سعادت آباد پنجشنبه از ساعت 11:00 به مدت 150 دقیقه

افزایش 25 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در حال انجام است+فایل صوتی

مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان به 4 میلیون بازنشسته مستمری می‌دهد. با دستور مدیرعامل سازمان، فرآیند 25 درصد ترمیم و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان كه از سنوات قبل باقی مانده بود در حال انجام است.

1402/02/12
|
14:20
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ محسن تقیانی مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بیمه تامین اجتماعی در گفت و گو با برنامه «سعادت آباد» 11 اردیبهشت ضمن تبریك روز و هفته كارگر به تمامی كارگران زحمتكش كشور در خصوص پیامدهای فرهنگی و اجتماعی ناشی از دستمزد پایین برای جامعه كارگری اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان یك سازمان بیمه‌گر موظف است در راستای حمایت از كارگران، اقداماتی را به ویژه در حوزه درمان انجام دهد. به همین جهت توسعه خدمات درمانی و افزایش تعداد بیمارستان های ملكی و خدمات مستقیم در دستور كار است.

400 مركز درمانی سازمان تامین اجتماعی به بیمه‌شدگان خدمات می‌دهند
وی با بیان اینكه سازمان تامین اجتماعی با حدود 400 مركز درمانی در سراسر كشور به بیمه‌شدگان خدمات قابل قبولی می‌دهد گفت: این خدمات مطلوب ما نیست و به دنبال افزایش مراكز درمانی با توجه به آمایش سرزمینی هستیم تا بتوانیم پوشش درمانی بیشتری بویژه برای مناطق محروم داشته باشیم.سازمان تامین اجتماعی به شدت به دنبال توسعه خدمات درمانی مستقیم برای جامعه كارگری و بیمه شدگان این سازمان است.

طرح توسعه بیمارستان شهدای شوشتر در سفر رئیس جمهور افتتاح شد
تقیانی گفت: در بدو انقلاب اسلامی، سازمان تامین اجتماعی در سراسر كشور 13 مركز داشت كه امروزه به 400 مركز افزایش یافته است. ضمن اینكه با عملیاتی شدن طرح توسعه مراكز درمانی ، تعداد این مراكز هم افزایش می‌یابند. از این نمونه‌ها می‌توان به توسعه بیمارستان فیاض بخش تهران اشاره كرد و دیگر اینكه در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به خوزستان طرح توسعه بیمارستان شهدای شوشتر خوزستان افتتاح شد. با اینكار ظرفیت قابل ملاحظه ای به مجموعه درمانی شوشتر اضافه شد.
مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بیمه تامین اجتماعی تاكید كرد: سازمان تامین اجتماعی به صورت سالانه هزینه زیادی را برای توسعه مراكز درمانی درمانی در نظر گرفته است.

افزایش 25 درصدی ترمیم مستمری كارگران بازنشسته در حال انجام است
وی در پاسخ به اینكه اغلب كارگران درگیر گذران زندگی هستند. آنها صورت خود را با سیلی سرخ می‌كنند و شرمنده خانواده خود هستند. در این شرایط رسیدگی به وضعیت زندگی این قشر زحمتكش از وظایف شما است. چه اقداماتی در این راستا صورت گرفته است ؟گفـت: آنچه به سازمان تامین اجتماعی باز می‌گردد پوشش بیمه ای این عزیزان و تامین آینده آنها برای دریافت مستمری بازنشستگی است. در حال حاضر 4 میلیون بازنشسته مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی داریم كه عمدتا كارگران بازنشسته هستند و در زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی مستمری دریافت می‌كنند. ما تلاش كردیم مستمری‌ها را افزایش دهیم به همین جهت با دستور مدیرعامل سازمان 25 درصد ترمیم و متناسب سازی حقوق كارگران بازنشسته كه از سنوات قبل باقی مانده بود امسال انجام شد. دستور مدیرعامل صادر شده و در حال انجام است.

سال گذشته ؛ بیش از 48 هزار كارگر مستمری بگیر، توسط سازمان تامین اجتماعی به سفر رفتند
تقیانی افزود: سال گذشته بیش از 48 هزار نفر از این عزیزان به همراه همسرانشان به سفرهای زیارتی و سیاحتی فرستاده شده اند كه بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته امسال این تعداد به بیش از 100 هزار نفر خواهد رسید. شهرهای مختلف سیاحتی را هم اضافه كردیم.

ارائه تسهیلات به بازنشستگان تامین اجتماعی با قوت بیشتری ادامه می‌یابد
او گفت: تسهیلات قرض الحسنه و بیمه تكمیلی هم در سالهای گذشته انجام شد و امسال با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

ارائه خدمات به كارگران شاغل در مراكز ملكی سازمان تامین اجتماعی، كاملا رایگان است
مدیركل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان بیمه تامین اجتماعی با اشاره به اینكه كارگران شاغل تحت مجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه امور اجتماعی هستند گفت: آنچه بر عهده ما است موضوع درمان این قشر است.ارائه خدمات به كارگران شاغل در مراكز ملكی سازمان تامین اجتماعی كاملا رایگان است و در مراكز دانشگاهی تحت نظارت وزارت بهداشت با درصد فرانشیز كمی انجام می‌شود. ما باید سعی كنیم خدمات را گسترش دهیم كه در دستور كار هم هست.

سال گذشته؛ 87 پروژه عمرانی-درمانی سازمان تامین اجتماعی مورد بهره‌برداری قرار گرفت
تقیانی تصریح كرد: در سال گذشته 87 پروژه عمرانی-درمانی سازمان تامین اجتماعی در سراسر كشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. امسال هم این روند ادامه خواهد داشت و اطلاع‌رسانی آن متعاقبا انجام خواهد شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد