بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

افزایش صادرات؛ منجر به گرانی گوشت شده است+فایل صوتی

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع كنندگان گوشت گوسفندی گفت: دامداران استان كرمانشاه دام خود را با بالاترین قیمت به كشور قطر صادر می‌كنند؛ همین مساله باعث افزایش قیمت گوشت در كشور شده است.

1401/09/08
|
15:14
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ علی اصغر ملكی رئیس اتحادیه تهیه و توزیع كنندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: در شرایط كنونی صادرات دام از یك سو و قاچاق دام از سوی دیگر منجر به افزایش قیمت دام زنده شده است.
افزایش قیمت دام زنده منجر به افزایش دو برابری قیمت گوشت می‌شود. وقتی قیمت دام زنده 10 هزارتومان افزایش پیدا می‌كند، گوشت 20 هزارتومان گرانتر می‌شود.

ملكی بیان كرد: به دلیل خشكسالی در سالهای اخیر دامداران با كمبود نهاده مواجه شدند درنتیجه هزینه تولید افزایش پیدا كرده است به همین دلیل دامداران برای مدیریت هزینه‌های خود به جهاد كشاورزی فشار آوردند تا بتوانند دامهایشان را صادر كنند.

وی اظهار داشت: گوشت نسبت به سال گذشته 35 درصد افزایش قیمت داشته است.

ملكی گفت: با توجه به نوسانات قیمت دام و گوشت در بازار از پشتیبانی امور دام تقاضا داریم كه به منظور كاهش التهابات گوشت اقدام به عرضه ذخایر خود در بازار كند.

رئیس اتحادیه تهیه و توزیع كنندگان گوشت گوسفندی تهران با اشاره به اینكه كیفیت گوشت های صادراتی بهتر از گوشت‌های مصرف داخل است؛ گفت: در استان كرمانشاه دام مرغوبی وجود دارد كه دامداران تعداد زیادی از آن را با قیمت بالا به كشور قطر می‌فروشند.

ملكی در پایان بیان كرد: هم اكنون هر كیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ 220 تا 225 هزار تومان به دست مصرف كننده می‌رسد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران