تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

2 هزارمین مدرسه بنیاد بركت همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود+فایل صوتی

مدیرعامل بنیاد بركت گفت: بنیاد بركت برای ساخت 2 هزار و 700 مدرسه با سازمان نوسازی مدارس تفاهم كرده است. جشن افتتاح 2 هزارمین مدرسه بركت همزمان با دهه فجر برگزار خواهد شد.

1401/11/16
|
09:57
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمد تركمانه مدیرعامل بنیاد بركت در گفت و گو با «تهران من» درخصوص اقدامات این بنیاد اظهار داشت: بنیاد بركت، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به صورت ویژه از 14 سال پیش به حوزه اشتغالزایی ورود كرده و فعالیت‌های گسترده‌ای با هدف توانمندسازی اقتصادی مردم در بخش‌‌های كم‌برخوردار انجام داده است. همچنین اشتغالزایی و محرومیت زدایی در حاشیه و حومه تهران نیز در دستور كار قرار دارد.

2 هزار و 100 طرح اشتغالزایی دیگر نیز تا پایان سال در تهران اجرا خواهد شد
وی افزود: طرح‌های اشتغالزایی این بنیاد در بخش‌های خُرد، متوسط و بزرگ اجرا می‌شوند و طرح‌های خُرد در بخش خانگی و طرح های بزرگ و متوسط مربوط به كارگاه ها و بنگاه‌های افتصادی است.
سال 1401 در بخش خُرد و متوسط 2 هزار 770 طرح اجرا شده است كه 4 هزار و 200 فرصت شغلی به وجود آورده است. 2 هزار و 100 طرح اشتغالزایی دیگر نیز تا پایان سال در تهران اجرا خواهد شد تا طرح‌های اشتغالزایی بنیاد بركت به 4 هزار و 800 طرح برسد. با اجرای این طرح‌ها به صورت كلی 8 هزار فرصت شغلی در تهران ایجاد خواهد شد.

تاكنون 68 هزار طرح اشتغالزایی توسط بیناد بركت در كشور اجرا شده است
مدیرعامل بنیاد بركت تصریح كرد: در كل كشور تاكنون 68 هزار طرح اشتغالزایی اجرا شده است كه برای اجرای آن 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در اختیار مردم قرار گرفته است.

هدف اصلی بنیاد بركت توانمند سازی اقتصادی و حل مساله اشتغال است
تركمانه تاكید كرد: بنیاد بركت در استان تهران طرح‌های عمرانی و زیرساختی نیز اجرا كرده است ولی هدف اصلی این بنیاد توانمند سازی اقتصادی و حل مساله اشتغال است.

2 هزارمین مدرسه بنیاد بركت همزمان با دهه فجر افتتاح می‌شود
مدیرعامل بنیاد بركت تصریح كرد: بنیاد بركت برای ساخت 2 هزار و 700 مدرسه با سازمان نوسازی مدارس تفاهم كرده است. جشن افتتاح 2 هزارمین مدرسه بركت در دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.
همچنین در بخش آبرسانی نیز مشكل هزار و 800 نقطه از كشور كه تنش آبی داشت رفع و در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من