در این هفته پنجشنبه از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

در اين هفته

آزاد راه تهران شمال افتخار مهندسان كشور است

رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افتتاح آزاد راه تهران شمال را افتخار مهندسان كشور دانست و گفت: تردد از طریق این آزاد راه موجب كاهش استهلاك خودرو و صرف جویی در مصرف بنزین و باعث كاهش تصادفات و آلودگی هوا خواهد شد.

1398/12/13
|
09:08
|

محمدرضا رضایی كوچی، رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت هایی كه این پروژه به دنبال دارد، در گفتگو با رادیو تهران برنامه در این هفته گفت: این پروژه باعث افتخار مهندسان كشور است و دولت های زیادی در پیش روی این پروژه سهیم بودند. این قطعه 32 كیلومتر بوده و 47 درصد از این قطعه به صورت پل و تونل، چه از لحاظ مالی و چه فنی بسیار سنگینی بوده است.

وی گفت: یكی از محورهای پرتراكم كشور، محور تهران به شمال است، كه تا قبل از افتتاح این آزادراه از 4 محور تردد صورت می‌گرفت و در ایام خاص و پیك ترافیك نظیر تعطیلات بیش از سه میلیون تردد رفت و برگشت را تجربه می‌كرد كه مشكلات عدیده ای را در بخش ترافیك به وجود می‌آورد. امیدواریم با افتتاح آزاد راه تهران شمال مشكل ترافیك هم رفع شود.

رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: تردد از طریق این آزاد راه علاوه بر كاهش استهلاك خودرو، باعث كاهش تصادفات و آلودگی هوا خواهد شد. نزدیك به هشتاد و شش میلیون لیتر سوخت صرفه جویی می شود كه نكته بسیار حائز اهمیتی است.

دكتر احمد صابری، بخشدار مركزی كن در رابطه با اهمیت آزاد راه تهران شمال گفت: این آزاد راه یكی از پروژه های با اهمیت و بزرگی است كه در امر توسعه كشور نقش بسیار زیادی خواهد داشت و پروژه ای ملی محسوب می شود و در توسعه گردشگری نقش به سزایی دارد.

گروه سیاسی رادیو تهران برنامه «در این هفته» را پنج شنبه ها ساعت 15 به نویسندگی و تهیه كنندگی فرج آلادین و اجرای پژمان كریمی تقدیم مخاطبان می كند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در این هفته