صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یکی از رسالت های گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع و به موقع و توجه کامل به رویدادهای استان تهران است.

علیرضا مبینی، مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران با اشاره به رسالت های این گروه گفت: رادیو رسانه ای است که همیشه در اوج بوده و هست و مردم با آن ارتباط برقرار می کنند. یکی از رسالت های گروه تهران و رویدادها، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع و به موقع است. این گروه سعی می کند در رسالتش دقیق، زمان شناس و مرجع باشد. اطلاع رسانی لحظه ای و توجه کامل به رویدادهای استان تهران یکی از وجه تمایزهای این گروه است. ما ضمن استفاده از فن آوری های نوین و ابزار ارتباطی جدید، از فضای مجازی برای بازنشر و تبلیغ برنامه های رادیو تهران استفاده می کنیم.
مبینی افزود: ما به غنای محتوا و نیازمندی مخاطب توجه داشته ایم، با اضافه شدن خبرگان رسانه به اتاق فکر، تلاش کرده ایم تا اتاق فکرهای تخصصی برنامه ها را با حضور استادان دانشگاه، استادان رسانه و قشر مطالبه گر (دانشجو) تقویت کنیم، تا شاخص دانش، رسانه و مخاطب را مدنظر قرار دهیم. همچنین ارزیابی مستمر و دوره ای برنامه ها بر عهده کارشناسان مرتبط رسانه و دانشگاه است.
مدیر گروه تهران و رویدادهای شبکه رادیویی تهران خاطر نشان کرد: این گروه باید همیشه برای واکنش سریع رویدادهای طبیعی مانند سیل و... و جریان های نهادی اجتماعی آمادگی داشته باشد. این آمادگی جز با به کارگیری نیروهای کارآمد و برگزاری جلسات مستمر با کارشناسان رسانه و نهادهای مرتبط مانند سازمان مدیریت و پیشگیری بحران شهر تهران حاصل نمی شود. همچنین کارگاه های آموزشی برای برنامه سازان گروه با هدف مواجهه با بلایای طبیعی به صورت دوره ای برگزار می شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره مهم ترین برنامه های این گروه که از رادیو تهران پخش می شود، عنوان کرد: دو برنامه محوری داریم. یکی «تهران من» که یک جُنگ اجتماعی با رویکرد طنز به همراه آیتم های گزارشی و اخلاقی است. این برنامه به بررسی اخبار روز و تحلیل آن با کارشناسان می پردازد. این برنامه ساعت 17 الی 20:20 هر روز به غیر از جمعه ها از رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش می شود.
مبینی ادامه داد: «تهران ورزشی» عنوان دومین برنامه‌محوری گروه ماست که به بررسی اخبار ورزش ایران و جهان می پردازد. شفاف سازی رویدادهای ورزشی در گفت وگو صریح و بی واسطه با مربیان، بازیکنان، کارشناسان ورزشی و معاونان وزارت ورزش و.... انجام می شود. این برنامه هر روز از ساعت 30 : 10 الی 11 صبح از رادیو تهران پخش می شود.
برنامه «تهران من» در تابستان پایان هفته ها خارج از استودیو در بوستان ها و یا نمایشگاه ها اجرا می شود. همچنین مسابقه بزرگی همراه با جایزه های نفیس که به صورت میدانی برگزار خواهد شد، از دیگر برنامه های این گروه برای جذب مخاطب است. نام مسابقه هنوز مشخص نیست و دوماه و نیم است که روی محتوای آن کار می کنیم.

مرتبط با این خبر

  • حاج باقر: قطبی به دنبال پرسپولیس نیست

  • راه های فرار از روزمرگی!

  • چلنگر: تصمیم برانکو قطعی است + صوت

  • همسان‌سازی حقوق کارکنان قراردادی و پیمانی در دستور کار دولت قرار دارد

  • نبض بازار در رادیو تهران می تپد

  • بهروز رضوی داستان‌های کوتاه مدرن می‌خواند

  • جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

  • برانکو هم خسته شد/ همه خوشحال به جز طرفداران پرسپولیس!

  • یادواره شهدای فدائیان اسلام در رادیو تهران

  • به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد