پیشروی است. مسئولان باشگاه‌های فوتبال بسیار خوب عمل کردند و اگر به همین منوال دستورالعمل ها اجرایی شود شاهد بازگشایی دوباره‌ی لیگ خواهیم بود اما اگر آمار کرونا در کل جامعه بالا باشد مجبوریم فعالیت‌های ورزشی را تعطیل کنیم اما اگر شرایط به گونه ی فعلی پیش رود وضعیت در روال عادی و با رعایت نکات بهداشتی انجام میگیرد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


مرتبط با این خبر

  • ادامه‌ی مسابقات لیگ با کرونا غیرممکن است+فایل صوتی

  • مخالف ورود مربی گلر خارجی به کشور هستم+فایل صوتی

  • بعید است؛ شکایت پادوانی به جایی برسد+فایل صوتی

  • امیدواریم در بازیهای آسیایی حضور داشته باشیم+فایل صوتی

  • اخراج فرهاد مجیدی، کار درستی بود+فایل صوتی

  • از مصاحبه دکتر ستوده سوءبرداشت شد/ سازمان لیگ باید پاسخگو باشد+فایل صوتی

  • روی ویلچر زندانی شدم و فقط وعده شنیدم+فایل صوتی

  • تنظیم‌کنندگان قرارداد "ویلموتس" خودشان جبران خسارت کنند+فایل صوتی

  • جایگاه پرسپولیس قطعا خاص است+فایل صوتی

  • هدفمان قهرمانی است+فایل صوتی