صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 100 دقیقه

عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در گفتگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران از افزایش تولید روغن مایع و جامد خبر داد و گفت: این مشکل به زودی حل می شود ولی رسانه ها نباید بحران را به جامعه القاء کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، پس از قول های ضد و نقیض مسئولان در خصوص تأمین روغن جامد برای مصرف کنندگان به ویژه در استان های دیگر کشور به غیر از تهران، عباس قبادی در گفتگو با برنامه پارک شهر 4 اسفند اظهار داشت: روغن جامد از لحاظ بهداشتی توصیه نمی شود و روغن خانوار باید مایع و دارای چربی و ترانس پایین تر باشد. در همین راستا هم تولید روغن جامد بر اساس توصیه های بهداشتی طی سال های اخیر کاهش یافته است. اما به دلیل جو روانی ایجاد شده در بازار مبنی بر اینکه مبلغ روغن جامد از ارز 4200 تغییر خواهد کرد و گرانتر خواهد شد، مصرف کنندگان، روغن های مصرفی آینده خود را هم تهیه کرده اند و این امر باعث شوک تقاضا و اختلال در تأمین روغن جامد شده است.

دبیر ستاد تنظیم بازار کشور در پاسخ به پرسش محمدحسین هاشمی کارشناس مجری برنامه مبنی بر اینکه این معضل انقدر بزرگ و قابل مقایسه با بیماری کرونا نیست که شوک تقاضایی شدید برای تامین ماسک ایجاد کرد گفت: ما مشکل را انکار نمی کنیم .کمیته ای ویژه در ستاد تنظیم بازار شکل گرفته است و مشکلات را بررسی می کند. اما مردم بر اساس جو روانی ایجاد شده، بیش از مصرف خود روغن خریداری کرده اند. رسانه ها نباید به مصرف کنندگان کمبود و بحران در تامین کالاهای مختلف را القاء کنند. مصرف روغن جامد باید در حد بسیار پایین باشد اگرچه در حال حاضر برای مصرف خانواده روغن نیمه جامد تولید می شود.

وی در ادامه این گفتگو با اشاره به مراکز عرضه بسیار زیاد در سطح کشور خاطرنشان کرد: در تامین روغن مایع مشکل نداریم. اما در تامین برخی روغن ها در مناطق مختلف کشور مشکل داریم و کمیته اقدام ستاد تنظیم بازار در حال بررسی مشکلات است. کمبودهای مقطعی با افزایش تولید رفع خواهد شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • پیامرسان های داخلی نسبت به خارجی ها 11 برابر رشد داشته اند+فایل صوتی

  • وضعیت پرونده خدمه سانچی به کجا رسید؟/ تماس های مرموز با خانواده مفقودشدگان سانچی ادامه دارد+فایل صوتی

  • بیش از 70 درصد اسلامشهری ها پروتکل های بهداشتی کرونایی را رعایت می کنند+فایل صوتی

  • مشکلات معیشتی؛ سر منشأ درگیری های سراوان+فایل صوتی

  • کاهش شدید ورود بیماران به مراکز درمانی شهریار/ اهداء کمک های معیشتی به نیازمندان+فایل صوتی

  • چگونه با افزایش تعرفه اپراتورها، بسته های اینترنتی گران نمی شوند؟/ فایل صوتی

  • فروش فوق العاده بهاره امسال در مغازه ها برپاست+فایل صوتی

  • الزام جداسازی آب باران از آب فاضلاب در ساختمان ها+فایل صوتی

  • تعداد مهندسان ساختمان در استان تهران بیشتر از ساخت و سازهای شهری است+فایل صوتی

  • با شرکت های هواپیمایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند؛ برخورد جدی می شود+فایل صوتی