بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

دبیر شورای ملی زعفران: وجود براده آهن در زعفران قائنات را نمی‌پذیرم+فایل صوتی

دبیر شورای ملی زعفران گفت: وقتی نام یك نشان تجاری خاص را در این ویدئو عنوان می‌كنند نشان دهنده این است كه می‌خواهند زعفران منطقه و یا آن نشان تجاری را زیر سوال ببرند. هدف تخریب نام زعفران قائنات است.

1401/05/14
|
08:07
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فرشید منوچهری دبیر شورای ملی زعفران ایران در گفت‌وگو با بازار تهران رادیو تهران درخصوص ویدئو منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر وجود براده‌های آهن در بسته بندی زعفران گفت: تقلب با نام نشان‌های تجاری مطرح یك امر رایج است. هم اكنون بهترین و مرغوب‌ترین سوهان در استان قم تولید می‌شود ولی در بسیاری از استان‌های دیگر نیز سوهان تولید و با نام سوهان قم عرضه می‌شود.

وی افزود: زعفران قائنات به دلیل شرایط خاص آب و هوایی قائن یكی از بهترین و مرغوب‌ترین زعفران جهان محسوب می‌‍شود. به نظر من این فیلم ساختگی است و تنها دلیل انتشار آن زیر سوال بردن زعفران قائنات است. ممكن است ناخالصی‌های دیگری از جمله زعفران رنگ شده به زعفران اضافه كنند ولی كسی براده آهن به زعفران اضافه نمی‌كند. كسی روی زعفران آهن ربا نمی‌كشد مگر اطلاع داشته باشد كه در آن زعفران براده آهن وجود داشته باشد.

در ادامه این گفت و گو هدی نجف پور رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف كنندگان اظهار داشت: نمی‌توانیم راجع به هدف و نیت كسی كه این ویدئو را منتشر كرده است قضاوت كنیم. ولی این اتفاق‌ها و تقلب‌های این چنینی در كشور ما رایج است.

وی افزود: ما باید جنبه مثبت این ویدئو را ببینیم به هر حال اطلاعاتی به جامعه منتقل می‌شود كه ممكن است چنین تقلبی انجام شود. ما به عنوان تشكل حمایت از حقوق مصرف كنندگان این فرصت اطلاع رسانی را غنیمت می‌دانیم.

نجف پور با تاكید بر اینكه در قانون برای تخلف كم فروشی و تقلب جرایمی در نظر گرفته شده است، گفت: اگر تخلفی با عنوان كم فروشی و یا تقلب محرز شود مرجع رسیدگی كننده باید با اشد مجازات با تولیدكننده متخلف برخورد كند زیرا تخلف كم فروشی تخلف سنگینی است.

رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف كنندگان افزود: اگر اشد مجازات برای متخلفان اعمال شود شاید كسی دیگر جرات تخلف نداشته باشد.

وی تاكید كرد: مصرف كنندگان كالاهای شناسنامه دار و با هویت بخرند در غیر اینصورت احراز تخلف و جبران خسارت تا حدودی دشوار خواهد بود.

منوچهری دبیر شورای ملی زعفران ایران افزود: سخنان آقای نجف پور در خصوص خرید كالاهای شناسنامه دار را تایید می‌كنم.

وی افزود: متاسفانه بعضی از تقلب‌ها به راحتی و توسط افراد عادی قابل شناسایی نیست، ریختن براده آهن در زعفران را نمی‌پذیرم. وقتی نام یك نشان تجاری خاص را در این ویدئو عنوان می‌كنند نشان دهنده این است كه می‌خواهند زعفران منطقه و یا آن نشان تجاری را زیر سوال ببرند. هدف تخریب نام قائن است.


با مراجعه به وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران