پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

انتقال زباله به آرادكوه ری در منطقه كهریزك به حداقل می‌رسد+فایل صوتی

فرماندار شهرستان ری گفت: در كوتاه مدت، امكان جابجایی آرادكوه وجود ندارد. باید انتقال زباله به آرادكوه كهریزك را به حداقل برسانیم. شهردار تهران قول داده كه با تفكیك زباله از مبدا و در نظر گرفتن مراكز دفن در شرق و غرب تهران این مهم انجام شود

1401/11/27
|
10:35
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ حمید زمانی فرماندار شهرستان ری در گفت وگوی تلفنی با برنامه «پل مدیریت» 23 بهمن رادیو تهران با اشاره به اینكه دهه فجر امسال برای مردم شهر ری متفاوت از سالهای گذشته بود گفت : آغاز دهه فجر امسال در ری با سفر رئیس جمهور به این منطقه، استقبال بسیار خوب مردم از ایشان و مصوبات بسیار موثر آغاز شد و با راهپیمایی پرشور مردم این شهرستان در روز 22 بهمن پایان یافت.
زمانی افزود: بعد از سفر ریاست جمهوری به شهرستان ری وظیفه ما پیگیری این مصوبات و عملیاتی كردن آنها است تا هم رئیس جمهور و هم مردم احساس كنند كه كار آغاز شده است. به یاری خدا به زودی روند تداوم و اتمام برخی طرح‌ها انجام شده و گزارش آن به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ساخت بیمارستان هفتم تیر شهرستان ری تا پایان دولت سیزدهم به اتمام می‌رسد
فرماندار شهرستان ری با تاكید بر اینكه توصیه اكید دولت سیزدهم بر این است تا زمانیكه طرح‌های نیمه تمام شهرستان به بهره‌برداری نرسیده سعی كنیم در صورتیكه ضرورتی احساس نمی‌شود طرح جدیدی آغاز نشود گفت: مهمترین طرح نیمه تمامی كه باید به سرعت در شهرستان ری به پایان برسد.بیمارستان هفتم تیر بزرگترین مركز پزشكی جنوب استان تهران است كه می‌تواند شهرهای جنوب استان تهران و اتوبان تهران- قم را پوشش دهد. ساختمان اورژانس و اتاق‌های عمل و همچنین ساختمان جدید بیمارستان هفتم تیر در 5 طبقه نیمه تمام است كه با توصیه‌های اكید رئیس جمهور قرار شده حداكثر تا پایان دوره سیزدهم ریاست جمهوری این بیمارستان افتتاح شود.

پیمانكار؛ كمربندی دوم شهرستان ری به زودی انتخاب خواهد شد
فرماندار شهرستان ری با بیان اینكه بر طرف كردن نواقص كمربندی دوم شهرستان ری یكی دیگر از مصوبات سفر رئیس جمهور به شهرستان ری بود اظهار داشت: با تكمیل این جاده كمربندی؛ كامیون‌های ترانزیت بدون ورود به شهر از اسلامشهر- واوان و پرند گذر كرده و به جاده امام رضا(ع) و خطوط مواصلاتی به طرف مشهد مقدس بپیوندند. با تامین اعتبار وزارت راه و شهرسازی؛ پیمانكار این طرح مشخص می‌شود.

تكمیل كنارگذر «قلعه نو» در شهر ری؛ منتظر تاییدیه اداره كل راه و شهرسازی استان تهران است
زمانی با تاكید بر اینكه یكی از مهمترین دغدغه‌های مردم پیشوا، قرچك و ورامین، كنارگذر «قلعه نو » است كه صبح ها و بعد از ظهرها شاهد ترافیك زیادی است گفت: استاندار تهران قبل از سفر رئیس جمهور از این مكان بازدید كرد و رئیس جمهور هم در سفر خود به این منطقه از كنارگذر «قلعه نو» بازدید كرد؛ 100 میلیارد تومان پیش از این توسط فرمانداری ری به این پروژه اختصاص داده شده بود. تفاهم نامه فرمانداری به اداره كل راه و شهرسازی استان تهران تحویل شده، انتخاب پیمانكار هم در حال نهایی شدن است؛ محل دیده شده و نقشه هم نهایی و مصوب شده است در صورت تایید اداره كل راه و شهرسازی استان تهران به سرعت می‌توانیم كارگاه را تجهیز كرده و تا 6 ماه آینده این پروژه را افتتاح و از آن بهره‌برداری كنیم.

ساخت ایستگاه پیشرفته راه آهن؛ روبروی بیمارستان هفتم تیر شهر ری به زودی آغاز می‌شود
وی افزود: ساخت اتوبوس ریلی(ریل باس) به تردد مردم پیشوا، قرچك و ورامین به شهر ری و تهران بسیار كمك خواهد كرد. عمده مسافت خط 4 اتوبوس ریلی؛ریل‌گذاری شده و دو نقطه در قرچك و ورامین باید زیرگذر آماده شود كه بودجه لازم به آن اختصاص داده شده تا مردم بتوانند در زمان كوتاهتر با امنیت بیشتر به تهران تردد داشته باشند. ضمن اینكه ساخت ایستگاه پیشرفته راه آهن با ایستگاه های اتوبوس و تاكسی، روبروی بیمارستان هفتم تیر هم در حال شروع شدن است و خطوط 1 و 6 مترو را در زیر زمین به هم متصل می‌كند. سرویس‌دهی تمامی خطوط راه آهن در این ایستگاه در صورت بروز احتمالی در میدان راه آهن انجام خواهد شد.

ساخت «شهر پروتئین» در دستور كار فرمانداری شهرستان ری قرار دارد
فرماندار شهرستان ری با بیان اینكه ساخت شهر پروتئین در شهرستان ری از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به این منطقه بود گفت: در شهرستان ری محل‌های نگهداری از دام و طیور زنده، كشتارگاه های صنعتی بسیار پیشرفته ، مراكز بسته بندی و سردخانه های مجهز را داریم. آخرین حلقه كه توزیع گوشت دام و طیور در این شهرستان است را نداشتیم كه با بازدید رئیس جمهور از یك مركز عرضه، ساخت این شهر پروتئین كلید خورد. با ساخت این پروژه؛ اگر روزی به هر دلیلی خدمات میدان بهمن دچار مشكل شود ما به راحتی می‌توانیم گوشت مورد نیاز تهران را به سادگی از مبدا توزیع و ارسال كنیم.

افتخار فرمانداری شهرستان ری بهره مندی از همكاران متخصص، متعهد ، صالح و صادق است
وی در پاسخ به اینكه برای مبارزه با فساد در شهر ری چه اقداماتی انجام داده اید ؟ گفت: افتخار ما این است؛ همكارانی را در كاروان خدمت دعوت كرده ایم كه صلاحیت، صداقت و اراده و تخصص و تعهد آنها در خدمت پاك به مردم است. مردم هم احساس كرده اند كه ما در این مسیر حركت می‌كنیم. اراده ما خدشه‌ناپذیر است .

مهمترین مشكل ناوگان حمل ونقل شهرستان ری مربوط به فشافویه است
زمانی در پاسخ به اینكه برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر ری چه اقداماتی انجام شده است گفت: بخش مركزی شهر ری مربوط به شهرداری منطقه 20 تهران است كه مشكلی ندارد. مشكل ما در این حوزه مربوط به روستاهای اطراف است. شهرداری تهران 4 دستگاه اتوبوس برای روستای فشافویه به ما داده اند اما خواهش ما از شهردار تهران این است كه اتوبوس های سرپاتر و به روزتری را برای مردم این روستاها تهیه و تامین كنند. ضمن اینكه از بودجه بخش فشافویه 10 میلیارد برای خرید اتوبوس اختصاص داده شده است چون بیشتر مشكل ما روستای فشافویه است. دهیاری‌ها و بخشداریها هم موظف شده اند از ردیف بودجه خود در راستای افزایش كیفیت حمل و نقل عمومی استفاده كنند اما در نهایت نیازمند كمك شهرداری و سازمان همیاری استان تهران به شهر ری هستیم . چون این شهرستان دارای بیشترین بخش در بین شهرستان‌های استان تهران است.

انتقال زباله به آرادكوه ری در منطقه كهریزك به حداقل می‌رسد
فرماندار شهرستان ری با بیان اینكه یكی از مهمترین مسائل ما كه توجه ویژه ای را م‌طلبد مركز دفن زباله آرادكوه است گفت: در كوتاه مدت، امكان جابجایی آرادكوه وجود ندارد.باید انتقال زباله به آرادكوه ری در منطقه كهریزك را به حداقل برسانیم. شهردار تهران قول داده است كه با تفكیك زباله از مبدا و در نظر گرفتن مراكز دفن در شرق و غرب تهران این مهم انجام شود اما ما باید جاهای جدید را برای انتقال زباله جانمایی كنیم كه نیازمند سرمایه ای بسیار زیاد است. آرادكوه در حال حاضر اشباع شده و مطالعات جانمایی مراكز دیگر انجام شده است. دفن زباله در آرادكوه صدمات جبران ناپذیری برای منطقه داشته و اولین عملیات ما به حداقل رساندن دفن زباله در این منطقه است.

برای تكمیل تصفیه‌خانه شهر ری 2 هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده است
وی در پاسخ به اینكه برای تكمیل تصفیه خانه جنوب تهران چه تدابیری اندیشیده اید؟ اظهار داشت: مهمترین دغدغه روستاییان شهر ری آب است. برای تكمیل این تصفیه خانه كه از ظرفیت پساب بسیار قابل ملاحظه تهران 2 هزار میلیارد تومان بودجه تخصیص داده شده است. با تكمیل دو مدول دیگر این تصفیه خانه پاكدشت، قرچك و ورامین و ری از محل این تصفیه خانه سیراب خواهند شد. این طرح به شدت پیگیری می شود.چون ما به توسعه سطح زیر كشت به شدت اهتمام داریم. اگر نتوانیم این زمین های زراعی را سیراب كنیم با تغییر كاربری و صنایع مزاحم و كاركردهای ضد زیست محیطی روبرو شویم.

استفاده از پساب تصفیه شده تصفیه‌خانه عمادآور به افزایش كیفیت محصولات كشاورزی ری كمك می‌كند
زمانی در خصوص مدیریت آبهای سطحی در شهر ری گفت: تمام توصیه ما و كارشناسان اداره بهداشت بر این است كه آب رودخانه شهر تهران كه از افسریه ، تقی آباد و فیروز آباد و قلعه نو می‌گذرد و در نهایت در تالاب بندرعلیخان ورامین آرام می‌گیرد برای مراتع كشاورزی استفاده نشود بلكه باید از آب تصفیه شده تصفیه‌خانه عمادآور استفاده شود تا با افزایش سلامت و كیفیت محصولات كشاورزی و كاهش میزان سرب موجود در آنها باشیم. این منطقه در روزهای اخیر شاهد بارش های بسیار خوبی بوده كه با شادی كشاورزان همراه بوده است. سرما و یخبندان موجب كشته شدن آفات گیاهی می‌شود.

فرمانداری ری و شهرداری تهران در اوج هماهنگی با هم هستند
وی اختلاف بین فرمانداری شهر ری و شهرداری تهران را تكذیب كرد و گفت: در اوج هماهنگی با شهرداری تهران هستیم اما مشكل كوچكی در مورد حریم وجود دارد كه به راحتی رفع خواهد شد. چون هدف ما خدمت به مردم است و در حال حاضر وضعیت مدیریت شهرستان ری در بهترین حالت خود قرار دارد.

تا دو ماه آینده؛ 14 روستای شهرستان ری، صاحب خانه بهداشت می‌شوند
فرماندار شهرستان ری در پایان این گفت و گوی رادیویی اظهار داشت: مصوبات ریاست جمهوری را به شدت دنبال می‌كنیم و به یاری خداوند به زودی در دو ماه آینده 14 روستای شهرستان ری كه فاقد خانه بهداشت هستند؛ از این خانه های بهداشت به همراه نیروها متخصص بهره مند خواهند شد. افتتاح و آغاز به كار بیمارستان 7 تیر اولین مصوبه سفر اخیر رئیس جمهور به شهر ری است كه در اولویت اول پیگیری‌های ما قرار دارد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
پل مدیریت