تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 175 دقیقه

سیلاب فیروزكوه 15 كشته برجای گذاشته است+فایل صوتی

فرماندار فیروزكوه با اشاره به اینكه سیلاب فیروزكوه 15 كشته برجای گذاشته است، گفت: سال‌های گذشته سیل در این شهرستان جاری شده بود ولی به این شدت و از این مسیر نبود؛ كارشناسان باید دلیل وقوع سیل این چنینی را بررسی كنند.

1401/05/12
|
10:01
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمد حیدری منش فرماندار فیروزكوه در گفت‌وگو با تهران من با اشاره به خسارات ناشی از سیلاب و بارش شدید باران در شهرستان فیروزكوه گفت: سیلاب فیروزكوه 15 كشته و تعدادی مصدوم داشته است.

وی افزود: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع سیل و اعلام وضعیت نارنجی برای تهران، روز چهارشنبه 5 مردادماه تاد مدیریت بحران شهرستان فیروزكوه تشكیل و مناطق گردشگری منطقه فیروزكوه را تعطیل كردیم و تا از وقوع اتفاق‌های ناگوار پیشگیری كنیم ضمن اینكه امكان وقوع سیل از طریق بخش‌های خبری رسانه اطلاع رسانی شده بود.

وی افزود: ساعت 14:00 روز پنجشنبه در روستای آتشان، دهگرادان و مَرزداران دهستان حبله رود شهرستان فیروزكوه سیل عظیم و بی سابقه‌ای جریان پیدا كرد و حجم وسیعی از روستا تخریب شد و به طور كلی خسارت 80 درصدی به این روستاها وارد شده است.

حیدری منش تاكید می‌كرد: روستای مَرزداران به دلیل حجم بالای تخریب تخلیه شده است ولی مردم در سایر روستاهای فیروزكوه ساكن هستند.

فرماندار فیروزكوه در ادامه گفت: سال‌های گذشته سیل در این شهرستان جاری شده بود ولی به این شدت و از این مسیر نبود و كارشناسان باید دلیل وقوع سیل این چنینی را بررسی كنند.

وی افزود: مشكل قطعی برق در روستاهای شهرستان فیروزكوه رفع شده است ولی چند نقطه از روستای به دلیل اینكه هنوز آواربرداری نشده است مشكل قطعی برق دارد.

حیدری منش تصریح كرد: سیل‌ زدگان به مناطق امن منتقل شدند و چادرهای اسكان اضطراری در محل امنی فراهم شده است. همچنین موكب‌هایی به منطقه آمدند و مواد غذایی به سیل زندگان توزیع می‌كنند زیرا 6 كیلومتر از شبكه گاز آسیب دیده و گاز در 3 روستا قطع است.

وی ادامه داد: 24 كیلومتر از راه‌های اصلی روستایی دچار آسیب شده و سیلاب تا كنون 70 درصد زیرسازی راه‌ها را تخریب كرده است و البته زیرساخت‌های روستا و نیازهای اساسی از جمله آب، برق و گاز در این محدوده دچار آسیب جدی شده كه در برخی مناطق برقرار و یا در حال ترمیم است.

فرماندار فیروزكوه ابراز داشت: آثار باستانی فیروزكوه، مدارس و خانه بهداشت، 117 دستگاه خودرو سواری، 5 دستگاه تراكتور، 46 دستگاه موتورسیكلت در این حادثه خسارت دیدند.

این مقام مسئول تاكید كرد:اپلیكیشنی طراحی كردیم كه در آن مشخصات واحد مسكونی پاكسازی شده، مشكلات و خسارت‌های وارده به آن را ثبت كنیم تا بتوانیم طی چند روز آینده بازخورد كلی از شرایط موجود ارائه بدهیم.


با مراجعه به وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من