تهران من شنبه تا چهارشنبه از ساعت 17:00 به مدت 2 ساعت

گاز مشتركانی كه از وسیله گرمایشی گرماتاب، استفاده می‌كنند؛ قطع می‌شود+فایل صوتی

مدیرعامل شركت گاز استان تهران گفت: استفاده وسیله های گرمایشی گرماتاب‌ها در سراسر كشور ممنوع است، مصرف‌كنندگان این سیستم گرمایشی در مرحله اول اخطار می‌گیرند و در صورت تكرار گاز آنها قطع خواهد شد.

1401/10/12
|
12:32
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید محمد هدایی پور مدیرعامل شركت گاز استان تهران در گفت و گو با تهران من اظهار داشت: دهم دی ماه سال جاری مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش داشت. افزایش مصرف به دلیل عدم رعایت مصرف بهینه گاز است.

هدایی‌پور با تاكید بر اینكه سرانه مصرف گاز در ایران 5.5 برابر سایر كشورهای دنیا است، گفت: عدم رعایت استانداردها در صنعت ساختمان سازی و مسائل فرهنگی مواردی است كه منجر به افزایش مصرف گاز می‌شود.

وی افزود: 70 درصد مصرف گاز در كشورمان مربوط به بخش خانگی است.

مدیرعامل شركت گاز استان تهران: میزان تولید گاز و مصرف آن در كشور هم تراز نیست؛ برای اینكه بتوانیم شبكه های گاز خانگی را حفظ كنیم به اجبار مصرف گاز صنایع بزرگ را محدود كردیم. حتی این محدودیت برای صنایع میانی هم اعمال شده است.

هدایی پور درخصوص اعمال محدودیت های مصرف گاز در سراسر كشور اینگونه اظهار داشت: استفاده وسایل گرمایشی گرماتاب در سراسر كشور ممنوع است، مصرف كنندگان این سیستم گرمایشی در مرحله اول اخطار می گیرند و در صورت تكرار گاز آنها قطع خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا صرفه جویی در مصرف گاز در كاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود یا خیر؟ اظهار داشت: گازی كه باید در نیروگاه ها صرف تولید برق شود به مصرف خانگی اختصاص داده می شود؛ در نتیجه نیروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت مایع(گازوئیل) می شوند. میزان آلودگی گاز و گازوئیل متفاوت است. كاهش مصرف سوخت مایع قطعا در كاهش آلودگی هوا نیز موثر خواهد بود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
تهران من