پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

در كمتر از یكسال ؛ چندین طرح ورزشی در شهر گلستان افتتاح شد+فایل صوتی

شهردار گلستان با اشاره به ساخت زمین اسكیت ویژه نوجوانان و جوانان؛ تكمیل چندین طرح ورزشی و ساخت چندین زمین چمن مصنوعی گفت: یك سالن استاندارد ورزشی در گلستان ساخته شده كه طی روزهای آینده توسط مهندس فخاری استاندار فعلی تهران افتتاح خواهد شد.

1401/12/06
|
11:29
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ شهر گلستان در شهرستان بهارستان از توابع استان تهران است. شهر گلستان در جنوب غرب استان تهران و در فاصلهٔ 24 كیلومتری از شهر تهران قرار دارد از محلات مهم آن می‌توان به شهرك سبزدشت اشاره كرد. گلستان از شرق به شهرستان اسلامشهر، غرب به رباط كریم محدود می‌شود. این شهر به دلیل نزدیكی به پایتخت هم اكنون؛ میزبان هموطنانی است كه برای كار و تحصیل به تهران آمده اند اما به دلیل گرانی پایتخت موفق به خرید و اجاره خانه در آن نشده اند. در همین راستا برنامه 2 اسفنددر ارتباط تلفنی با سیدمحمد میرزمانی شهردار گلستان با موضوع فرصت‌ها و چالش‌های این شهر بر روی آنتن رادیو تهران رفت.

نبود مدیریت شهری در كشور موجب ناهماهنگی در خدمت‌رسانی شده است
وی كه ساكن گلستان است از 17 مهر سال گذشته عهده دار شهرداری گلستان شده است در خصوص بیشترین مطالبات مردم گلستان گفت: ما وظیفه داریم بهترین خدمات شهری را به مردم ارائه دهیم. اما متاسفانه مدیریت واحد شهری در كشور نداریم و ادارات؛ زیرمجموعه شهرداری نیستند و معمولا با ناهماهنگی خدمات شهری مواجه هستیم چون بسیاری از مطالبات مردم به شهرداری‌ها مربوط می‌شود. در همین راستا جلساتی با اعضای شورای شهر برگزار و مشكلات احصاء شد. هدف ما برداشتن گام هایی بلند به ویژه در حوزه ورزشی و فرهنگی طی 4 سال است.

در كمتر از یكسال ؛ چندین طرح ورزشی در گلستان افتتاح شد
شهردار گلستان ضمن تشكر از مسئولان قبلی شهر برای اقداماتی كه برای سرورسامان دادن به مشكلات شهر انجام دادند با اعلام این خبر كه در كمتر از یك سال یك مجموعه فرهنگی احداث و با افتتاح توسط مهندس منصوری استاندار سابق تهران مورد بهره برداری مردم قرار گرفت درباره پروژه های ورزشی گفت: زمین اسكیت ویژه نوجوانان و جوانان برای اولین بار در شهرستان بهارستان و شهر گلستان احداث شد. چندین طرح نیمه كاره ورزشی بود كه به بخش خصوصی واگذار و مطالبات پیمانكاران پرداخت شد.یك سالن استاندارد ورزشی در گلستان ساخته شده كه طی روزهای آینده توسط مهندس فخاری استاندار فعلی تهران افتتاح خواهد شد.چندین زمین چمن مصنوعی هم طی یكسال اخیر ساخته شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

ساخت سامان سرا برای ساماندهی معتادان متجاهر در دستور كار شهرداری شهر گلستان است
میرزمانی با اشاره به حضور معتادان متجاهر در معابر شهر گلستان افزود: سرریز معتادان متجاهر در گلستان یكی از معضلات شهر ما است به همین جهت ساخت سامان سرا در دستور كار شهرداری قرار گرفته است و برای اولین بار در كشور مركز اشتغالی هم در این سامان سرار در نظر گرفته شده تا این معتادان متجاهر در شهرها رها نشوند. این افراد اگر خواستند می‌توانند به آغوش خانواده باز گردند در غیر اینصورت می‌توانند كار خود را در سالن اشتغال مجموعه ادامه دهند.

طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر گلستان با 40 میلیارد تومان اعتبار انجام شد
شهردار گلستان با اشاره به پروژه هدایت آب‌های سطحی در شهر گفت: به دلیل اینكه شبكه فاضلاب در شهر گلستان وجود ندارد پروژه هدایت آبهای سطحی با حدود 30 میلیارد تومان در دستور كار قرار گرفت و پس از آن با افزایش اعتبار در ماه ‌های اخیر به حدود 40 میلیارد تومان رسید كه با این اعتبار مشكلات مجموعه معابر حل شد و حتی در برخی معابر؛ لوله‌كشی در عمق 12 متری انجام شد.

محور آیت الله سعیدی و معابر شهر گلستان لكه‌گیری شده اند
وی در خصوص جدول گذاری هم اظهار داشت :نزدیك به 90 میلیارد تومان برای آسفالت مكانیزه و لكه‌گیری دستی در دستور كار شهرداری گلستان قرار گرفت و در همین راستا محور آیت الله سعیدی كه بیشترین تخلیه بار ترافیكی را دارد و معابری كه بعضا اختلاف عمق 50 سانتی متری را داشتند بهسازی شدند.

فاز اول روشنایی و روكش كنارگذر شمالی شهر گلستان انجام شد
او افزود: فاز اول روشنایی و روكش كنارگذر شمالی شهر گلستان انجام شد ولی آسفالت آن به دلیل بارندگی‌های اخیر به تعویق افتاد كه به زودی عملیاتی خواهد شد.

مركز معاینه فنی شهر گلستان؛ آماده بهره‌برداری است
میرزمانی یادآور شد: احداث مركز معاینه فنی شهر گلستان پس از واگذاری به بخش خصوصی انجام شده و آماده بهره‌برداری است.

مجموعه گفتمان شهر گلستان با 53 هزار و 800 متر مربع بنا در حال ساخت است
او با بیان اینكه حدود 53 هزار و 800 متر مربع بنا در حال ساخت است اظهار داشت: مجموعه گفتمان شهر با زیرمجموعه پردیس سینمایی، شهر كتاب و واحدهای تفریحی و تجاری و پاركینگی با وسعت 16 هزار مترمربع در حال ساخت است.

ساختمان اصلی شهرداری گلستان؛ تا ماه آینده آماده خواهد شد
شهردار گلستان با اظهار تاسف از اینكه ساختمان شهرداری در سال 98 آسیب جدی دید و هنوز نیروهای شهرداری به آن ساختمان منتقل نشده اند گفت: تا ماه آینده ما به ساختمان شهرداری با مساحت 4 هزار و 500 متر مربع منتقل و شهروندان می‌توانند از خدمات آن استفاده كنند. یك ساختمان مركزی هم با هدف تجمیع تمامی واحدهای اداری در خیابان شهید ابدام در 5 طبقه احداث خواهد شد تا خدمات‌رسانی با استفاده از خدمات الكترونیك در كمترین زمان ممكن ارائه شود.

پایانه شهید آیت الله سعیدی گلستان تا سال آینده مورد بهره‌برداری كامل قرار خواهد گرفت
وی افزود: تكمیل پایانه شهید آیت الله سعیدی در دستور كار است و تا سال آینده مورد بهره‌برداری كامل قرار خواهد گرفت.

معابر بازار سنگ شهر گلستان؛ بهسازی شده اند
شهردار گلستان با تاكید براینكه رونق اقتصادی از اولویت‌ها است گفت: بازار سنگ بهارستان كه نابسامان بود جدول گذاری و آسفالت شده و هدایت آب‌های سطحی آن هم صورت گرفته تا شهروندان بتوانند به راحتی در آن تردد داشته باشند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پل مدیریت