پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

اساتید بسیجی در برابر هجمه‌های رسانه ای غرب سر خم نكرده‌اند+فایل صوتی

جانشین سازمان بسیج اساتید كشور گفت: آمریكا و متحدانش قصد دارند با ظرفیت رسانه‌ای گسترده خود، انقلاب اسلامی را زمین بزنند.در چنین شرایطی مبارزه رسانه‌ای با ظرفیت‌های داخلی، كاری سخت است اما اساتید بسیجی، سر خم نكرده و نخواهند كرد.

1401/09/07
|
14:12
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سازمان بسیج مستضعفین كه با نام نیروی مقاومت بسیج هم شناخته می شود به دستور امام خمینی(ره) در 5 آذر 58 تشكیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دیماه سال 59 یه صورت قانونی رسمی پیدا كرد و وظایفی همچون ایجاد توانایی‌های لازم دفاعی در آحاد مردم در راستای دفاع از كشور و كمك به دولت در امر سازندگی به این سازمان محوّل شد.

بسیج مستضعفین دارای اقشار 22 گانه است كه بسیج دانشجویی و بسیج اساتید در این طیف می‌گنجند. در همین راستا به مناسبت هفته بسیج برنامه پل مدیریت با دكتر محمدرضا ابن‌الدین حمیدی، جانشین سازمان بسیج اساتید كشور و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین(ع) گفت و گو كرد.

ماموریت اول یك استاد بسیجی، استفاده از تخصص برای ارائه راه حل مشكلات زیست- بومی است
جانشین سازمان بسیج اساتید كشور در توضیح وظایف و ماموریت‌های سازمان بسیج اساتید كشور؛ ماموریت اول یك استاد بسیجی را استفاده از ظرفیت تخصصی خود برای ارائه راه حل مشكلات زیست- بومی عنوان كرد و گفت: نظارت بر شیوه حكمرانی حاكمان مستقر در زیست بوم خود است تا انحرافاتی در سبك حكمرانی قانونی، عرفی و شرعی به وجود نیاید. استاد بسیجی نماینده مردم برای نظارت در كار حكمرانان است.

جهادگری تبیین از وظیفه‌های یك استاد بسیجی است
ابن‌الدین، جهادگری تبیین را سومین وظیفه یك استاد بسیجی عنوان كرد و اظهار داشت: ما قربانی تحریف حقایق هستیم. تحریف حقایق توسط بیگانگانی كه قصد بر زمین زدن انقلاب اسلامی را دارند انجام می‌شود. ما در یك جنگ قرار داریم. مقام معظم رهبری هم بر جهاد تبیین تاكید دارند. استاد بسیجی با مایه گذاردن آبروی خود می‌تواند حقایق را به بهترین وجه تبیین كند.

23 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های دولتی عضو سازمان بسیج اساتید هستند
جانشین سازمان بسیج اساتید كشور افزود: ظرفیت استادی بسیج در كشور بیش از 50 هزار نفر است. دانشگاه‌های دولتی بیش از 85 هزار استاد دارند. از این تعداد 23 هزار نفر عضو سازمان بسیج اساتید هستند. حدود 1 هزار استاد داوطلب كه قدرت اقناع، سخنرانی و تولید باور جدید دارند در ابتدای مهرماه سال جاری در همایشی در مشهد آموزش دیدند كه چه موضوعاتی را با چه زبانی با چه تاثیری به مخاطبان خود ارائه كنند.

بیش از 700 نشست تبیینی توسط اساتید بسیجی طی 40 روز گذشته برگزار شده است
او گفت: بیش از 700 نشست تبیینی توسط 700 استاد طی 40 روز گذشته در دانشگاه ها؛ مساجد، ادارات و پایگاه ها و مجامع عمومی برگزار شده است.

ما در میدان جنگ وسیع شناختی رسانه های غرب علیه كشورمان موفق نبوده ایم
ابن الدین تصریح كرد: بخشی از منافع كرونا ایجاد فرهنگ گفتگوی وبیناری و از راه دور است كه در دستگاه‌های دولتی از جمله بسیج ایجاد شده است. با استفاده از این فناوری می‌توانیم در لحظه با مخاطبان زیادی در ارتباط باشیم. بیش از ده‌ها نشست توجیهی در جهت تبیین شرایط كنونی برگزار شده است. اما متاسفانه ما در میدان جنگ وسیع شناختی رسانه های غرب علیه كشورمان موفق نبوده ایم. امروزه بیش از 260 رسانه بین المللی به زبان فارسی در خارج كشور با هزینه‌های نجومی علیه كشورمان برنامه تولید می‌كنند كه برخی فعالیت شبانه روزی دارند. این رسانه‌ها خبرها را به صورت پرتكرار با قرائتی متفاوت از واقعیت در ذهن مخاطب ایرانی القاء می كنند.

اساتید بسیجی در برابر هجمه‌های رسانه ای غرب سر خم نكرده‌اند
وی تاكید كرد: آمریكا؛ رژیم صهیونیستی، حدود 16 كشور اروپایی و كشورهای عضو ناتو متحد شده اند تا با استفاده از ظرفیت رسانه ای گسترده خود انقلاب اسلامی را زمین بزنند. در چنین شرایطی مبارزه رسانه ای با ظرفیت های داخلی و امكانات فضای مجازی كاری بسیار سخت است اما همچنان اساتید بسیجی ما سر خم نكرده اند و در آینده هم سر خم نخواهند كرد.
او تاكید كرد: شاید ما بر فضای مجازی تسلط نداشته باشیم اما به فضای حقیقی تسلط داریم و تریبون‌های عمومی مثل دانشگاه ها و مساجد در اختیار اساتید بسیجی ما هست.

بسیج؛ متناسب با شرایط به تمامی حوزه ها ورود می‌كند
جانشین سازمان بسیج اساتید كشور در خصوص سند راهبردی 10 ساله بسیج مبتنی بر گام دوم انقلاب كه توسط رهبر انقلاب به سپاه ابلاغ شده گفت: سازمان بسیج یا نیروی مقاومت سابق از روز تاسیس تا مدتی ماموریت‌های سخت و نظامی را بویژه در دفاع مقدس و پس از آن در جبهه مقاومت انجام داد. اما بر اساس فرمایشات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری، ماموریت بسیج صرفا نظامی نیست بلكه حفظ و حراست و كمك به نظام ارزشی دینی و انقلاب اسلامی بر عهده بسیج است. در شرایط مختلف باید در حوزه‌های مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی و حتی اقتصادی كار كرد. به همین جهت بسیج به تمامی این عرصه ها ورود كرده است.

از ابتدای امسال؛ طرح اعتلاء بسیج عملیاتی شده است
او متذكر شد: در شرایطی كه ما با جنگی تركیبی تمام عیار در حوزه‌های مختلف مواجه هستیم بسیج هم متناسب با همین هجوم حضور پیدا كرده و در این زمینه‌ها ورود كرده و نقش آفرینی مثبتی داشته است. مدل تحولی بسیج تحت عنوان طرح اعتلاء بسیج، توسط مقام معظم رهبری تبیین شده است.
وی در پایان این گفتگوی رادیویی تاكید كرد: تمام اقشار بسیج از ابتدای امسال برای این تحول برنامه‌ریزی كرده و آن را عملیاتی كرده اند.
او گفت: آغوش سازمان بسیج اساتید برای پذیرش تمامی اساتید باز است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
پل مدیریت