باغ فیض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

باغ فيض

سردار ذوالقدر: شهدای دفاع مقدس؛ شهدای مدافع حرم را پرورش دادند

شنونده روایتی از فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) سردار پاسدار احمد ذوالقدر در گفتگو با برنامه «باغ فیض» از مراسم وداع با پیكر شهید مدافع حرم، میلاد حیدری باشید.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) گفت: در تشییع پیكر شهید مدافع حرم میلاد حیدری در خانه پدری وی در قرچك شركت كردم. وقتی پیكر مطهر وی را به داخل پاركینگ آوردند پدر و مادر و همسر وی حضور داشتند.مادر این شهید پیكر مطهر را از زیر قرآن رد كرد و گفت: مرگ بر اسرائیل. جمله این مادر همه دنیا، دوست و دشمن را تكان می دهد و برای دوستان این پیام را دارد كه ما از شهادت هیچ خوفی نداریم. مادر می دانست فرزندش در راه جهاد خدا می‌رود.

او افزود: در این مراسم نوجوان‌های كوچك، پیرمردها و خانم‌ها آمده بودند و افتخار می‌كردند كه قرچك سال جدید را با یك شهید مدافع حرم آغاز كرده است. آنها می‌گفتند حتما ثبت نام می‌كنند و می‌خواهند جای این شهیدان بنشینند.
شهدای دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم را پرورش دادند. بچه‌هایی كه برای تشییع آمده اند دوره دفاع مقدس را ندیده اند اما در ركاب این شهیدان هستند.
این كشته شدن‌ها پایمال شدنی نیست. شهدا زنده و جاودید هستند و بنابر وعده خداوند ان شاء الله شاهد اضمحلال اسرائیل خواهیم بود.

مراسم وداع با شهید مدافع حرم «میلاد حیدری» عصر روز دوشنبه 14 فروردین با حضور پیكر مطهر شهید در منزل پدری آغاز و سپس آیین تشییع شهید با حضور خانواده معظم شهدا، مردم شهیدپرور قرچك و برخی مسؤولان از مقابل یادمان شهدای 15 خرداد باقرآباد تا میدان امام خمینی (ره) قرچك برگزار شد.

گفتنی است؛ مراسم تشییع و خاكسپاری پیكر شهید میلاد حیدری، صبح چهارشنبه 16 فروردین ماه 1402 در قروه استان كردستان و شهید مقداد مهقانی جعفرآبادی در جعفر آباد استان گلستان برگزار می‌شود.


می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است

1402/01/15
|
13:17
دسترسی سریع
باغ فیض