صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:00 به مدت 30دقیقه

گفتگوی الهام شوقی را با حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درباره تصمیمات دولت درباره ویروس کرونا و تأثیر آن بر سلامت و اقتصاد را بشنوید.

متن این گفتگو به شرح ذیل است:

دکتر حسین‌علی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در گفت و گو با تهران کلینیک رادیو تهران از مشکلات اقتصادی کشور در دوران کرونا گفت .

دکتر شهریاری در گفتگو با تهران کلینیک در ارتباط با افزایش آمار مبتلایان به کرونا و اقدامات دولت گفت : متاسفانه به نظر می‌رسد که محدودیت های ایجاد شده در ماه های گذشته به موقع نبوده و با تأخیر شروع شده اند و علی رغم نامه های نوشته شده به ریاست جمهوری توسط وزرای بهداشت و درمان ملی کشور، پیگیری لازم صورت نگرفت. مردم در ابتدا با رعایت توصیه های بهداشتی بسیار به جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کردند؛ اما با اجرای پروتکل های جدید در خصوص باز شدن برخی مکان های عمومی ضمانت اجرایی وجود نداشت و با رعایت نکردن موارد بهداشتی، شاهد افزایش روند ابتلا هستیم.
شهریاری از شرایط موجود گله کرد و گفت : مسئله ای که من خدمت جناب رئیس جمهور مطرح کرده ام تهیه ماسک های ارزان قیمت، دادن یارانه و جلوگیری از ورود افراد فاقد ماسک به مترو و مکان های عمومی بود. متاسفانه وقتی دولت پروتکلی می نویسد که ضمانت اجرایی ندارد، اتفاقات اخیر روی می دهد. برای مثال در استانی مانند سیستان و بلوچستان علی رغم توصیه فراوان مسئولین، مردم هیچگونه اعتنایی به موارد بهداشتی نداشته اند و مراسم های عروسی متعددی برگزار کردند. در این شرایط لزومی به برگزار کردن عروسی و عزا نیست و از مردم عزیز خواهش می‌شود این موارد را رعایت کنند و از جان خود و دیگران محافظت کنند.

وی در رابطه با اظهار نظر مجری برنامه در خصوص رفتار نمایندگان مجلس در رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی با توجه به تعداد آنها و فضای مجلس افزود : در راستای رعایت نکردن موارد بهداشتی در مجلس، اینجانب و دکتر نمکی نامه هایی برای دکتر قالیباف ارسال کرده ایم و از این شرایط احساس نگرانی کرده ایم و موظف اند ظرف یک ماه به سوالات و درخواست های مطرح شده پاسخ دهند. واضح است که فضای لازم برای فاصله گذاری اجتماعی نه در کمیسیون ها و نه در مجلس وجود ندارد با این وجود ما خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی توسط نمایندگان هستیم.
دکتر شهریاری در رابطه با پیگیری راهکارهای برون رفت از مشکلات حاظر توسط نمایندگان مجلس اظهار داشت: من به عنوان شخصی که در شورای انقلاب فرهنگی هستم مطالبات خود را گفته ام و نمایندگان مجلس هم تذکر لازم را به رئیس جمهور می دهند به طوریکه ما نامه مربوط به سوال از رئیس جمهور را امضا کرده ایم.

وی ضمن تشکر از اقدامات به جا و مناسب صدا و سیما از مردم خواست بیشتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم در پاسخ به سوال مجری برنامه که آیا رئیس جمهور برای پاسخ به سوالات نمایندگان در صحن مجلس حاضر خواهند شد یا خیر؟ گفت: ایشان برای پاسخ به سوالات حداکثر ظرف یکماه باید به مجلس بیایند و پاسخگو باشند اما امیدواریم این جلسه مثل جلسه سوال از رئیس جمهور در مجلس دهم نباشدکه وقتی نمایندگان از 4 پاسخ رئیس جمهور قانع نشدند به دلیل ضعف آیین نامه مجلس، هیچ اتفاقی هم نیفتاد.


کاری از گروه مدیریت و برنامه ریزی شهری

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.


#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این