پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

خط انتقال آب الغدیر بهارستان به مراحل پایانی خود نزدیك می‌شود+فایل صوتی

نماینده مردم شهرستان‌های رباط كریم و بهارستان در مجلس با اعلام این خبر كه خط انتقال آب الغدیر بهارستان به مراحل پایانی خود نزدیك می‌شود گفت: خط انتقال آب الغدیر؛ از جنوب آزادراه تهران-ساوه هم در حال انجام است و 700 متر آن باقی مانده است.

1401/11/28
|
08:48
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم شهرستان‌های رباط كریم و بهارستان و نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت و گو با برنامه پل مدیریت 24 بهمن با بیان اینكه به لطف الهی فرماندارانی سخت كوش، متعهد و متدین در این مناطق حضور دارند گفت: در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی و كشاورزی وضعیت بسیار مناسب داریم. شهرستان‌های ما حركت رو به جلویی را آغاز كرده اند.

تكمیل مترو؛ اولویت اول شهرستان رباط‌كریم است
وی با بیان اینكه در سفر اخیر رئیس جمهور به بهارستان و رباط كریم درخواست‌های ما به سه اولویت اول تا سوم تقسیم می‌شودگفت: تكمیل مترو؛ اولویت اول شهرستان رباط‌كریم است كه ان شاء الله در سوم خرداد سال آینده به طور رسمی مسافرگیری خواهد كرد و به خط متروی تهران متصل خواهد شد.اگرچه در اسفند امسال و فروردین سال آتی تست‌های خط گرم آن انجام خواهد شد. تكمیل خط 2 ریل باس از دیگر مطالبات ما است كه تا ماه های سوم و چهارم سال آینده باید تعیین و تكلیف شود. این ریل باس از دو شهرستان رباط كریم و بهارستان عبور می‌كند.

اعتبار ساخت بیمارستان های جدید نسیم شهر و پرند در بودجه 1402 قرار می‌گیرد
حجت الاسلام نوروزی؛ ساخت بیمارستان را از دیگر اولویت‌های این منطقه عنوان كرد و گفت: اعتبار ساخت یك بیمارستان برای بخش بوستان نسیم شهر و ساخت بیمارستان امام رضا(ع) شهر پرند در بودجه سال آتی قرار خواهد گرفت اما ساخت بیمارستان شهر پرند را وزارت راه و شهرسازی بر عهده خواهد داشت و تجهیز آن توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد. همچنین ساخت بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) نسیم شهر توسط خیران و دولت، انجام و تجهیزات آن توسط وزارت بهداشت تامین خواهد شد. تكمیل اورژانس و مركز تولد بیمارستان امام حسین(ع) شهر گلستان بهارستان در حال ساخت توسط خیران است.

خط انتقال آب الغدیر بهارستان به مراحل پایانی نزدیك می‌شود
وی افزود: خط انتقال آب به نام الغدیر؛ از جنوب آزادراه تهران-ساوه هم در حال انجام است و 700 متر آن باقی مانده تا به مخزن آب برسد.

پروژه تكمیل كمربندی جنوبی شهرستان‌های اسلامشهر، رباط كریم و بهارستان به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)واگذار می شود
نماینده مردم بهارستان و رباط كریم در مجلس تصریح كرد: قرار شده تكمیل كمربندی جنوبی شهرستان‌های اسلامشهر، رباط كریم و بهارستان به قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)واگذار شود تا بدون وقفه عملیات اجرایی آن پیگیری شود.

كلنگ‌زنی تصفیه‌خانه شهرستان بهارستان در 6 ماه نخست سال آتی باید به سرعت انجام شود
وی درباره تصفیه‌خانه شهر پرند هم گفت: مدول 2 تصفیه‌خانه شهر پرند در فصل اول سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید. مدول اول تصفیه‌خانه رباط كریم هم در دوماه اول سال آتی به بهره‌برداری خواهد رسید . كلنگ‌زنی تصفیه‌خانه شهرستان بهارستان در 6 ماه نخست سال آتی باید به سرعت انجام شود و نقشه‌های متروی ایستگاه‌های شهرك بازارك و حكیم آباد رباط كریم تهیه و تحویل داده شده تا همزمان با افتتاح مترو در اختیار مردم قرار گیرد.

اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای ساخت 10 مدرسه جدید شهرستان بهارستان
حجت الاسلام نوروزی با بیان اینكه ساخت 10 مدرسه در شهرستان بهارستان در اولویتهای بعدی است گفت: مهندس فتاح رئیس بنیاد مستضعفان هم قول هایی برای ساخت آنها داده اند.برخی مدارس هم در رباط كریم و پرند باید ساخته شود. همچنین ساخت مسجد هم در اولویت های بعدی است. چمن استادیوم ورزشی شهر پرند نصب شده و حریم آن برای استفاده باید درست شود. چمن استادیوم دوم نسیم شهر تقریبا آماده شده و باید اواخر اسفند و اوایل فروردین به بهره‌برداری برسد.

2 ایستگاه از ایستگاه های 11 گانه پمپاژ آب شهرستان بهارستان آماده شده است
وی در پایان این گفتگوی رادیویی اذعان داشت: ما اعتقاد داریم شهرستان‌های رباط كریم و بهارستان، جزایری هستند بر روی آب اما تشنه!. آب تصفیه‌خانه‌ های واوان و پرند هدر رفته و به دریاچه قم می رود. اداره كل كشاورزی استان قول داده با هزینه های داخلی خطوط انتقال‌ آب را بسازد تا این پساب ها به مزارع كشاورزی انتقال پیدا كند. ایستگاه های 11 گانه پمپاژ آب اولویت سوم ما هستند كه دو ایستگاه آن آماده شده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.دسترسی سریع
پل مدیریت