باغ فیض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

باغ فيض

فرزند شهید فخری زاده: پدرم، همواره دغدغه حل مشكل مردم را داشت

به مناسبت سالروز شهادت شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای كشورمان، شنونده گفت و گوی برنامه «باغ فیض» با فرزند آن شهید باشید.

فرزند شهید فخری زاده گفت: یكی از موضوعاتی كه در زندگی ایشان مهم بود مردمداری ایشان و نوع نگاه ایشان به عموم جامعه بود با همه محدودیت های امنیتی كه داشتند ولی همواره نگاه خاصی به مردم داشتند.
شهید فخری زاده در خصوص درخواست هایی كه از سوی مردم داشتند تا جایی كه امكان داشت و به هر شكلی كه بود پیگیری می‌كردند و دغدغه حل مشكل مردم را داشتند و می‌گفتند، آدم آبرو را جمع می‌كند كه خرج حل مشكل مردم كند، آدم آبرو را جمع نمی‌كند كه با خودش به گور ببرد ،آبرویی كه خرج حل مشكل مردم نشود به هیچ دردی نمی‌خورد.

(شهید محسن فخری زاده یكی از چهره‌های تاثیرگذار علم موشكی ایران و از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در كشور بود. وی از سال 1371 بعنوان عضو هیئت علمی دانشكده فیزیك دانشگاه امام حسین (ع) درآمد و امكانات این دانشگاه را در جهت تحقیقات هسته ای بكار گرفت . ایشان سپس به ریاست دانشگاه صنعتی مالك اشتر و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) منصوب شد. نام وی همچنین به عنوان یكی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست 500 نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریكایی فارن پالیسی منتشر شده بود.
شهید فخری‌زاده عصر روز جمعه هفتم آذرماه 1399  توسط عناصر تروریست مسلح در «آبسرد» تهران ترور و به شهادت رسید)

این برنامه كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است كه دوشنبه تا جمعه از ساعت 21:30 الی 22:00 از رادیو تهران پخش می شود.

ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/09/08
|
11:19
دسترسی سریع
باغ فیض