پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

طرح «جهاد روشنایی» در استان تهران اجرا می‌شود+فایل صوتی


مسئول بسیج سازندگی استان تهران گفت: طرح «جهاد روشنایی» با استفاده از پنل‌های خورشیدی 5 كیلواتی و با هدف كمك و رفع فقر و توانمندسازی ساكنان مناطق روستایی و كم برخوردار اجرا می‌شود.

1401/08/18
|
13:28
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ برنامه پل مدیریت 17 آبانماه با حضور سرهنگ مجید دهرویه مسئول بسیج سازندگی استان تهران بر روی آنتن رفت.

بسیج سازندگی با اجرای پروژه‌های عمرانی و غیر عمرانی در بین مردم شناخته می‌شود
سرهنگ دهرویه درباره فلسفه وجودی سازمان بسیج سازندگی كشور و وظایف این سازمان گفت: بسیج سازندگی با اجرای پروژه های عمرانی و غیر عمرانی در بین مردم شناخته می شود و وسعتی به اندازه كل كشور دارد. بسیج سازندگی استان‌ها، شهرستان‌ها و گروه‌های جهادی متخصص ذیل سازمان بسیج سازندگی قرار دارند.

ساخت یك هزار واحد مسكونی توسط سازمان بسیج سازندگی استان تهران در حال انجام است
وی در توضیح اقدامات بسیج سازندگی استان تهران جهت محرومیت‌زدایی گفت: این فعالیت‌های گسترده به ویژه در روستاهای استان تهران در دو بخش عمرانی و غیر عمرانی انجام می‌شود. 96 باب منزل مسكونی در روستاهای ظهیرآباد ورامین، اخترآباد ملارد، ترپاق تپه شهریار و كریم آباد پاكدشت در تفاهم نامه بسیج سازندگی استان تهران با بنیاد مسكن مستضعفان استان تهران با هدف بازسازی بافت فرسوده روستایی احداث شد. در قالب این تفاهم نامه باید یك هزار واحد مسكونی ساخته شود كه ساخت این واحدها در حال انجام است و امیدواریم با دریافت وام هایی كه مبلغ آنها به تازگی تا 200 میلیون تومان افزایش یافته بتوانیم به بازسازی بافت های فرسوده استان تهران كمك كنیم.

12 باب منزل در منطقه زلزله زده سی‌سخت توسط بسیج سازندگی استان تهران ساخته شد
مسئول بسیج سازندگی استان تهران در خصوص بازسازی منازل سی سخت استان كهگیلویه و بویر احمد گفت:ساخت 12 باب منزل در سی سخت به استان تهران واگذار شده بود كه این منازل با كیفیت عالی ساخته و به مردم تحویل داده شد.

سال گذشته؛263 واحد مسكونی مددجویان توسط سازمان بسیج سازندگی مرمت و بازسازی شد
وی از مرمت و بازسازی 263 باب واحد مسكونی طی یك سال گذشته در استان تهران خبر داد و گفت: بخش عمده ای از این منازل به مددجویان بهزیستی و كمیته امداد امام خمینی(ره) تعلق دارد.

در یك سال اخیر؛2 مسجد در استان تهران احداث و 12 مسجد بازسازی شده است
سرهنگ دهرویه افزود: در یك سال اخیر 2 مسجد در استان تهران احداث شده و 12 مسجد هم در سطح استان، مرمت و بازسازی شده است.

در طرح جهاد آبرسانی، آب شرب پایدار 32 روستای استان تهران تامین می‌شود
وی با تاكید بر اینكه یكی از پروژه‌های بزرگ بسیج سازندگی جهاد آبرسانی است گفت : قراردادی بین قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و وزارت نیرو بسته شد و سازمان جهاد سازندگی استان تهران به عنوان معین استان تهران موظف شد آبرسانی 32 روستای استان تهران را انجام داده و آب شرب پایدار این روستاها را فراهم كند.

در طرح جهاد آبرسانی؛23 حلقه چاه عمیق، 3 مخزن بتنی ایجاد می‌شود
سرهنگ دهرویه بیان كرد: بر اساس این طرح؛ 23 حلقه چاه عمیق، 3 مخزن بتنی 2 هزار، 7 هزار و 1100 مترمكعبی در روستاهای مرتضی‌گرد، ملارد و پیشوا احداث می‌شود. این طرح در دو روستا آغاز شده و در یك روستا در حال تحویل زمین است. این طرح از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و 35 درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. ساخت 2 ایستگاه پمپاژ شهید صنیع خانی و مجتمع جامكاران هم آغاز شده است.

در طرح جهاد آبرسانی؛ مجموعا 35 كیلومتر شبكه آبرسانی ساخته خواهد شد
وی درباره شبكه انتقال آب شرب گفت: در مجموع 35 كیلومتر شبكه آبرسانی ساخته خواهد شد كه تقریبا 14 كیلومتر آن در ملارد به بهره برداری رسیده است. توزیع و اصلاح شبكه هم برای 180 كیلومتر در سطح 3 روستای مذكور باید انجام شود كه حدود 25 كیلومتر آن به پایان رسیده است.

یك مدرسه 12 كلاسه را در روستای خیرآباد بهارستان در حال ساخت است
سرهنگ دهرویه یادآور شد: علاوه بر طرح های عمرانی مذكور یك مدرسه 12 كلاسه را در روستای خیرآباد بهارستان در حال ساخت است كه تا كنون 70 درصد پیشرفت فیزیكی داشته و برای مهرماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد. احداث سالن ورزشی، تكمیل خانه عالم، تكمیل مراكز درمانی، تعمیر و مرمت پایگاه ها از دیگر طرح های بسیج سازندگی است.

بسیج سازندگی استان تهران؛200 واحد مسكونی برای خانواده‌های تحت پوشش كمیته امداد می‌سازد
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه ای كه با كمیته امداد داشته ایم 200 واحد مسكونی را باید به نیازمندان تحت پوشش این كمیته تحویل دهیم.ساخت 32 واحد منزل در فیلستان پاكدشت تحت طرح اقدام ملی مسكن آغاز شده است. در هر فصل 200 واحد باید ساخته و تحویل داده شود.

تامین زمین از بزرگترین مشكلات سازمان بسیج سازندگی برای ساخت واحد مسكونی نیازمندان است
سرهنگ دهرویه تاكید كرد: تامین زمین از بزرگترین مشكلات سازمان بسیج سازندگی برای ساخت واحد مسكونی نیازمندان است. از همه خیّران درخواست می‌كنیم اگر زمین دارند از طریق بنیاد مسكن شهرستان‌های خود به ما معرفی كنند تا بتوانیم برای نیازمندان خانه بسازیم.

سازمان بسیج سازندگی؛ طرح‌های روستاهای غیر قابل دسترس و دور را انجام می دهد
مسئول بسیج سازندگی استان تهران با اعلام این خبر كه قوانین مربوط به سازمان بسیج سازندگی اخیرا در مجلس بازنگری شده است گفت: پیش از این تمامی پروژه‌های روستاها در راستای محرومیت‌زدایی انجام می شد به ما واگذار می‌شد اما در حال حاضر این طرح در روستاهای غیر قابل دسترس و جاهاییكه پیمانكاران پروژه های آنها را نمی‌پذیرند انجام می‌دهیم به عنوان مثال طرح احداث كانال آب كشاورزی در روستاهای دهین، ازنا، بادرود، ارجمند؛، دهگردان، حصار بن فیروزكوه انجام شده و در هفته بسیج افتتاح خواهد شد. طرح آبرسانی با لوله در روستاهای زرمان و طرود هم انجام شده است.پروژه ای در روستای حصار مهتر پاكدشت حدود 3 سال بر روی زمین مانده بود كه به پایان رسید و پروژه ای با هزینه 6 میلیارد تومان در لُم آباد ملارد به سرانجام رسیده است. تمامی این طرح ها در هفته بسیج افتتاح می شوند.

افراد غیرمتخصص گروه جهادی در احداث خانه برای محرومین به سازمان بسیج سازندگی كمك می‌كنند
وی درخصوص نیروهایی كه با سازمان بسیج سازندگی همكاری دارند گفت: بخشی از همكاران ما از نیروهای متخصص هستند به عنوان مثال برای احداث كانال‌ها و مخزن‌های بتنی توسط این افراد انجام می‌شود و در مواردی مثل احداث خانه برای محرومین از كمك‌های افراد غیرمتخصص گروه جهادی بهره مند می‌شویم.
وی در خصوص كمك به امرار معاش محرومان گفت: سال گذشته با در نظر گرفتن اقتصاد مقاومتی با استفاده از وام های تبصره 16 توانستیم در مشاغل خانگی و كارگاه‌های كوچك سهمی داشته ایم.

همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج برگزار می‌شود
سرهنگ دهرویه درباره اقدامات صورت گرفته و در دست اقدام در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج برگزار می‌شود كه پروژه های اقتصاد مقاومتی بهتر معرفی خواهند شد.

طرح "جهاد روشنایی" با هدف رفع فقر و توانمندسازی افراد كم برخوردار اجرا می‌شود
او با اشاره به طرح بزرگ جهاد روشنایی با ایجاد سامانه های خورشیدی گفت: طرح "جهاد روشنایی" با هدف كمك و رفع فقر و توانمندسازی ساكنان مناطق روستایی و كم برخوردار است. در این طرح پنل‌های خورشیدی 5 كیلواتی روی منازل آنها نصب می‌شود كه تولید برق را در پی خواهد داشت. با فروش برق حاصل از این پنل‌های خورشیدی این خانواده‌ها توانمند خواهند شد. اولویت این طرح با خانواده های تحت پوشش نهادهای حمایتی و افراد كم برخوردار است. تفاهم 5 جانبه ای با كمك وزارت نیرو، كمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج سازندگی و معاونت توسعه روستایی مناطق محروم منعقد شده است.

در استان تهران 3 هزار گروه جهادی تخصصی و غیر تخصصی وجود دارد
وی افزود: در این طرح گروه های تخصصی با ما همكاری دارند و گروه های غیر تخصصی هم در روند شناسایی این افراد به ما كمك می كنند. در استان تهران 3 هزار گروه جهادی تخصصی و غیر تخصصی به ما كمك می كنند. طرح "صندوق های قرض الحسنه مردم یار" توسط بسیج سازندگی به معیشت مردم نیازمندكمك می شود.

دومین رزمایش جهادگران فاطمی در 28 آبان آغاز می‌شود
سرهنگ دهرویه با اعلام این خبر كه دومین رزمایش جهادگران فاطمی در 28 آبان آغاز می‌شود گفت: ترسیم و به تصویركشیدن پروژه‌های عمرانی انجام شده توسط سازمان بسیج سازندگی، تبیین نقش ارزنده گروه های جهادی تخصصی در محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی، فراهم سازی بستری برای اقدامات زودبازده عام المنفعه با اثرات عینی برای مردم مناطق روستایی و آسیب دیده، تبیین و ترویج فرهنگ جهادی و روحیه كار جهادی و تلاش و عدالتخواهی، بسیج كردن آحاد جامعه برای تحقق شعار عدالت و پیشرفت در كشور، ترویج گفتمان جهادی با رویكرد مردم از اهداف برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی است. اولین رزمایش جهادگران فاطمی با حضور سردار سلامی در حرم امام خمینی(ره) با حضور گروه‌های جهادی برگزار شد و بخشی از جهاد آبرسانی در این رزمایش افتتاح و بخشی دیگر كلنگ‌زنی شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پل مدیریت