صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جمعه از ساعت 20:00 به مدت 30 دقیقه

همزمان با آغاز سال نو میلادی شبکه رادیویی تهران فصل سوم مستند «تهران میدان شهدا» را که درباره شهدای اقلیت های دینی است، تقدیم حضور مخاطبان می کند.

دوران هشت ساله دفاع مقدس پر از رشادت و دلاوری دلاور مردانی است که به خاطر کشور خود جانفشانی‌ها کرده‌اند. پای دفاع از آب و خاک و حیثیت و شرف که به میان می‌آید؛ دیگر مسیحی، زرتشتی، مسلمان و کلیمی نمی‌شناسد و همه زیر یک پرچم سبز و سفید و سرخ گرد هم می‌آیند تا هیچ دشمنی خیال خام نکند.

علیرضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران از تولید و پخش مستند شهدای اقلیت های دینی خبر داد و گفت: اقلیتهای دینی در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران صد‌ها شهید در راه حفظ ناموس و کشور عزیزمان ایران تقدیم کرده‌اند. فصل سوم مستند «تهران میدان شهداء» درباره شهدای اقلیت های دینی است، بدون شک حضور و شهادت شهدای اقلیت ‌های دینی که از هموطنان ما هستند، در جنگ تحمیلی نشان از میهن‌دوستی این شهیدان دارد. جوانان اقلیت‌های دینی برای دفاع از استقلال و تمامیت ارضی ایران، با حضور داوطلبانه در عرصه‌های جنگ، از خط مقدم تا پشتیبانی، تدارکات و تقدیم صدها شهید، مفقود‌الاثر، جانباز و آزاده، کارنامه سرافرازی و رشادت‌های خود را در این سرزمین ثبت کردند.

وی افزود: به مناسبت آغاز سال نو میلادی، فصل سوم مستند تهران میدان شهدا، از 4 تا 11 دیماه درباره شهدای اقلیت های دینی که با خانواده های این شهیدان گفتگو شده است. علاقه مندان می توانند این برنامه را از ساعت 23 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

مبینی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره این مستند بیشتر توضیح داد و افزود: اولین فصل از برنامه تهران میدان شهدا به مناسبت هفته دولت تهیه و تولید شد، به منظور بزرگداشت مقام شهدای ترور وخانواده هایشان هر هفته با یکی از اعضای خانواده شهدای ترور گفتگو شد. در این مستند ما در گفتگو با فرزندان شهدای ترور، ما از زندگی و احوال خانواده ها و بازماندگان شهدای ترور، آگاه و مطلع شدیم.
از مهمانان این برنامه می توان به حضور خانواده های شهید بهشتی، شهید محمدعلی فیاض بخش، شهید محمدعلی رجایی، شهیدحسن عباسپور تهرانی و... اشاره کرد.

فصل دوم با بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس به شهدای دانش آموز و شهدای نوجوان و همسنگرانشان اختصاص یافت و فصل سوم که به شهدای اقلیت دینی اختصاص دارد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • جلوه‌هایی از زندگی و شهادت شهید علی خورشید فر

  • یاد و خاطره شهید حامد هوایی، آتش‌نشان حادثه پلاسکو گرامی

  • یاد و خاطره شهدای آتشنشان حادثه پلاسکو در تهران، میدان شهدا

  • قهرمانی که ناجی 134 نفر شد

  • دلاورمردانی که برای ایران جان دادند

  • کجائید ای شهیدان خدایی ...

  • تهران میدان شهدا از دانش آموز شهید حسین دیهیم فرد می گوید

  • برگی از زندگی سنگر سازان بی سنگر

  • داستان زندگی محمدعلی رجایی روی خط رادیو تهران

  • ملوک‌السادات بهشتی از پدر می‌گوید...