پادكست یك روز در هفته از ساعت - به مدت حدود 10 دقیقه

رادیو تهران

پادكست

كافه تهرون ( قنادی گلستان نوشته علی خدایی)

در این پادكست «كافه تهرون» شنونده بخش از داستان « قنادی گلستان» از كتاب داستان همشهری نوشته علی خدایی با اجرای آلبرت كوچویی و تهیه‌كنندگی بابك عرفان هاشمی، خواهید بود.

در بخشی از این داستان می‌خوانیم؛
قنادی بابا، قنادی گلستان یك چهارراه بالاتر از چراغ قرمز است و قنادی عموها یكی در قوام‌السلطنه و آن‌یكی در منوچهری. عمه‌ها و مادربزرگ و عروس‌ها و مادرم، وقتی كه سرم را از مهتابی به سمت اتاق بزرگ برمی‌گردانم، نشسته‌اند پشت میز مادربزرگ كه حالا وسط آن‌ را باز كرده‌اند تا دوازده‌نفره بشود. مادربزرگ بالای میز است و توده‌های خمیر در سینی جلوی او، دست می‌بَرد، تكه‌تكه، بزرگ‌تر از لیمو و نارنگی برمی‌دارد. با وردنه‌، كوچك پهن‌شان می‌كند، اندازه‌ی یك نعلبكی. عمه خمیر پهن‌شده را برمی‌دارد و به عروس‌ها می‌دهد. آن‌ها از قابلمه‌های كوچك كه در بغل دارند و پُر است از شكر و هل و بادامِ خوب خرد و له‌ شده، قاشق‌قاشق روی خمیرها می‌گذارند و گوشه‌ی خمیرها را به‌‌هم می‌رسانند و انگشت‌پیچ می‌كنند و می‌دهند به عمه‌ی كوچك‌تر كه با منقاش روی خمیرها را نقش دهد و در دیس بگذارد.

كاری از فضای مجازی رادیو تهران
علاقمندان علاوه بر سایت رادیو تهران می‌توانند این بسته تصویری را در صفحه ویژه رادیو تهران در آپارات به آدرس https://www.aparat.com/tehraan360 و شنوتو با شناسه tehraan360@بشنوند.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است

1402/02/30
|
08:14
دسترسی سریع
پادكست