شش نقطه یكشنبه، سه شنبه، پنج‌شنبه از ساعت 16:30 به مدت 20 دقیقه

جزئیات اعطای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسكن به معلولان

شنونده گفت و گوی برنامه «شش نقطه» مورخ جمعه 4 شهریورماه با نصیر حیدری دبیر ستاد مسكن مددجویان سازمان بهزیستی كشور درباره اعطای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسكن به مددجویان سازمان بهزیستی كشور باشید.

حیدری گفت: با توجه به جزء 6 بند ج تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 اعطای تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسكن به مددجویان سازمان بهزیستی قرار گرفته است و پیرو این بند بانك مركزی مكاتبه ای با بانك های ملت، سپه، صادرات و ملی داشته است و تصریح كرده است كه هر كدام از منابعی كه از این بند در اختیار قرار دارند 150 میلیارد تومان تسهیلات مذكور را به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش بهزیستی پرداخت كنند.
مبلغ ودیعه برای شهرهای كوچكتر از 200 هزار نفر 80 میلیون است و برای شهرهای بالاتر از 200 هزار نفر جمعیت 100 میلیون در نظر گرفته شده است.
بازپرداخت این ودیعه ده ساله یا 120 ماهه با سود 5% است.
این طرح شامل زنان سرپرست خانوار ،دختران خود سرپرست بالای 35 سال،معلولان سرپرست خانوار ،خانوارهای دارای دو معلول و فرزندان ترخیص شده از مراكز شبانه روزی و تحت حمایت سازمان بهزیستی می باشد.
این افراد باید دارای قرارداد اجاره نامه و كد رهگیری باشند ( قرارداد باید فاقد نسبت خویشاوندی باشد) و از تسهیلات و امكانات دولتی تأمین مسكن استفاده نكرده باشند و...

برنامه شش نقطه كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است كه روز های جمعه از ساعت 21:00 الی 22:00 از رادیو تهران پخش می شود.

رادیو تهران را روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز بشنوید.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/06/05
|
15:06
دسترسی سریع
شش نقطه