پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای تمامی نهادهای اجرایی، لازم الاجرا است+فایل صوتی


بهزاد بهزادی مدیركل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری تهران گفت: مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای تمامی نهادهای اجرایی، لازم الاجرا است و عدم تبعیت از آن به معنای ترك فعل است.

1401/09/08
|
14:59
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، استان تهران یكی از كانون‌های عمده صنایع سراسر كشور است و 40 درصد صنایع كل كشور در این استان وجود دارد.این صنایع بیشتر در سه محور غربی، جنوبی و شرقی استان تهران قرار دارد كه بیش از 44 درصد كارگران كارگاه های صنعتی كشور را در خود جای داده است.

طی 8 ماه گذشته؛ 86 هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شده است
بهزاد بهزادی مدیركل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران با حضور در استودیو پخش زنده رادیو تهران در هفتمین روز از آذرماه با بیان اینكه استان تهران رتبه اول ایجاد اشتغال در كشور را به خود اختصاص داده گفت: بر اساس گزارش های سامانه رصد در یك سال اول شروع كار دولت سیزدهم 130 هزار فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شده و طی 8 ماه گذشته هم حدود 86 هزار شغل توسط دستگاه های اجرایی و اتحادیه ها در این سامانه ثبت شده است.

تسهیلات اشتغالزایی فردی تا سقف 150 میلیون تومان با سود 4 درصد به كارآفرینان اعطا می‌شود
وی افزود: با استناد به تبصره 16 قانون بودجه 1401(تسهیلات اشتغالزایی فردی تا سقف 150 میلیون تومان و كارفرمایان تا سقف 4 میلیارد تومان) حدود 5 هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات به استانداری تهران برای اشتغالزایی داده شده است و متقاضیان می‌توانند از این تسهیلات با سود 4 درصد با بازپرداخت 7 ساله كه از منابع داخلی بانك‌های عامل تامین می‌شود؛ استفاده كنند. پرداخت این تسهیلات به بانك ها ابلاغ شده است.
بهزادی گفت: متقاضیان می‌توانند برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به دفتر جذب سرمایه استانداری تهران یا بنیادها مراجعه كنند.

متقاضیان مشاغل خانگی استان تهران می‌توانند تا سقف 100 میلیون تومان وام دریافت كنند.
مدیركل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران با اشاره به اینكه استان تهران رتبه اول اعطای تسهیلات مشاغل خانگی را به خود اختصاص داده گفت: در سال گذشته حدود 89 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی با رسته‌های مشخص داده شده است. این تسهیلات 100 میلیون تومان برای هر فرد با سود 4 درصد است. عملكرد مناسب استان تهران موجب شد این بودجه به 125 میلیارد و 500 میلیون افزایش یابد كه توسط بانك های عامل به متقاضیان داده می شود.

سال گذشته؛ 2 هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه واحدهای تولیدی استان تهران پرداخت شد
وی با اشاره به اینكه از محل تبصره 18 قانون بودجه 1401 هم تشهیلاتی برای اشتغالزایی داده می‌شود گفت: ودیعه ای توسط سازمان هدفمندی یارانه ها به بانك ها داده می شود كه در قالب تبصره 18 به كار،رینان داده می شود. سال گذشته 780 میلیارد تومان توسط سازمان هدفمندی یارانه ها به حساب بانك‌های عامل واریز شد. مبلغی هم بانك‌ها باید به آن اضافه می‌كردند و در نهایت 2 هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی برای توسعه و تهیه و تكمیل تجهیزات داده شد.برخی بانك‌ها حتی بیش از تعهد خود وام دادند. این تسهیلات سقف ندارد. به طوریكه سال گذشته تا 250 میلیارد تومان به بخش كشاورزی وام داده شد.

تسهیلات روستایی- عشایری با سود 6 درصد جهت اشتغالزایی در استان تهران پرداخت می‌شود
بهزادی در خصوص تسهیلات روستایی- عشایری گفت: افراد كه قصد دارند در روستاها از طریق ایجاد واحدهای تولیدی، كشاورزی، گردشگری و خدماتی اشتغال‌زایی كنند می‌توانند از بودجه تسهیلات 490 میلیارد تومانی كه امسال از محل بازپرداخت اقساط 200 میلیارد تومان دیگر هم به آن اضافه شده با سود 6 درصد استفاده كنند.

تسهیلات رونق تولید با سود 18 درصد به واحدهای تولیدی داده می‌شود
این مقام مسئول با بیان اینكه تسهیلات رونق تولید از طریق ستاد تسهیل با سود 18 درصد به واحدهای تولیدی داده می‌شود گفت: در یك سال اخیر 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات در این حوزه به متقاضیان داده شده است.

حدود 54 درصد شركت‌های دانش‌بنیان كشور در استان تهران واقع شده است
مدیركل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران با تاكید بر اینكه بهبود شرایط شركت‌های دانش‌بنیان در اولویت اقدامات استانداری قرار دارند گفت: حدود 54 درصد شركت‌های دانش بنیان كشور در استان تهران واقع شده است.اقدامات خوبی در حوزه دانش بنیان انجام شده است.

در سال جاری، 500 میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره 18 به شركت‌های دانش‌بنیان داده شده است
وی افزود: در سال جاری حدود 500 میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره 18 به شركت‌های دانش بنیان داده شده است. كارگروه اقتصاد دانش بنیان استانداری تهران مختص پارك های 13 گانه فناوری شركت های دانش بنیان ایجاد شده است. ضمن اینكه سازمان برنامه و بودجه از محل ماده 34 ضوابط اجرایی بودجه هم حدود 77 میلیارد تومان برای بهبود زیرساخت های پارك های فناوری در نظر گرفته شده است.

مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران برای تمامی نهادهای اجرایی، لازم الاجرا است
بهزادی در خصوص اقدامات استانداری تهران در راستای رفع موانع پیش روی تولید گفت: كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطابق ماده 61 قانون رفع موانع تولید كه اختیارات وسیعی دارد تشكیل شده و مصوبات آن برای تمامی دستگاه‌های اجرایی لازم الاجرا است. اگر نهادهای اجرایی از این مصوبات تبعیت نكنند به معنای ترك فعل خواهد بود. مصوبات این ستاد فقط نباید با مصوبات مجلس شورای اسلامی مغایرت نداشته باشد.

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یكشنبه‌ها در استانداری تهران با حضور استاندار تشكیل می‌شود
بهزادی اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یكشنبه ها در استانداری تهران با حضور استاندار تشكیل می شود. تا كنون 610 مصوبه در این كارگروه مطرح شده و از 2 ماه گذشته هم مدیران كل اقتصادی استان با فعالان اقتصادی شهرستان‌ها به صورت هفتگی دیدار دارند.
وی تصریح كرد: دو كارگروه رفع موانع سرمایه گذاری و اقدام اقتصادی هم در كنار ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری تهران فعالیت دارند.

در سال اخیر؛600 واحد نیمه تمام اقتصادی استان تهران تكمیل شده اند
مدیركل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال استانداری تهران درباره احیاء و افزایش واحدهای تولیدی اظهار داشت: در یك سال اخیر 300 واحد راكد تولیدی- صنعتی با دریافت سرمایه در گردش و بر طرف كردن مشكلات محیط زیستی احیاء شده است. ضمن اینكه حدود 1500 واحد تولیدی نیمه فعال افزایش ظرفیت پیدا كرده اند و 600 واحد نیمه تمام اقتصادی هم با سرمایه‌گذاری 25 هزار میلیارد تومان تكمیل شده اند. مشكل برخی از این واحدها در ستاد رفع موانع تولید و كمك دیگر نهادها حل شده است.

38 لكه صنعتی استان تهران با مصوبه دولت در خرداد سال جاری تكلیف شده اند
او در پایان گفتگو با برنامه پل مدیریت 7 آذرماه از اصلاح مصوبه قدیمی اصلاح ضوابط استقرار در شعاع 120 كیلومتری تهران خبر داد و گفت: این اصلاح مصوبه با پیشنهاد استان تهران انجام شد و توسعه بسیاری از واحدهای تولیدی را میسر كرد.38 لكه صنعتی استان تهران با مصوبه دولت در خرداد سال جاری با حدود 165 هزار واحد تولید و صنفی تعیین و تكلیف شده اند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پل مدیریت