پل مدیریت شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:00 به مدت 40 دقیقه

سرانه فضای سبز نصیرشهر در وضعیت ایده آل و 54 متر مربع به ازاء هر فرد است+فایل صوتی

شهردار نصیرشهر گفت: علیرغم اینكه نصیر شهر با محدودیت منابع مالی مواجه و شهری با اقتصاد ضعیف است اما به سرانه‌ها و اولویت‌های مردمی توجه شده و سرانه فضای سبز نصیر شهر قابل قبول است.

1401/12/18
|
09:12
|

نصیرشهر ؛ در بخش مركزی شهرستان رباط‌كریم واقع شده و از شمال با شهرستان شهریار، از شرق به شهرستان بهارستان، از غرب با شهر رباط كریم و از جنوب با شهرستان ری هم مرز است.
احداث دهكده سلامت و نشاط شهید سلیمانی نصیرشهر استان تهران بی‌نظیر است و بعنوان تفرجگاه و مجموعه ورزشی از امكانات و فضای مناسبی برخوردار است.
احداث بوستان جنگلی 76 هكتاری نیز یكی دیگر از فضاهای بی‌نظیر نصیرشهر است.
با وجود سه شهرك صنعتی، نصیرشهر بعنوان قطب صنعتی در استان تهران مطرح است و در حدود 20 هزار شغل پایدار را ایجاد كرده است.

كار ساخت ورزشگاه 5 هزار نفری نصیرشهر به اداره تربیت بدنی واگذار شده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فرزاد شهسواری شهردار نصیرشهر در گفت و گو با برنامه پل مدیریت 15 اسفند با بیان اینكه از سال 97 سرپرست و شهردار نصیرشهر بوده است در خصوص 35 هزار متر زمینی كه مسكن و شهرسازی نصیرشهر در دوره ریاست جمهوری آقای محمود احمدی نژاد در اختیار تربیت بدنی قرار داد تا استادیومی ساخته شود گفت: تربیت بدنی به دلایلی از جمله كسر بودجه نتوانست این ورزشگاه را بسازد به همین جهت طی تفاهمنامه ای ساخت این ورزشگاه به شهرداری واگذار شد. مقداری از ساخت این ورزشگاه پیش رفته بود كه با مشكل قضایی و اختلاف مالكیتی مواجه و در نتیجه پروژه تعطیل و منوط به حل مشكل شاكیان و معارضین شد. پس از پیگیری‌های بخش حقوقی شهرداری و اداره راه و شهرسازی ظاهرا این مشكل حل شده و حالا طی تصمیماتی كه توسط مسئولان اداره كل راه و شهرسازی استان تهران گرفته شده؛ ساخت این ورزشگاه توسط اداره كل ورزش و جوانان ادامه خواهد یافت.
شهردار نصیرشهر تاكید كرد: آنچه مطالبه مدیریت شهری و مردم نصیر شهر است؛ فارغ از اینكه ساخت این ورزشگاه توسط چه نهادی انجام شود، تعیین تكلیف ساخت این ورزشگاه و تحویل آن به مردم نصیرشهر است.طبق قول هایی كه به ما داده اند امیدواریم ساخت این ورزشگاه 5 هزار نفری سال آینده آغاز شود.

شهرك‌های صنعتی نصیرشهر انتفاع كمی برای مردم داشته اند
شهسواری در مورد نصیرشهر گفت: نصیر شهر در سال 1384 با عنوان نصیرآباد از بخش مركزی رباط كزیم جدا و به شهر نصیر آباد تبدیل شد. نصیر شهر 1 هزار و 550 هزار هكتار وسعت دارد كه از این بین 300 هكتار جزو محدوده خدماتی و قانونی ما و 1 هزار و 250 هزار هكتار جزو حریم نصیر شهر است.
او افزود: در زمینه اشتغال؛ شهرك‌های صنعتی نصیرشهر انتفاع كمی برای مردم داشته اند.

سرانه فضای سبز نصیر شهر در وضعیت ایده آل و 54 متر مربع به ازاء هر فرد است
وی با اشاره به وظیفه شهرداری نصیرشهر گفت: شهرداری‌ها به عنوان سازمان‌های غیردولتی، مدیریت شهرها را بر عهده دارند و ابتدایی‌ترین وظایف آنها، رفت و روب و نظافت، حمل و نقل ، عمران و توجه به سرانه‌های شهری است.
شهسواری با بیان اینكه سرانه فضای سبز نصیر شهر در وضعیت ایده آل و 54 متر مربع به ازاء هر فرد است، متذكر شد: علیرغم اینكه نصیر شهر با محدودیت منابع مالی مواجه و شهری با اقتصاد ضعیف است اما به سرانه‌ها و اولویت‌های مردمی توجه شده است. سرانه فضای سبز نصیر شهر قابل قبول است.

امسال؛ یك پارك و یك مجموعه ورزشی در مناطق كم برخوردار و بافت فرسوده نصیرشهر به بهره برداری رسید
او اظهار داشت: در سرانه‌های ورزشی هم به همت مجموعه مدیریت شهری و تاكیدات شورای شهر، اولین سالن ژیمناستیك غرب استان تهران سال گذشته به بهره‌برداری رسید. سالن والیبال، فوتسال VIP، زمین چمن و زمین اسكیت هم به بهره‌برداری رسیده و امسال هم در راستای اجرای عدالت برای مناطق كم برخوردار و بافت فرسوده نصیر شهر یك پارك و یك مجموعه ورزشی شامل زمین چمن، زمین والیبال و بسكتبال و پاركینگ ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است.

ساخت یك مدرسه جدید در نصیرشهر آغاز شده و تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید
شهردار نصیرشهر در خصوص سرانه‌های آموزشی نصیرشهر گفت: نصیر شهر مشكلات زیادی در این حوزه دارد. به همین جهت مجموعه مدیریت شهری به كمك آموزش و پرورش آمد. سال گذشته زمینی رایگان به آموزش و پرورش اهدا و سپس خیّری جذب شد . كار ساخت مدرسه ای جدید در نصیرشهر آغاز شده و ان شاء الله تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.دسترسی سریع
پل مدیریت