سعادت آباد شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 90 دقیقه

وزیر پیشین فرهنگ: قهرمانان ملی كشور باید بیشتر در كتاب‌های درسی معرفی شوند+فایل صوتی

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینكه افرادی مثل شهیدان رجایی و باهنر باید الگویی برای همه ما به ویژه مدیران باشند، معرفی بیشتر قهرمانان ملی كشور در كتاب های درسی را یكی از ضروریات آموزشی برای نسل جدید عنوان كرد.

1400/06/10
|
10:08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفتگو با سعادت آباد 8 شهریور به مناسبت سالروز بمب گذاری در دفتر نخست وزیری جمهوری اسلامی در سال 1360 و شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز ملی مبارزه با تروریسم اظهار داشت: سال 60 سال عجیبی بربی مردم ما بود و كشور ما و قربانیان زیادی از جمله مردم و مسئولان طراز اول و ائمه جمعه را در دفتر تاریخ ثبت كرد. كشور ما بیش از 17 هزار شهید ترور دارد كه اسامی و مشخصات آنها به مجامع جهانی هم ارسال شده است. در این بین سوال اینجاست كه چرا غربیها كه ادعای مبارزه با تروریسم دارند از منافقین حمایت كرده اند؟ این رفتار نشان دهنده این است كه حرف و عمل غربیها یكی نیست.

وی افزود: پس از این دوره كشور عوامل ترور و نفوذی ها را شناسایی كرد. با سازمان مسلح مجاهدین خلق مبارزه و افشاگری كرد ولی باز هم طی سالیان مختلف و حتی سالیان اخیر این اتفاق رخ داد. اینها تلاش می‌كنند عناصر مفید كشور مثل دانشمندان هسته ای كشور را ترور كنند كه این اتفاق در مورد شهید فخری زاده روی داد.

تاكید مقام معظم رهبری بر آشنایی بیشتر جوانان با تاریخ
وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی تاكید كرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و مردم باید مراقب باشند. كشور ما در مجموع شرایط مناسبی دارد. حضور داعش در كشورهای مختلف ناامنی را رقم زده است اما ما در مجموع از امنیت و آرامش در كشورمان برخورداریم.جا دارد در مورد این موضوع كه ما قربانی تروریسم هستیم؛ غربی ها را به چالش بكشیم تا آنها ادعای عدم رعایت قوانین بین المللی توسط ایران را نداشته باشند. آنها خودشان در این بین متهم هستند. ضمن تقدیر از شهدا باید برای نسل جدید تبیین شود كشورمان چه دوره های سختی را پشت سرگذاشته است. جوانان ما باید بدانند افرادی كه در اروپا به اسم آزادی و صلح حرف می‌زنند چه پیشینه پلیدی دارند.
حسینی به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینكه جوانان باید تاریخ به ویژه تاریخ معاصر را بیشتر بدانند اشاره كرد و گفت: دلیل این تاكید رهبری به این دلیل است كه جوانان ما بتوانند با افزایش آگاهی خود از تاریخ، جریان شناسی كنند و افراد مختلف و عملكرد آنها را بشناسند تا آنها نتوانند نسل جوانان ما را تحت تاثیر تبلیغات رسانه ای دروغین خود قرار دهند.

قهرمانان ملی كشور باید بیشتر در كتاب‌های درسی معرفی شوند
وی در پاسخ به اینكه آیا برنامه ریزی آموزشی برای شناساندن این افراد و گروه های مختلف تروریستی مثل گروهك فرقان برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است؟ گفت: قهرمانان ملی كشور باید بیشتر در كتاب‌های درسی معرفی شوند و به جای اینكه نسل جوان ما به دنبال الگوهای غربی باشند بدانند چه شخصیت‌هایی زندگی خود را وقف خدمت به مردم و مبارزه كرده‌اند.به عنوان مثال شهید رجایی قبل از انقلاب در مبارزه با طاغوت به زندان رفت و انواع شكنجه‌ها را تحمل كرد و پس از انقلاب كه به وزارت آموزش و پرورش، نخست وزیری و ریاست جمهوری رسید به دنبال رفاه نبود بلكه فقط قصد خدمت به مردم را داشت. شهید رجایی با اینكه فقط در مدت كوتاه 28 روزه رئیس جمهور بود اما یاد و نامش برای همیشه زنده و ماندگار است.

شهیدان رجایی و باهنر مردمی بودند و فاصله ای با آنها نداشتند
معاون پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان كرد: من همیشه تاكید كرده ام زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگویی برای همه مردم به ویژه مدیران است. در حال حاضر در آغاز حركت دولت سیزدهم هستیم و تك تك وزراء و اعضاء دولت باید بیشتر با رفتار، سلوك و منش فردی و اجتماعی این شهدا آشنا باشند. آنها مردمی و با تواضع بودند و فاصله ای با آنها نداشتند. در روبری آنها بنی‌صدر بود كه عاقبت به خیر نشد.

حكومت باید اعتماد از دست رفته مردم را بازگرداند
حسینی تاكید كرد: شجره طیبه انقلاب با خون شهیدان آبیاری شده و اینگونه نیست كه فردی بتواند با منش و رفتار غلط و سبك زندگ غربی و سیاست به معنای حقه دوام خود را استمرار دهد. انقلاب این افراد را كنار می‌زند. لذا باید با روحیات و منش افرادی مثل شهیدان رجایی و باهنر بیشتر آشنا شویم تا بتوانیم به مردم بیشتر خدمت كنیم و بتوانیم اعتماد آسیب دیده مردم نسبت به حكومت را بازگردانیم.بزرگترین سرمایه كشور، سرمایه اجتماعی است اما در سال های اخیر رفتار برخی مدیران و مسئولان باعث كاهش اعتماد مردم به دولت شده است. باید تمامی اركان نظام دست به دست هم دهند تا بتوانند این اعتماد از دست رفته را بازگردانند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
سعادت آباد