بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

برچسب اصالت كالا شامل چه مواردی است؟

شنونده گفتگوی برنامه «بازار تهران» با مهندس كسری مؤمنیان كارشناس كنترل مواد غذایی و بهداشتی درباره قاچاق مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی باشید.

مؤمنیان گفت: واردات كالاهای آرایشی به صورت محصول نهایی محدود شده است و كالاهای موجود در بازار یا كالای تولید داخل باید مشخصات واحد تولیدی و لوگوی سازمان غذا و دارو (سیب سلامت) و تاریخ تولید و انقضاء داشته باشد.
معاونت غذا و دارو بحث اطلاع‌رسانی دارد و در بحث نظارت، گشت‌هایی با همكاری تعزیرات و پلیس مناطق انجام می‌شود.
كالاهای آرایشی بهداشتی اصیل كه وارداتی هستند حتماً باید برچسب اصالت سلامت كالا داشته باشند وجود این برچسب شرط لازم است اما كافی نیست.
این برچسب دارای باركد دو بعدی، تاریخ انقضاء، سری ساخت و محل كد اصالت 16 رقمی بصورت پوشش‌دار و كد 20 رقمی كه مختص آن كالاست و شماره پیامك 20008822 است.

(برچسب اصالت كالا، برچسبی سفید كاغذی با حاشیه‌های زرد و نوشته‌های مشكی است، كه بر روی آن باركد، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، سریال محصول نوشته شده و طبق قانون لازم است بر روی تمام داروها، محصولات پزشكی، آرایشی، بهداشتی و سلامت محور الصاق شود)


برنامه «بازار تهران» كاری از گروه دانش و اقتصاد است و شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 الی 11:30 از رادیو تهران پخش می‌شود.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1402/12/02
|
13:51
دسترسی سریع
بازار تهران