بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

چالش تامین مالی ساخت مسكن با تشكیل تعاونی‌ها رفع می‌شود+فایل صوتی

یك كارشناس بازار مسكن گفت: تعاونی‌ها تا حدودی زیادی می‌توانند چالش بزرگ تامین مالی ساخت مسكن را مرتفع كنند.

1403/01/26
|
12:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مجید گودرزی كارشناس بازار مسكن در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: یكی از بهترین نوع تعاملات اقتصادی و مشاركت مردم تشكیل تعاونی‌ها است.

وی گفت: در كشورمان حدود 100 هزار تعاونی داریم ولی متاسفانه بهره‌وری این تعاونی‌ها آنگونه كه باید نیست. تعاونی‌ها یكی از بهترین انواع تامین مالی هستند؛ زیرا خود مردم هزینه‌های این تعاونی‌ها را تامین می‌كنند.

گودرزی افزود: در دنیا بهترین نوع وام‌، وام‌ مسكن است ولی در كشور ما خلاف این موضوع صدق می‌كند و وام مسكن در كشورمان جزو بدترین وام‌ها است. تعاونی‌ها تا حدودی زیادی می‌توانند چالش بزرگ تامین مالی در ساخت مسكن را تا حدود زیادی مرتفع كنند.

این كارشناس بازار مسكن اظهار داشت: متاسفانه بخش مسكن به دلیل رها‌شدگی و بی‌قانونی بیش از 80 درصد تورم به اقتصاد ایران تزریق می‌كند. بارها از قانون‌گذاران خواهش كردیم، ترك فعلی كه در اخذ مالیات در قانون مسكن وجود دارد را پس از 116 سال پایان دهد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران