پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

زمین مورد نیاز برای ساخت 10 مدرسه شهرستان بهارستان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است+فایل صوتی

فرماندار بهارستان با بیان اینكه همزمان با دهه فجر؛ 26 پروژه با اعتبار بیش از 260 میلیارد تومان در شهرستان بهارستان افتتاح شد گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت 10 مدرسه شهرستان بهارستان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است.

1401/11/26
|
08:11
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران ؛ شهرستان رباط‌كریم با وسعت 205 كیلومتر مربع یكی از شهرستان‌های جنوب غربی استان تهران است كه از شمال به شهریار، از جنوب به ری و اسلامشهر، از شرق به بهارستان و از غرب به زرندیه از توابع استان مركزی محدود می‌شود. رباط‌كریم در فاصله 25 كیلومتری آزادراه تهران ساوه قرار دارد و در مسیر ریلی تهران- خرمشهر واقع شده است.رباط كریم دارای یك بخش مركزی، سه شهر (رباط كریم، نصیرشهر و شهر جدید پرند)؛ سه دهستان مشتمل بر 14 روستا و سه شهرك و یك ناحیه صنعتی است.این شهرستان در مجاورت فرودگاه امام خمینی(ره) قرار گرفته است.

همزمان با دهه فجر؛ 26 پروژه با اعتبار بیش از 260 میلیارد تومان در شهرستان بهارستان افتتاح شد
عبدالله نوحی فرماندار شهرستان بهارستان در گفت و گوی تلفنی با برنامه پل مدیریت 24 بهمن درباره اقدامات فرمانداری بهارستان اعم از افتتاح و بهره‌برداری از پروژه ها ضمن تقدیر از مردم برای خلق حماسه با شكوه در راهپیمایی 22 بهمن گفت: 26 پروژه در ایام دهه فجر با اعتبار بیش از 260 میلیارد تومان توسط دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

چهارشنبه 19 بهمن؛ سالن ورزشی بانوان محله حصارك و ساختمان اداره برق بهارستان افتتاح شد
نوحی افزود: در روز چهارشنبه 19 بهمن تعدادی پروژه با حضور دكتر شفیقی معاون توسعه مدیریت منابع انسانی استانداری تهران به صورت نمادین افتتاح شد و در فرصت‌های آتی از پروژه‌هایی كه بهره‌برداری آنها آغاز شده به صورت رسمی افتتاح خواهند شد.
وی با اشاره به افتتاح سالن ورزشی بانوان محله حصارك گفت: ساخت این سالن از 15 سال پیش آغاز شده بود و امسال در دهه فجر از آن بهره‌برداری شد.
نوحی افزود: ساختمان اداره برق در سال 98 آسیب جدی دیده بود كه بازسازی شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در دهه فجر؛ اداره آبفای شهر گلستان شهرستان بهارستان صاحب ساختمانی مجزا شد
وی با اشاره به اینكه اغلب ادارات شهرستان بهارستان استیجاری هستند اظهار داشت: یكی از ادارات ما كه صاحب ساختمان مجزایی شد اداره آبفای شهر گلستان است كه با حضور مدیرعامل آبفای جنوب غرب استان تهران و معاون استانداری تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در دهه فجر؛ شعبه جدید بانك پارسیان شهر گلستان شهرستان بهارستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت
نوحی با بیان اینكه كمبود بانك؛ یكی از چالش‌های اصلی مردم شهرستان بهارستان است گفت: تعداد شعبه‌های بانك‌های شهرستان بهارستان كم است و پاسخگوی جمعیت 750 هزار نفری این منطقه نیست. به همین جهت چهارشنبه 19 بهمن شعبه جدید بانك پارسیان شهر گلستان مورد بهره برداری قرار گرفت. ضمن اینكه پیش از این نیز شعبه جدید پست‌بانك در این شهر دایر شد. در كنار این ؛ شعبه جدید بانك سپه هم در روستای ریه افتتاح شد. مكاتباتی هم جهت افتتاح شعبه‌های بانك‌های دولتی ملی و سپه در روستاهای اورین و همدانك در حال انجام است.

همزمان با دهه فجر؛ دو واحد تولید با اشتغالزایی بیش از 80 نفر در شهرستان بهارستان افتتاح شد
فرماندار شهرستان بهارستان گفت: در حوزه اقتصادی برخی واحدهای صنعتی و تولیدی افتتاح شد. واحد تولیدی پوشاك با اشتغال‌زایی برای 45 نفر و واحد تولیدی جك اتوماتیك برقی درب با اشتغال‌زایی برای 40 نفر به صورت نمادین افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.علاوه بر این بهره‌برداری از برخی پروژه‌ها هم آغاز شده كه در آینده نزدیك به صورت نمادین افتتاح خواهند شد.

مراسم افتتاحیه نمادین سه مدرسه نسیم شهر شهرستان بهارستان روز چهارشنبه 26 بهمن برگزار می‌شود
وی با بیان اینكه در حوزه آموزشی هم افتتاح 3 مدرسه كه از اول مهر مورد بهره برداری قرار گرفته روز چهارشنبه 26 بهمن با حضور خیران مدرسه‌ساز در محدوده نسیم شهر برگزار خواهد شد.

همزمان با دهه فجر؛ سالن ورزشی محله كم برخوردار «قلعه میر» شهر گلستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت
نوحی خبر داد: سالن ورزشی بسیار مجهز توسط شهرداری گلستان در محله كم برخوردار «قلعه میر» آماده بهره‌برداری شده و در آینده نزدیك به صورت نمادین افتتاح خواهد شد.

طی روزهای آتی، اولین سینمای شهر صالحیه شهرستان بهارستان افتتاح خواهد شد
فرماندار شهرستان بهارستان در ادامه این گفت و گوی رادیویی اظهار داشت: اولین سینمای شهر صالحیه، شهر بازی و چندین زمین چمن مصنوعی كه آماده بهره‌برداری است و طی روزهای آینده افتتاح می‌شود.

پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر گلستان با اعتبار 27 میلیارد تومان توسط شهرداری انجام شده است
وی افزود: پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر گلستان با اعتبار حدود 27 میلیارد تومان توسط شهرداری انجام شده است و از این به بعد ما كمتر شاهد آب گرفتگی معابر در این شهر خواهیم بود.
وی تاكیدكرد: همه مسئولان عزم خود را جزم كرده اند تا با سرعت بیشتری كمبودهای این منطقه مرتفع شود.

برای بازسازی بافت فرسوده شهرستان بهارستان؛ تسهیلات بدون بهره وكم بهره در نظر گرفته شده است
فرماندار شهرستان بهارستان در پاسخ به اینكه در سفر 15 دی رئیس جمهور به شهرستان بهارستان، طرح هایی به تصویب رسید. این طرح‌ها تا كنون چقدر پیشرفت داشته اند؟ گفت: یكی از تاكیدات سفر رئیس جمهور به بهارستان ؛ بازسازی بافت‌های فرسوده بود. اولین مصوبه ای كه در حال پیگیری است و برای آن جلسات متعددی برگزار شده احیاء بافت‌های فرسوده است. حدود 500 هكتار از محدوده سرزمینی شهرستان بهارستان بافت فرسوده است . با انبوه‌سازان و معتمدین و روحانیون بهارستان؛ جلسه ای بسیار خوب برای كارهای فرهنگی داشتیم.چون برای بازسازی بافت فرسوده بهارستان نیازمند تجمیع زمین واحدهای مسكونی هستیم كه عمدتا بسیار كوچك و در حد 40 تا 50 متر هستند و برای این تجمیع نیازمند كار فرهنگی و اقبال عمومی است. برای احیاء بافت فرسوده این منطقه تسهیلات 150 میلیون تومانی بدون بهره و 250 میلیون تومانی كم‌بهره و تسهیل صدور پروانه ساخت و مجوز و حتی طبقه مازاد برای افرادی كه آماده ساخت‌و‌ساز هستند در نظر گرفته شده است.

زمین مورد نیاز برای ساخت 10 مدرسه شهرستان بهارستان در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفته است
وی با اشاره به 150 كلاس درسی كه در سفر اخیر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان تصویب شد افزود: بلافاصله پس از این مصوبه، رئیس سازمان نوسازی مدارس در شهرستان بهارستان حضور پیدا كردند و جلسه ای با حضور وی به همراه مدیركل نوسازی استان تهران و مدیركل آموزش و پرورش و شهرداران منطقه برگزار شد. برای 150 كلاس درس باید 10 مدرسه ساخته شود. 10 فضای آموزشی توسط شهرداران در اختیار سازمان نوسازی مدارس قرار گرفت و قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) منعقد شده تا این قرارگاه 10 مدرسه مذكور را تا مهر سال آینده در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

هر هفته؛ خدمات رایگان به مردم محله‌های كم‌برخوردار شهرستان بهارستان ارائه می‌شود
نوحی با بیان اینكه در حوزه بهداشت و سلامت هم منتظر ابلاغیه مصوبات هستیم گفت: ستاد توانمندسازی 13 محله كم برخوردار شهرستان بهارستان تشكیل شده و هر هفته در حوزه اجتماعی و معاینه پزشك رایگان، اشتغالزایی و تسهیلات اشتغال‌زایی؛ خدماتی به مردم این محله‌ها ارائه می‌شود.

دانش‌آموزان پایه‌های دهم تا دوازدهم شهرستان بهارستان از خدمات رایگان كنكور بهره‌مند می‌شوند
او تصریح كرد: ضمن اینكه 3 هزار دانش‌آموز پایه دوازدهم به صورت رایگان با همكاری ستاد توانمندسازی و مدرسه ماندگار البرز از خدمات كنكوری بهره‌مند می‌شوند. و خبر خوش دیگر اینكه؛ تمامی دانش‌آموزان سال‌های دهم تا دوازدهم شهرستان بهارستان هم در سال آینده از خدمات آموزشی و مشاوره رایگان دبیران این مدرسه بهره‌مند خواهند شد.

ساخت پروژه فاضلاب شهری بهارستان پس از مدتی توقف؛ دوباره آغاز به كار كرد
نوحی یادآور شد: موضوعات توانمندسازی زنان و تصفیه‌خانه شهرستان بهارستان هم مورد پیگیری قرار گرفته و برای تصفیه خانه اعتبار مورد نیار تخصیص داده شده و فكر می‌كنم در هفته‌های آتی این طرح كلنگ‌زنی شود. فاضلاب شهری بهارستان هم كه 40 درصد پیشرفت داشته و مدتی متوقف شده بود مجددا آغاز به كار كرده است.

كمیته پیگیری مطالبات كامیون‌داران پایانه شهرستان بهارستان تشكیل شده است
وی در پاسخ به اینكه رئیس جمهور؛ گفت و گویی هم با كامیون‌داران پایانه بهارستان داشتند آیا مشكلات آنها برطرف شده است؟ گفت: در روز سفر رئیس جمهور به بهارستان و بازدید بی‌تكلف ایشان از این پایانه مشكلات كامیون‌داران جمع‌آوری و نیازسنجی و آسیب‌شناسی‌ها انجام و برای ریاست جمهوری ارسال شد. بر اساس آخرین خبر، كمیته كاری برای پیگیری مطالبات كامیونداران این پایانه تشكیل و دستوراتی هم توسط رئیس جمهور داده شده كه امیدواریم به زودی شاهد اجرای این دستورات باشیم.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
پل مدیریت