تهران میدان شهدا شنبه تا چهارشنبه از ساعت 23:05 به مدت 25 دقیقه

رادیو تهران

تهران، ميدان شهدا

زندگی شهید احمدی روشن در "تهران میدان شهدا" روایت می شود

«تهران میدان شهداء» این هفته خاطراتی از دوستان، همكاران و اعضای خانواده شهید هسته ای مصطفی احمدی روشن را روایت می كند.

1399/02/25
|
12:00
|

شهید احمدی روشن در دی ماه سال 1358 به دنیا آمد، مصطفی تابستان ها در همدان سر كار می رفت و تا دوم راهنمایی خیاطی می كرد. اهل ورزش بود و خوب هم كشتی می گرفت.
به گفته مادر شهید، تك پسر بود اما لوس بار نیامده بود و همواره جنب و جوش داشت و تلاش می كرد.
رتبه او سال اولی كه در آزمون سراسری شركت كرد 5 هزار و 800 شد و دانشگاه نرفت اما برای سال دوم یكسره درس خواند تا به آرزوی بزرگش یعنی قبولی در دانشگاه صنعتی شریف برسد، تا اینكه رتبه 729 كنكور شد و مهندسی شیمی دانشگاه شریف را از آن خود كرد. راه اندازی كانون نهج البلاغه از جمله فعالیت های شهید احمدی روشن بود و...

ساعت 8:30 صبح 21 دی ماه 1390، مصطفی احمدی روشن در حالیكه عازم محل كار خود بود، در خیابان شهید گل ‌نبی (میدان كتابی) و روبه ‌روی دانشكده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طبابایی، هدف عملیات تروریستی دو موتورسوار قرار گرفت.
دو تروریست موتورسوار با چسباندن یك بمب مغناطیسی به خودروی وی كه یك دستگاه خودروی پژو 405 بود، او را به شهادت رساندند.
با انفجار این بمب مهندس احمدی روشن بلافاصله به شهادت رسید و رضا قشقایی فرد، راننده خودرو نیز به شدت مجروح شد و ساعتی بعد در بیمارستان رسالت تهران بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.
پیكر پاك شهید مصطفی احمدی ‌روشن پس از نماز جمعه روز 24 دی‌ ماه و با همراهی سیل عظیم عاشقانی كه برای تشییع وی آمده بودند، در جوار امام‌ زاده علی اكبر چیذر به خاك سپرده شد.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

علاقه مندان می توانند خاطرات زندگی شهید مصطفی احمدی روشن را از رادیو تهران برنامه «تهران میدان شهداء» بشنوند، این برنامه جمعه(26 ارذیبهشت) ساعت 19 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود.
شبكه رادیویی تهران از برنامه «تهران میدان شهداء» ضمن تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران؛ با همسر شهید، فرزندان، والدین شهداء گفتگو و یاد و خاطره شهداء را گرامی می دارد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
تهران، میدان شهدا