از ساعت به مدت

رئیس كمیته مسابقات سازمان لیگ: مدل اقتصادی برای فوتبال حرفه ای در كشور طراحی نشده است

شنونده گفت و گوی برنامه «تهران ورزشی» 19 آذر با سهیل مهدی رئیس كمیته مسابقات سازمان لیگ درباره برگزاری مسابقات نیم فصل و ... باشید.

مهدی گفت: بازی‌ها طبق تاریخ برگزار می‌شود، فوتبال بدون حضور هواداران روی سكو معنا و مفهومی ندارد، منتظریم مسئولین در این رابطه در استان ها تصمیم گیری كنند.
احتمال برگزاری برخی از بازی ها با تماشاگر و برخی بدون تماشاگر وجود دارد و این شرایط بر اساس تصمیم گیری هر استان خواهد بود.
بعد از پایان نیم فصل مسابقات جام حذفی آغاز می‌شود.
او گفت: تیم ها تعطیلات نیم فصل ندارند.
بعد از پایان هفته پانزدهم پنجره نقل و انتقال باز می شود، یك هفته جام حذفی برگزار می شود و بلافاصله در هفته شانزدهم نیم فصل دوم آغاز می شود.
مهدی درباره محرومیت استقلال و پرسپولیس از جام باشگاه های آسیا گفت: تا جایی كه بنده خبر دارم مسئول كمیته صدور مجوز جلساتی را با تیم هایی كه نواقص داشتند گذاشتند، فصل جدید مجوز حرفه ای آغاز می شود و مدارك باید ارسال شود تا تصمیم گیری جدید اتفاق بیفتد.
مهدی درباره درآمد زایی باشگاه ها گفت: در جام جهانی فرمول خاصی وجود دارد كه فیفا هرساله بر اساس آن پولی را در اختیار فدراسیون ها و باشگاه هایی كه نماینده دارند قرار می دهد.درباره تبلیغات لیگ هم بر اساس روال، تیم ها هرساله مبلغ ناچیزی درآمد دارند. بطور كلی درآمد زایی در فوتبال ما مدل مریضی دارد.
او افزود: ما طرح تجاری برای باشگاه حرفه ای نداریم، مدل اقتصادی برای فوتبال حرفه ای در كشور طراحی نشده است، فوتبال ما مدل قهرمانی است.
بخشی از این كار مربوط به قانون‌گذار است كه باید به سمتی برود كه ساز و كار حرفه ای بودن را تعریف كند.

برنامه «تهران ورزشی» كاری از گروه ورزش،تفریحات و سرگرمی رادیو تهران است كه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 10:30 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 22:30 الی 24:00 از رادیو تهران پخش می‌شود.

ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/09/19
|
13:35
دسترسی سریع
تهران ورزشی