صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 به مدت 30دقیقه

شنونده گفتگوی این برنامه با سرهنگ معظمی رئیس پلیس فتای تهران درباره دستگیری باند فروش نوزادان در فضای مجازی باشید.

متن کامل این گفتگو را در ذیل بخوانید:

داود معظمی گودرزی در خصوص خرید و فروش نوزادان در تهران گفت: هر اقدامی که باعث تشویش اذهان عمومی ،جریحه دار شدن احساسات عمومى مردم شده و انسانیت را زیر سوال ببرد، قطعا در اولویت کار پلیس قرار دارد. یکی از موضوعات مهم که در یک ماه اخیر زیاد شده بحث فروش نوزاد در فضای مجازی بوده است.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ به تعداد بالای صفحات فروش نوزاد در فضای مجازی اشاره کرد و گفت : غالبا اینگونه فعالیت ها کلاهبرداری است و به این آسانى هم نیست که اگر افرادى صفحه ای را در فضاى مجازى براى خرید و فروش نوزاد درست کردند بلافاصله این هماهنگى صورت بگیرد و نوزاد به خانواده ها داده شود.

معظمى گودرزى در ادامه اظهار داشت : طی هماهنگی که ما با دادستان تهران و همکارانمان در دادسرای جرایم پزشکی داشتیم این موضوع در دستور کار ما قرار گرفت و تا الان هم طبق پرونده ى اخیرى که اطلاع رسانی آن انجام شد، دو نوزاد را پیدا و چند متهم را دستگیر کرده ایم، اما در رابطه با سایر صفحات، اقدامات بطور جدی در حال انجام است و قوه قضاییه هم عزمش را جزم کرده است تا کسانی را که از این طریق بخواهند امنیت روانی مردم را تحت شعاع قرار دهند تحت پیگرد قرار دهد ، چون این موضوعات هم بُعد کلاهبرداری دارد و هم بُعد امنیت روانی مردم که این ها دو جُرم مجزا هستند.
وی در ادامه افزود: ما در مقام پلیس این افراد را دستگیر و در اختیار قانون و مقام قضایی قرار می دهیم تا مجازات شوند.
رییس پلیس فتای استان تهران در مورد اینگونه صفحات در فضای مجازی، از مردم درخواست کرد تا هر گونه فعالیت این چنینی مانند فروش اعضای بدن، فروش کودک و... را از طریق مرکز شبانه روزی ما در سایت سایبری پلیس به نشانى cyberpolice.ir و یا از طریق شماره 110 به اطلاع ما برسانند تا پیگیری ها و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی درباره سرنوشت نوزاد سومى که به فروش رفته بود و هنوز پیدا نشده است گفت: فقط دو نوزاد به فروش رفته بودند که به اشتباه سه نوزاد توسط رسانه ها اطلاع رسانى شد. این دو نوزاد هم فعلا در اختیار بهزیستی قرار گرفته اند و اقدامات پلیسی در حال انجام است و با تکمیل شدن پرونده ی آن ها، اطلاعات دیگر را به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.

داود معظمی گودرزی در مورد بسته شدن سایت های فروش اعضای بدن نیز بیان کرد: این سایت ها همانطور که گفته شد اکثراً کلاهبرداری هستند و با ترفندهای مختلف حتى ممکن است اطلاعات کارت بانکی افراد را سرقت کنند و یا وجوهاتی از مردم دریافت کنند و خدماتی هم ارائه ندهند.

کاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری رادیو تهران

ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این