اختیاریه؛ ویژه برنامه افطار ماه رمضان از ساعت 18:00 به مدت 150 دقیقه

رادیو تهران

اختياريه(ويژه افطار)

اختیاریه؛ ویژه برنامه افطار

ویژه برنامه اختیاریه؛ با بیان موضوعات اجتماعی و اعتقادی با محوریت ماه مبارك رمضان از ساعت 18:00 مهمان شنوندگان رادیو تهران در روزهای ماه مبارك رمضان است.

ویژه برنامه اختیاریه؛ در دو محور اصلی اجتماعی و اعتقادی طراحی شده كه به شرح زیر است:

*حال خوب با كار خوب:
محور اجتماعی برنامه، تولید مستندهای شخصیت محور است. در این بخش از افرادی نام برده شده است كه با اختیار كامل، مسیر زندگی خود را به سمت گره‌گشایی و خدمت‌رسانی به مردم و كار خیر هدایت كرده اند. مستندسازان این بخش با حضور در استودیو اختیاریه از شنیده‌ها و دیده‌های خود برای مخاطبان می‌گویند.

*دعای افتتاح:
دعای افتتاح، محور بخش معارفی و تهذیب نفس ویژه برنامه اختیاریه است.
این بخش با استناد به كتاب عاشقانه‌ها ی دعای افتتاح نوشته ی حجت الاسلام واحدی با خوانش ترجمه یاسردعاگو و قرائت علی فانی تولید می‌شود و راز ونیازی عاشقانه با خدا ی بزرگ است .

* یك آیه یك حكمت:
هر شب در استقبال بخش ویژه اذان مغرب یك آیه از قرآن كریم توسط استاد احمد ابوالقاسمی قرائت و حجت الاسلام پویا آن را تفسیر می‌كنند. مضمون این آیات، وعده‌های الهی و اثرات كار خیر و انفاق در زندگی است .

*شهید محله ی ما:
در این بخش، هر روز یكی از شهدای بزرگوار استان تهران با توجه به محله ی سكونت خود معرفی و ثواب برنامه به ایشان تقدیم می گردد.

*قلب من كتابیست گشوده:
این بخش مستندیست از مرحوم استاد علیرضا فتحی پور كه در آن به معرفی افرادیپرداخته شده است كه آیات قرآن را در زندگی خود تجلی داده اند و به نحوی آیات قرآن را زندگی می‌كنند.

*احكام رمضان:
در این بخش حجت الاسلام گواهی به پرسش‌های مخاطبان اختیاریه در حوزه مسائل و احكام ماه رمضان پاسخ می‌دهند.

*گزارش دم افطار:
این بخش به مشاغلی توجه دارد كه در هنگام افطار در حال خدمت رسانی به مردم هستند. تهیه گزارشی از محل كار این افراد بخشی دیگر از اختیاریه است.همچنین در راستای تحكیم بنیان خانواده در گزارش دم افطار با افرادی صحبت می‌شود كه در حال مهیا كردن لوازم افطار و رسیدن به سفره افطار در خانه هستند.

*هنر در رمضان:
این بخش به توضیح فیلم و سریال‌های ماه مبارك رمضان در راستای موضوع روز برنامه می‌پردازد.

تولید تیتراژ فارسی_عربی با همكاری گروه جهادی آیه‌های نیایش برای برنامه و همچنین تولید وله‌های صوتی و آنونس های مرتبط با حال و هوای زمان افطار از بخشهای دیگر ویژه برنامه اختیاریه است .

اختیاریه( ویژه افطار) كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران به تهیه كنندگی لیدا عرفانیان و مینا نیكانیك ،گویندگی وحید رونقی، هماهنگی سپیده آقاجانی و لیلا كیانی و ارتباطات معصومه مالكی و محمدعلی قلندری است كه در ایام ماه مبارك رمضان از ساعت 18 به مدت 150 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

اطلاعات برنامه

روز های پخش: ماه رمضان

ساعت پخش برنامه: 18:00

مدت برنامه:150 دقیقه

تکرار برنامه:--

راه های ارتباط با برنامه

سامانه پیامک : 3000094

دسترسی سریع
اختیاریه(ویژه افطار)