علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

تنها با پرداخت 30 درصد كل مبلغ؛ از شركت‌های دانش‌بنیان قسطی خرید كنید+فایل صوتی

مدیر نظارت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری گفت: خریداران محصولات شركت‌های دانش بنیان می‌توانند در ابتدا فقط 30 درصد قیمت محصول را پرداخت و 70 درصد مابقی را طی 2 تا 3 سال به صورت اقساطی پرداخت كنند.

1402/03/29
|
09:43
|

بزرگترین خط تولید واكسن تب برفكی كشور راه‌اندازی شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهندس محمد محمودیان مدیر نظارت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: بزرگترین خط تولید واكسن تب برفكی كشور با حمایت 430 میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری و تلاش دانشمندان و محققان كشورمان راه اندازی شد.

نیازی به واردات واكسن تب برفكی نداریم
وی افزود: این شركت تولیدكننده واكسن تب برفكی، تجهیزات مود نظر خود را با همكاری سازندگان داخلی تامین كرد و مجوز فعالیت خود را اخذ كرد. با آغاز به كار این شركت در كنار دو تولیدكننده واكسن تب مالت، نیاز داخلی تامین می‌شود و دیگر نیازی به واردات واكسن تب برفكی نداریم.

سالانه 40 میلیون دُز واكسن تب برفكی در كشور تولید می‌كنیم
محمودیان گفت: این شركت ظرفیت تولید سالانه 40 میلیون دُز واكسن تب برفكی پایه آبی و روغنی دارد. واكسن تجاری سازی شده بر پایه آب است و محققان این شركت در حال توسعه و دریافت مجوز تولید واكسن تب برفكی بر پایه روغن هستند.
واكسن تب برفكی (FMD) بر‏ پایه روغن معمولاً مدت زمان بیشتری ایمنی ایجاد می‌كند در حالی كه در واكسن‌‏های آبی این میزان 3 تا 4 ماه است. تزریق واكسن تب برفكی بر پایه روغن میزان دُز واكسن تزریقی را از 3 بار به 2 بار كاهش می‌دهد.

واكسن داخلی زمانی مجوز می‌گیرد كه اثربخشی واكسن خارجی را داشته باشد
به گفته این مقام مسئول، واكسن‌های داخلی زمانی مجوز دریافت می‌كنند كه مشابه واكسن‌های خارجی اثربخش باشند.

وی افزود: تمام تلاش صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری این است كه هیچ فناوری برای تجاری سازی محصول و یا خدمت دانش بنیان خود دغدغه مالی نداشته باشد.

تنها با پرداخت 30 درصد كل مبلغ؛ از شركت‌های دانش بنیان قسطی خرید كنید
مدیر نظارت صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری تصریح كرد: اگر خریداری از یك شركت دانش بنیان محصولی خریداری كند تسهیلاتی به او تعلق می‌گیرد و می‌تواند در ابتدا فقط 30 درصد قیمت محصول را پرداخت كند و 70 درصد مابقی را طی 2 تا 3 سال به صورت اقساطی پرداخت كند.

بیش از 30 درصد شركت‌های دانش بنیان از صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری تسهیلات دریافت می‌كنند
محمودیان گفت: 8 هزار و 500 شركت دانش بنیان در كشور فعالیت می‌كنند كه بیش از 30 درصد آنها به صورت مستقیم از تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری برخوردار شدند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است

دسترسی سریع
علم بهتر است