پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

9 كیلومتر از كمربندی جنوبی پاكدشت تا پایان سال زیر بار ترافیك می‌رود+فایل صوتی


شهردار پاكدشت با اعلام این خبر گفت: قرار است با هماهنگی كه با قرارگاه خاتم الانبیاء خواهیم داشت 5 كیلومتر دیگر از این مسیر تا میدان شهید سلیمانی (میدان پارچین - پل 6 چشمه ( ساخته شود.

1401/12/08
|
09:27
|

شهر پاكدشت مركز شهرستان پاكدشت در جنوب شرق استان تهران است. این شهر تعداد زیادی از اقوام ایرانی را در خود جای داده‌است.این شهر با وجود گلخانه‌های مدرن و سنتی به عنوان پایتخت گل و گیاه ایران شناخته شده و جاجرود، مهمترین رود این شهرستان می‌باشد.همچنین پاكدشت به دلیل سطح بالای زیر كشت سبزیجات و گل و گیاهان زینتی (كه به تمام نقاط ایران و حتی خارج از كشور صادر می‌شود) به پایتخت گل و گیاه معروف شده‌است. همچنین مناطق نظامی پارچین در این شهرستان واقع شده كه اهمیت آن را دوچندان نموده‌است.بیشتر گل و گیاه پاكدشت در روستاهای گلزار، آلوئك و فیلستان در گلخانه‌های مكانیزه و سنتی كشت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ حمیدرضا شیخ ویسی شهردار پاكدشت با حضور در استودیو پخش زنده رادیو تهران درباره اقدامات شهرداری پاكدشت و فرصت ها و چالش های این شهر با برنامه پل مدیریت 3 اسفند گفت و گو كرد.

پاكدشت؛ كمترین نرخ بیكاری را بین شهرستان های استان تهران دارد
شهردار پاكدشت با بیان اینكه 36 سال است كه ساكن این شهر است گفت: پاكدشت مهد گل و گیاه و صنعت استان تهران است و بیش از 350 هزار نفر جمعیت دارد. كمترین نرخ بیكاری استان تهران به دلیل وجود شهرك‌های صنعتی و صنایع مختلف، متعلق به پاكدشت است. وجود گلخانه‌ها و شهرك‌های گلخانه ای در پاكدشت هم موجب رشد صنعت گردشگری و توسعه صنایع مرتبط با كشاورزی و گل و گیاه در این شهر شده است.

مشكل 5 تعاونی مسكن شهر پاكدشت مرتفع شده است
وی كه حدود 16 ماه است كه مسئولیت شهرداری پاكدشت را عهده دار شده گفت: در بدو ورود به شهرداری مشكلاتی را در خصوص تعاونی‌های مسكن شاهد بودیم و روزی نبود كه تجمعی در این خصوص نداشته باشیم. اما تا امروز مشكل 5 تعاونی مسكن به همت مجموعه ای از نهادها و مسئولان شهری حل شده كه بیش از 9 هزار خانوار را پوشش می‌دهند.

صدور جواز مسكن برای شهرك‌های تعاونی پاكدشت، سرعت گرفته است
شهردار پاكدشت در پاسخ به اینكه آیا مسكن را به مردم تحویل می‌دهید ؟ گفت: جواز ساخت صادر می‌كنیم. 670 جواز برای فاز 3 و حدود 400 تا 500 جواز برای شهرك دانش و آسمان صادر شده و همچنین شهرك امیرالمومنین(ع) حدود 5800 عضو دارد و در سفر اخیر رئیس جمهور مشكل 92 هكتار از این اراضی حل وفصل شد و ان شاء الله در سال آینده مشكل جواز مسكن این خانواده ها هم رفع خواهد شد.

بازنگری طرح تفصیلی پاكدشت تا سال آینده به اتمام خواهد رسید
وی با بیان اینكه طرح جامع شهر پاكدشت در سال 91 و طرح تفصیلی در سال 96 تصویب شده است گفت: در حال حاضر بازنگری بخشی از طرح جامع انجام شده و طرح تفصیلی هم تا سال آینده به اتمام خواهد رسید.

جاده ترانزیت تهران-مشهد بعد از جاده تهران-شمال پر ترددترین جاده كشور است
وی درباره ترافیك پرحجم شهر پاكدشت افزود: جاده ترانزیت تهران-مشهد كه جاده ای كم عرض است بعد از جاده تهران-شمال پر ترددترین و پرترافیك ترین جاده كشور محسوب می‌شود و روزانه به طور متوسط حدود 180 هزار خودرو از این محور تردد دارند كه مشكلاتی را برای مدیریت شهری پاكدشت ایجاد كرده است. جمعیت و وسعت پاكدشت از 5 مركز استان بیشتر است و طبیعتا این مشكل ها هم وجود دارد.

ساخت 5 كیلومتر دیگر از كمربندی جنوبی پاكدشت به زودی آغاز می‌شود
شهردار پاكدشت با بیان اینكه ساخت كمربندی پاكدشت از سال 84 آغاز شد و تا امروز 9 كیلومتر از مسیر 32 كیلومتری آن به پایان رسیده گفت: امیدواریم این مسیر 9 كیلومتری تا پایان سال زیر بار ترافیكی برود. قرار است با هماهنگی كه با قرارگاه خاتم الانبیاء خواهیم داشت 5 كیلومتر دیگر از این مسیر تا میدان شهید سلیمانی (میدان پارچین - پل 6 چشمه (ساخته شود .در این صورت حدود 60 تا 70 درصد ترافیك جاده كم می شود. این كمربندی قبل از پاكدشت به میدان شهید سلیمانی(پل شش چشمه) رسیده و به مسیر شریف آباد می‌رود. برای 5 كیلومتر دیگر هم هماهنگی‌ها و مطالعات لازم انجام شده و مجوز شورای شهر را دریافت كرده ایم. حدود 27 خرده مالك در این مسیر بودند كه تملك زمین های آنها هم انجام شده و اعتبار لازم برای ساخت 5 كیلومتر دسترسی جنوب شهر پاكدشت دیگر از كمربندی پاكدشت هم در بودجه سال آتی تامین شده است. امیدواریم با ساخت این مسیر بتوانیم خدمت شایسته‌ای را برای مردم انجام دهیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پل مدیریت