از ساعت به مدت

شاه حسینی:تعارض در احكام صادره از سوی فدارسیون باعث ازدیاد تخلف می‌شود+فایل صوتی

رئیس پیشین كمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: گاهی صدور برخی احكام از سوی كمیته ی انضباطی و تبرعه ی افراد متخلف باعث ازدیاد تخلف می‌شود.

1400/04/23
|
12:52
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، عبدالرحمن شاه‌حسینی رئیس پیشین كمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال در گفتگو با تهران ورزشی درباره پیشگیری از تخلف و فساد در فوتبال گفت: این مسائل همیشه در فوتبال ما بوده و هست، با توجه به اینكه به هفته‌های پایانی مسابقات لیگ برتر می‌رسیم، فدراسیون باید با استفاده از افراد مجرب و كاردان و یك تیم فنی به همه امور نظارت داشته باشد.

وی افزود: اگر كسی ادعا كرد كه تبانی صورت گرفته یا قرار است صورت بگیرد باید ادعای خود را اثبات كند من فكر می‌كنم هركسی می‌تواند ادعا كند ولی مهم اثبات ادعاست. اگر ادعایی درخصوص تبانی و یا زد و بندهای موجود در فوتبال مطرح شد باید فرد مذكور ادعای خود را ثابت كند.

شاه حسینی گفت: به طور مثال در سالهای گذشته ادعایی مطرح می‌شد كه در پرونده ای چكی رد و بدل شده بود ما برای اثبات این ادعا صدور و وصول چك را بررسی می‌كردیم چون سندی برای این ادعا وجود داشت و در نهایت رأی صادر می‌شد، ولی اگر كسی در مسابقات با عمد كم‌كاری كند یك امر فنی است كه تیم فنی و كارشناسی می تواند با رصد بازی آن بازیكن در یك فصل این ادعا را بررسی كند و رأی را صادر كند. به طور كلی از دیدگاه من باید بحث نظارت قوی باشد و بعد از نظارت اگر ادعایی مطرح شد مرجع رسیدگی كننده بررسی كرده و حكم خود را صادر كند.

رییس پیشین كمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: وقتی پول‌های بی‌حساب و كتاب وارد فوتبال ما شد این مسائل هم بیشتر رشد كرد، من فكر می‌كنم مراجعی كه فوتبال را اداره می‌كنند بسیار مهم هستند از این نظر كه می‌توانند این موارد را نه صفر بلكه به صفر برسانند.

شاه حسینی اظهار داشت: من فكر می‌كنم نه به صورت مطلق اما در برخی موارد احكام قرص و محكمی صادر نشده و مهم‌تر از صدور حكم اجرای آن است كه اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: پرونده مطروحه بین دو تیم پیكان و سایپا را بررسی كنید، تیمی تخلف می‌كند و كمیته ی انضباطی رأی را صادر می‌‌كند و پس از آن رأی به كمیته ی استیناف می‌رود و در نهایت كسانی كه تخلف كرده‌اند تبرعه می‌شوند. معنای حكم صادره این است، كه اهالی فوتبال از این پس اگر تخلفی هم داشتید اشكال ندارد. گاهی صدور برخی احكام از سوی كمیته ی انضباطی و تبرعه ی افراد متخلف باعث ازدیاد تخلف می‌شود. اگر در آینده اشتباه مشابهی برای باشگاه دیگری اتفاق بیفتد دیگر نمی‌توانند آنها را محكوم كنند. بحث تعارض در احكام صادره باعث ازدیاد تخلف می‌شود. احكام صادره كمیته انضباطی باید نسبت به متخلفان بی رحم باشد تا كسی جرات تكرار تخلف را نداشته باشد اما متأسفانه اینطور نیست.

شاه حسینی در پایان افزود: به نظر من فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند با این تخلفات مبازره كند بعضی از نهادهای موازی كه قدرت اجرایی دارند می توانند به فدراسیون كمك كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ورزشی