تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

تهیه بلیت هواپیما برای زائران اربعین در این هفته سخت‌تر است+فایل صوتی


سخنگوی سازمان هواپیمایی با بیان اینكه برخی شركت‌های هواپیمایی حدود 80 درصد بلیت‌های خود برای سفر اربعین را فروخته اند گفت: ممكن است برخی هموطنان در این هفته با مشكل مواجه شوند.

1402/06/12
|
14:06
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری در گفتگو با برنامه «تهران من» درباره جزئیات پروازهای اربعینی اظهار داشت: بازه عملیات اربعین حسینی از 27 مرداد شروع شده و تا 20 شهریور ادامه خواهد داشت كه نسبت به سالهای گذشته طولانی‌تر است.

وی با اشاره به اینكه تا 10 شهریور بیش از 163 هزار زائر با هواپیما به سفر اربعین اعزام شدند افزود: 4 هزار و 997 مجوز به شركت هواپیمایی اختصاص پیدا كرده كه 4 هزار و 2 مجوز آن سهم شركت‌های هواپیمایی داخلی و مابقی سهم شركت‌های هواپیمایی عراقی است.

یازرلو با بیان اینكه تاخیر پروازهای اربعینی به طور متوسط 55 دقیقه است گفت: بابت این تاخیر هم از زائران عذرخواهی می‌كنیم و امیدواریم روزی برسد تا با افزایش تعداد ناوگان، خدماتی را با حداقل تاخیر به هموطنان ارائه دهیم. از همین فرصت از همه مردم كه همراهمان هستند تشكر می‌كنم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی كشور یادآور شد: امسال زائران اربعینی از 23 نقطه فرودگاهی ایران به عراق اعزام شده اند. در روزهای ابتدایی عملیات اربعین؛ مردم به جهت اینكه شركت‌ها از عملكرد سایت هایشان اطمینان حاصل كنند برای تهیه بلیت، كمی با مشكل روبرو شدند اما در حال حاضر هم ممكن است برخی هموطنان در این هفته با مشكل مواجه شوند.

او متذكر شد: ابتدای عملیات از 27 مردا آغاز شد تا هموطنان در یك بازه زمانی طولانی‌تر به سفر اربعین رفته و با پیك جمعیتی مواجه نشوند. در حال حاضر برخی شركت‌های هواپیمایی بیش از 80 درصد بلیت‌های خود تا 20 شهریور را فروخته اند و برخی برای بازه دو تا سه روزه بلیت می‌فروشند به همین جهت هموطنان باید به سایت‌های فروش 16 ایرلاین و 5 دفتر فروش آنلاین بلیت هواپیما مراجعه كنند تا بتوانند به صورت الكترونیكی بلیت بخرند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران من