تهران میدان شهدا شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:05 به مدت 25 دقیقه

رادیو تهران

تهران، ميدان شهدا

تهران، میدان شهدا یاد صیاد دلها را گرامی می دارد

«تهران میدان شهداء» به مناسبت بیست و یكمین سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی و تجلیل از مقام شامخ این شهید والامقام در گفتگویی صمیمانه با مهدی صیاد شیرازی فرزند این شهید از رادیو تهران پخش می شود.

1399/01/20
|
08:50
|

روز بیست و یكم فروردین‌ ماه سال 1378 سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در پی ترور منافقین كوردل در مقابل دیدگان فرزندنش به شهادت رسید. به همین مناسبت شبكه رادیویی تهران ضمن اینكه به صورت ویژه در برنامه «به امید دیدار» كه در این روز روی آنتن خواهد رفت مروری بر زندگی‌نامه، رشادت‌ها و عملكرد این فرمانده شهید در دوران دفاع مقدس و پس از آن خواهد داشت، به صورت اختصاصی در برنامه «تهران میدان شهداء» با مهدی صیاد شیرازی فرزند سپهبد شهید هم گفتگو می كند.

مخاطبان در این ویژه برنامه كه در بیست و یكمین سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی پخش می شود ، بیشتر با روحیه، اخلاق و منش وی آشنا خواهند شد، ارادت ایشان به حضرت قائم(عج) و اتفاقات روز شهادت و محبوبیتی كه این شهید والامقام نزد مردم داشتند و... قسمت هایی از این برنامه است كه (پنجشنبه 21 فروردین ساعت 14 و تكرار آن جمعه 22 فرودین ساعت 19) تقدیم حضور مخاطبان می شود.

"شهید سپهبد صیاد شیرازی در دوران حاكمیت طاغوت به عنوان فرمانده ای ولایی و برخوردار از بصیرت و بینش عمیق دینی در بین تمامی همرزمان و فرماندهان و مسئولان نماد شجاعت، فداكاری، مایه افتخار و مباهات آحاد رزمندگان اسلام در ارتش، سپاه، بسیج و سایر نیروهای مسلح و انقلابی كشور است.

نقش آفرینی ها و حضور مستمر، ایثارگری ها و از خودگذشتگی های كم نظیر شهید صیاد شیرازی طی دوران مجاهدت و تلاش در ارتش جمهوری اسلامی به ویژه در هشت سال دفاع مقدس و سپس در عالی‌ترین سطوح راهبردی در ستاد كل نیروهای مسلح بركات و دستاوردهای تعیین كننده و اثرات مفید و مطلوبی را برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های كشور و تقویت بازدارندگی و تعالی و ارتقاء اقتدار دفاعی نظام به دنبال داشته است.

تلاش های صادقانه شهید صیاد شیرازی در تقویت وحدت، تعامل، هم افزایی و اتحاد و برادری بین ارتش و سپاه آن هم در شرایطی كه دشمنان انقلاب و جریانهای منحرف در صدد القای اختلاف و ناهماهنگی و ایجاد شكاف بین نیروهای انقلاب به عنوان بازوان قدرتمند و توانمند رهبری و ولایت فقیه و ملت ایران بودند نشأت گرفته از شخصیت والا، تقوا و اخلاص و ولایتمداری محض و صادقانه وی بود كه همواره نام و یادش در زمره طلایه داران وحدت و یكپارچگی و نماد صلابت و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می درخشد."
یاد و خاطره سلحشوری ها و رشادت های شهید صیاد شیرازی و همرزمان شهید و ایثارگرش گرامی باد.

گفتنیست؛ برنامه "تهران میدان شهدا" را جمعه ها ساعت 19 از رادیو تهران و بازپخش آن پنجشنبه ساعت 14از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز تقدیم مخاطبان می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
تهران، میدان شهدا